Jump to content

Zamjena zadnjih disk pločica Laguna 2


grubo

Recommended Posts

Pitanje tko zna. Planiramo doma sami promijeniti zadnje disk pločice. Da li se automatska ručna mora resetirati preko laptopa pa moram kod majstora ili možemo sve sami napraviti. Isto bi htio sam napraviti jer imamo sigurno više vremena da sve dobro počistimo i podmažemo nego majstori u servisu. Svaka čast mom majstoru ali kad bi sve aute tako detaljno radili, ne bi nikada pare zaradili 🤣. Hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

nemas sta dirati rucnu, to su normalna klijesta

i bez brige, mehanicar koji zna sta radi to napravi jako brzo i dobro

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uzmi 12V slabu struju i spoji na celjusti + na minus i - na plus i klip ce otici unutra..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

laguna 2 ima na sajle, ne motorice na klijestima, ne dira se rucna za plocice mijenjati

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam skuzio o kojem se autu radi jer nit pise u naslovu nit u tekstu..

Link to comment
Share on other sites

pa ni prvi ni zadnji takav 😆

vjerovatno laguna 2 iz profila, a mozda i passat od susjeda, ko ce znati

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Lag 2 ako je u tom podnaslovu.

Znači samo se promjeni i ne treba ništa na dijagnostiku?

Link to comment
Share on other sites

  • mata73 changed the title to Zamjena zadnjih disk pločica Laguna 2

Treba, dijagnostika i vidjet greske, mozda ima jos neki kvar.. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ivan.martinko said:

Treba, dijagnostika i vidjet greske, mozda ima jos neki kvar.. 

Tek sad mi nije jasno!

1. Da, treba dijagnostika da bi se električna ručna na laguni 2 resetirala i podesila na početni položaj nakon zamjene disk pločica

2. Ne, netreba dijagnostika da bi se električna ručna na laguni 2 resetirala i podesila na početni položaj nakon zamjene disk pločica

 

Pitanje ostalih grešaka u memoriji auta nije postavljeno

 

 

Matane...I na krstarici (Espace IV)električna ručna radi na istom principu, i kako je robyakarider rekao, čeljust je klasična ali sajle povlači elektromotor. Koliko se sjećam, kod promjene diskova i pločica na krstarici moji meštri nisu ništa prčkali sa dijagnostikom oko elekrične ručne. Ali nisam ti 100% siguran. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma to je bila zezancija

Link to comment
Share on other sites

i treba kalibrirati nove plocice

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, ivan.martinko said:

Ja nisam skuzio o kojem se autu radi jer nit pise u naslovu nit u tekstu..

Laguna II ph2 grandrour 2007. 

 

21 hours ago, ivan.martinko said:

Ja nisam skuzio o kojem se autu radi jer nit pise u naslovu nit u tekstu..

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 01. 04. 2024. at 15:09, petak said:

Tek sad mi nije jasno!

1. Da, treba dijagnostika da bi se električna ručna na laguni 2 resetirala i podesila na početni položaj nakon zamjene disk pločica

2. Ne, netreba dijagnostika da bi se električna ručna na laguni 2 resetirala i podesila na početni položaj nakon zamjene disk pločica

 

Pitanje ostalih grešaka u memoriji auta nije postavljeno

 

 

Matane...I na krstarici (Espace IV)električna ručna radi na istom principu, i kako je robyakarider rekao, čeljust je klasična ali sajle povlači elektromotor. Koliko se sjećam, kod promjene diskova i pločica na krstarici moji meštri nisu ništa prčkali sa dijagnostikom oko elekrične ručne. Ali nisam ti 100% siguran. 

 

 

Ako na Laguni 3 ne treba ništa dirati oko automatske ručne, onda sigurno ne treba ni na Laguni 2.

IMG_20240422_153217.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.