Jump to content

"Card not detected"


Brijach

Recommended Posts

Otkljucava i zakljucava normalno ali auto ju ne ocitava. Navodno osla zavojnica u kartici il tako nesto, probat cu foru s nozem sto sam naso na youtubu.
Uglavnom, jel ima netko na podrucju Karlovacke zupanije da ima za can clip ili neki iskusani model istog, il za prodat il za preporucit.
Jer ima ih more na ali expresu a neznam tocno koji mi treba tj koji je dovoljno dobar i koji ima koje funkcije.
Htio bi si rijesit odma par kartica i jos neke gluposti kaj se povlace vec godinama, npr airbag svjetlo, greske citat i tak to.

I ako netko zna dali/gdje bimogao kupiti samo brtvu usisne grane, moja je dosta naceta pa pljuje po motoru, dva puta je i izletjela grana sa spoja u voznji pri jakim okretajima.
Na otpadu se obicno prave grbavi i daju samo u kompletu sa granom, nove su 60€ a to mi skupo samo za brtvu. ( 8200208708 )

20240421_192101.jpg

Link to comment
Share on other sites

Našao brtvu :3

Link to comment
Share on other sites

Bila je odvojena jedna nogica, desna na slici, i ova gornja al ta kolko vidim ne vodi nigdje. Zalemio i ispitao kontinuitet i kaze ok je ali ne pali i dalje.
Jel mogu kako potvrditi da je zavojnica? Nema kontinuitet iz jedne nogice u drugu, neznam dal bi trebala.
Malo sam ju dotaknuo ali neznam dali je do toga.

Narucit cu par zavojnica pa probat zamijeniti.

Jel relevantno sto cipovi s ali expresa izgledaju ko da im fali pola stvari u odnosu na trenutnu karticu?

https://vi.aliexpress.com/item/1005006796776710.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.327a12a8ZZt2cJ&algo_pvid=221aa1e5-8c38-4dbd-bdc1-c0834217a80f&algo_exp_id=221aa1e5-8c38-4dbd-bdc1-c0834217a80f-1&pdp_npi=4%40dis!EUR!6.65!6.45!!!50.42!48.91!%402101e62517150164562256501e2f21!12000038335228685!sea!GB!4608063711!&curPageLogUid=ojRdtUHDKAeA&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

Megane 2 2005 ili 2006
Ovo je moja
:

20240506_205403.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala.
Ako ne uspijem popravit stari sa zavojnicom, jel bi mozda radio normalno da prebacim čip starog PCBa na novi?

Link to comment
Share on other sites

99% si ostetio zavojnicu skalpelom. 

Stavi novu trebalo bi raditi. 

Provjeri i vodove na plocici od zavojnice do prvog spoja

Link to comment
Share on other sites

A nadam se da je samo do zavojnice, narucio sam par komada s Alija pa cu zamijenit kad dode.

Narucio i prazne kartice 2 i novu plastiku za staru karticu.
Nije bilo kontakta samo nisam siguran da nije doslo do gubitka spoja usljed skidanja plastike. (nije bilo kontinuiteta kad sam prvi put provjerio)
Zalemio sam ponovno oba spoja kao sto je prikazano na ovom videu 

  i provjerio kontinuitete i sve je bilo na mjestu po tom pitanju.

Malo mi je problem jer se i ovaj donji konektor odpojio, tj odljepila se metalna plocica sa pcb-a na koju je spojena bila zavojnica s trecom nogicom. Al kolko vidim to je samo za cvrstocu/stabilnost ,nije elektronicki relevantno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.