Jump to content

Problem s alternatorom?


igor25

Recommended Posts

Pozdrav,

Odlučio sam se zamijeniti kanalni remen set i remenicu alternatora na meganu 3 1.6 dci, ima 159 tisuća. Nakon zamjene pojavilo se kao čudno zujanje ili remenice ili samog alternatora. Izmjerio sam napon akumulatora na leru i pokazuje 12.7, čak se ne mijenja dok dodajem gas u leru. Majstor provjerio da je sve spojeno na alternator, ono što je čudno da auto ne pali lampicu akumulatora. Zasad dobivam upozorenje da start stop nije dostupan što mi govori da nešto sa strujom nije uredu. Akumulator je mlađi od 2 god i nije dosad problema bilo s njime nikakvih. Je li moguće da je alternator riknuo baš sad nakon zamjene remenice, jel imao netko sličan slučaj? Koliko se kreću cijene reparacije alternatora?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to normalno za nove "pametne" akumulatore. Upali potrošače tipa grijače stakla, ventilator na najjače, duga svijetla, dakle ono struju na Max i vidi onda da li je i dalje na 12.7 V.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jučer puni 14.7 na leru i nema zujanja od neki dan. Sad mi izgleda kao da je sve uredu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izletila remenica i remen, auto završio na šlepi. Nešto ipak nije bilo uredu... Kolko je reparacija alternatora otprilike?

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo lako jednako ko nov alternator ... + ruke zavisno od kolko je zahtjevan posao.

Link to comment
Share on other sites

U Lagerosu novi alternator Valeo 420 eura, nekako se nadam da ce ipak reparacija biti povoljnija.. Ili cu potraziti rabljeni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa mozda pogledaj malo jeftinije ne valeo :D 

ako je samo lezaj otisao super ali vrlo vjerojatno ce ti morati mijenjati rotor, rotor nece biti valeo tako da ne mozes racunat na "OEM" kvalitetu ni s repariranim. https://www.motointegrator.de/artikel/1451577-lichtmaschine-generator-stardax-stx102143 (ne znam koji ti tocno pase)

image.thumb.png.a436ccb5dace4321fe89dfe0d958f954.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ni slucajno stardax, tesko smece su, dosta smo ih ugradili, i vise ih ne ugradujemo 🙂

ako mislis drzati auto pljuni malo vise para i kupi neku dobru marku , 400e za valeo je dobra cijena

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Predlažem HC CARGO. 

Dobra zamjenska roba. Pod Bosch značkom, ali stara Danska firma elektro opreme za aute. 

Nedavno ugradio njihov starter na krstaricu (Espace 2007 2.0dci) i nije prvi njihov komad koji sam ugradio

IMG_20240126_181112.jpg.143b404a5b4c8df1c5a2aa551548a233.thumb.jpg.467a6abfe9eef44c52689760f38e6cdf.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sledge said:

Ja nove dijelove originalne gotovo uvijek kupujem u Moto-dynamicu. Cijene su im upola nego u ovlaštenim servisima. 

Npr. za alternator https://moto-dynamic.com/8200854119-231007033r,3,1309,42083

 

Kad si zadnji put naručivao? Za koliko ti otprilike stigne dostava?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, dizna said:

Kad si zadnji put naručivao? Za koliko ti otprilike stigne dostava?

Pred kojih dva mjeseca. Mijenjao sam vilice i stražnje diskove. Obzirom na masu i cijenu shippinga zgodno je odmah uzeti i neke dijelove unaprijed (npr. filtere, kočionu tekućinu i sl.).

Dođe za par dana DHL-om. Nije više tako jeftino kao što je bilo, ali još uvijek su dosta povoljni. Npr. 2022. sam uzeo dvomaseni zamašnjak kod njih za 323€, sada je taj isti 463€. Set kvačila bio 123€ sad je 183€. Otišlo gore 40-50%.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo danas naručio pa ćemo vidjet kad će stić.

On 15. 05. 2024. at 7:59, Sledge said:

 Obzirom na masu i cijenu shippinga zgodno je odmah uzeti i neke dijelove unaprijed (npr. filtere, kočionu tekućinu i sl.).

Tak je i bilo na kraju 🫣, dodatno uz srednju stop lampu uzeo 4 filtera ulja, 2 zraka, 2 kabine neke kopče za koje sam pretpostavio da će mi MOŽDA nekad trebat, al vjerojatno ću s vremenom zaboravit i da sam ih kupio jer neću znat gdje su 🤷...

Skužio sam da za istu stvar koja je identična ali je razlika u cijeni, npr. filter zraka je ogromna razlika u masi, jedan 0,1 kg, a drugi 0,5 kg, što nema veze s vezom jer su isti, samo drugačiji kataloški broj... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.