Jump to content

Pomoć Megane GrandCoupe pukla opruga


Dasso299

Recommended Posts

Ekipa, imam problem i pomozite ako možete...

Na Meganu Grandcoupeu 2017god pukla prednja opruga i treba uzet novu.. i tu dolazimo do problema... zamjenske nema nigdje po autodijelovima.. ne nudi je u katalogu... ovlašteni servis kaže sljedeće "150€ komad" i nije ni to problem nego rok isporuke je NEPOZNAT 🤬

Link to comment
Share on other sites

Zovi Lageros, Anđelka.

Pripremi broj šasije i boje koje su na oprugi.

Po bojama zna nosivost.

Link to comment
Share on other sites

Kad sam na Megane 2 hatchback mijenjao opruge, jedna je bila puknuta pri dnu gdje sjeda u casicu od amortizera, iako sam uslikao boje i odnio slike u Tokic, nista im to nije pomoglo da ustanove koje specificne opruge trebam.

Na kraju sam uzeo Kayaba, i kad sam promjenio prednji par, onda se prednji dio vozila onako odokativno uzdigao u odnosu na zadnji, pa sam na kraju dao i zadnje promjeniti, i kad su zadnje mijenjane, unstanovlo se da je i tamo jedna opruga isto tako pukla pri dnu, prvih 5 cm, ali na suprotnoj strani. Uglavnom sad su sve komplet gore Kayaba, nisu toliko skupe, odokativno izgleda ok, i vozilo se vise toliko ne ljulja u zavojima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 02. 04. 2024. at 15:21, mata73 said:

Zovi Lageros, Anđelka.

Pripremi broj šasije i boje koje su na oprugi.

Po bojama zna nosivost.

Ma zvao sam sve kojih sam se sjetio prije ovog posta... Anđelka, Renea, Ciak, Krešo, Tokić, Stanići između ostalog par autodijelov u Bihaću... 

 

On 02. 04. 2024. at 16:09, Domba said:

Jedna zanimljiva Njemacka stranica: https://www.daparto.de/Schraubenfeder-Fahrwerksfeder/Renault-Megane-III-Coupe-DZ/3-440ce305-1301?page=1

Nemam pojma jesam dobro izabrao, ali recimo izbor.

Nisi dobro izabrao, ovo je za trojku coupe 😂🫣 

Uglavnom problem se rijesava tako da sam dao na izradu po uzorku dvije nove opruge pa cemo vidit u utorak kako ce to ispast i jesam li rijesio problem...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno da nemaju opruga za relativno mlad auto.

 

Javi povratno situaciju sa izrađenim oprugama. 

Živo me zanima kako će to ispasti i kako će se auto ponašati s tim oprugama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da treba pogledati koju boju ima na federu, obicno nekakva mala flekica farbe, i po tome kupovati. Nisu sve iste

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, petak said:

Nije mi jasno da nemaju opruga za relativno mlad auto.

 

Javi povratno situaciju sa izrađenim oprugama. 

Živo me zanima kako će to ispasti i kako će se auto ponašati s tim oprugama

Relativno je rijedak model. 

Treba nac koji je serijski broj no bojim se da ima samo oem.

Skini ju dolje, mozda se ne razlikuje puno od hatchbacka ili karavana, pa uzmes obje od karavana i slicno..

Jer naprijed mozda nema neke znacajne razlike.

Jel imas oem broj?

Edited by ivan.martinko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bijela bijela siva oznake i to je to.. u ovlastenom kazu da bi trebao naci "kratkog" i karavana broj sasije i po tome bi mogli znat dal pase a ovako po katalog ne mogu viditi.. ugl utorak ili srijeda cemo znat sto su mapravili u "opruge dugić" pa javim dojmove..

Link to comment
Share on other sites

Super izgovor za staviti neke fine aftermarket opruge 🥰

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da je moj to bi bio prvi potez 😂😂

Link to comment
Share on other sites

On 06. 04. 2024. at 10:12, petak said:

Nije mi jasno da nemaju opruga za relativno mlad auto.

 

Javi povratno situaciju sa izrađenim oprugama. 

Živo me zanima kako će to ispasti i kako će se auto ponašati s tim oprugama

Evo opruge montirane u srijedu navecer.. auto ostao iste visine kakav je i bio.. proban sad vec skoro tjedan dana i rezultati pohvalni, tj bez ikakvih nuspojava.. dva komada placena 70€ i (nisam siguran sad napamet) dvije ili tri godine garancije  🍻

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobar deal. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, petak said:

Dobar deal. 

 

Definitivno.. jedina nezgodna stvar je sto je auto stajao 5 dana al sve zlo s tim..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.