Jump to content

Renault Scenic 3 panoramski kabrio krov + teret na krovu


Bosanek

Recommended Posts

Pozdrav,

da li bih smio staviti poprečne krovne nosače + teret (bicikla, krovni kofer, itd.) na krov vozila Renault Scenic 3 koje ima panoramski (polu)stakleni krov + "šiber"?

Tj. da li postoji rizik oštećenja ovakvog krova od tereta?

 

U prilogu slike krova.


Već sam postavio Thule Wingbar poprečne krovne šipke + dva Thule Proride 591 nosača bicikala, ali nisam još nikad postavio bicikla na krov.
Sad se pitam da li je to bila dobra zamisao, a još uvijek imam vremena da odustanem.

 

Renault Scenic 3 panoramski krov - A01.jpg

Renault Scenic 3 panoramski krov - A02.jpg

Renault Scenic 3 panoramski krov - A03.jpg

Edited by Bosanek
Link to comment
Share on other sites

Nevidim zašto ne. Teret je ionako oslonjen na poprečne nosače krova. 

Jedino je veća opasnost ako ti nešto ispadne iz ruke dok dižeš na krovne nosače ili u kutiju. 

Ako hoćeš biti 100 %siguran, provjeri u knjižnici od vozila. Uputama za korištenje

Link to comment
Share on other sites

Provjeri i na Thule stranici što kažu oni.

Link to comment
Share on other sites

provjeris u uputama auta i to je najsigurnije 

ali ovako seljacki na panoramskom krovu su te bocne sine na koje oslanjas nosace jaci nego na obicnom tako da.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Mnogo hvala svima na komentarima.

 

Nažalost nemam originalnu dokumentaciju od vozila.

 

Thule u svojim katalozima kompatibilnosti nema nikakve posebne napomene za ovaj model vozila, tj. ne razlikuje da li vozilo ima obični limeni krov ili polustakleni panoramski krov.

 

 

Edited by Bosanek
Link to comment
Share on other sites

Probaj na internetu iskopati knjižicu sa upustvima. 

Za Espacea sam brzo našao pa vjerujem da će i za Scenica biti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Panoramski krovovi su jaci od obicnih limenih. Ako je isti nacin montiranja naveden za limeni onda nemas brige. Ako je tamo drugacijen onda se naravno ne mozes oslanjat na tu info.

Ali zdrav razum je mnogo bitniji... Montirao sam mnoge na vozila gde to nije bilo ni navedeno kao mogucnost i nikad problema..

Montirat bez pretezanja i na cvrste tocke (preko / blizu savijenog dijela/ coska a ne ravnu povrsinu neoslonjenog klimavog lima) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nemaš problema! imamo grand scenic 2 iz 2004 s panoramom, thule i kutijom i nikad nikakvih problema nije bilo :dobroje:

 

čak mislim da možeš i bez problema i otvarati krov ali čemu...

Link to comment
Share on other sites

ovo je super, ljepo vidiš da je bicikl još uvijek gore :)

kako su dečki rekli, stvarno nema nikakve brige, to se totalno masovno koristi svuda...

veliki pozdrav Sarajevu, planiram uskoro na izlet, nisam tamo bio skoro 20 god

Link to comment
Share on other sites

I ja sam imao panoramu na Insigniji ali i uzduzne nosace pa sam bez problema stavljao Thule gore. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Hvala vam mnogo svima na odgovorima i uvjeravanjima. Veliki pozdrav!

 

Da, kontrolna vidljivost kroz panoramski krov je super. Ono šta je loše je zaglušujuća buka od poprečnih krovnih šipki i nosača bicikala čim brzina kretanja pređe cca 55 km/h (šuštanje zraka).

Dakle, iako se šiber i dalje može otvoriti, bolje ne otvarati ako vam se ne sluša buka. Ali ne može se sve u životu imati podjednako.

Edited by Bosanek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.