Jump to content

povijest servisa


baltazar007

Recommended Posts

Pozdrav svima,kupujem auto megane 3 2011 g,uvezen iz Italije i kako je servisna  knjižica prazna...prodavač mi kaže da je danas sve u It komjuterski i da mogu kod nas u Renault servisu dobiti povjest servisa po vin broju i da ako treba će mi dati pismeno dopuštenje da mogu provjeriti.gdje bi mogao dobiti taj ispis u okolici Rijeke...ili negdje drugdje?

ispričavam se ako sam otvorio temu na krivom mjestu.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

S knjizicom vozila odes u bilo koji ovlasteni Renault servis, i dobijes servisnu povijest koja je u njihovoj zajednickoj bazi iz koje svi dohvacaju te podatke. Prije nazoves telefonom ovlasteni servis, da provjeris/potvrdis ovo sto sam napisao.

Edited by zveroboy
Link to comment
Share on other sites

Trebaš svakako neki oblik dopuštenja/punomoći jer će se inače pozvati na GDPR ako nisi vlasnik vozila.

Link to comment
Share on other sites

Hm...pitanje je da li će mi prodavač dati knjžicu vozila da s njom idem u servise...

nema druge nego nazvati servis i pitat za proceduru provjere...

Link to comment
Share on other sites

koliko znam renoli nisu povezani izmedu zemalja ili se nesto mijenjalo?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, robyakarider said:

koliko znam renoli nisu povezani izmedu zemalja ili se nesto mijenjalo?

Jesu, uredno sam provjeravao aute od 2012. na dalje, naravno prije unosa istih u RH.

@baltazar007 Možda ti daju provjeru bez nekih potvrda i slično, dođeš u servis ovlašteni normalno pitaš/zamoliš, ljudi kupio bi auto, imam VIN bi li mi provjerili... Neće ti ništa isprintati tako, ali ti mogu proći po servisima u računalu i reći.

Također, njima na ekranu servisi/ opis / stavke pisat će na jeziku zemlje iz koje auto dolazi, pa je i tu nekakva barijera, ako operater za pultom ne zna ni riječ jezika te zemlje.

Al barem kilometraža i datumi su prilično jasni :)

 

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

Probat ču danas ...Hvala vam!

Link to comment
Share on other sites

Ajd baš javi. Ja sam Ford i Fiat  provjeravao u Austriji  Italiji i nikakvu informaciju nisu htjeli dati dok im nisam poslao sliku prometne. Stalno su ponavljali gdpr. 

Link to comment
Share on other sites

procjerio danas u servisu u ri.ima samo dva zabilježena posjeta ovlaštenim servisu 2018g sa 131tkm radi dizne i grijača...komentirao sa seeviserom i nekim podacima sta mi je prodavač dao,da se km poklapa.ali baš niti jedan redovni servis u ovlaštenom?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, baltazar007 said:

procjerio danas u servisu u ri.ima samo dva zabilježena posjeta ovlaštenim servisu 2018g sa 131tkm radi dizne i grijača...komentirao sa seeviserom i nekim podacima sta mi je prodavač dao,da se km poklapa.ali baš niti jedan redovni servis u ovlaštenom?

Ma talijani su što se tiče upisa servisa užas...

Moj Scenic je isto bio za talijansko tržište i niti jednog zapisa nije bilo, a iz Italije ga uvezao ovlašteni renaultov salon iz Zadra

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, baltazar007 said:

procjerio danas u servisu u ri.ima samo dva zabilježena posjeta ovlaštenim servisu 2018g sa 131tkm radi dizne i grijača...komentirao sa seeviserom i nekim podacima sta mi je prodavač dao,da se km poklapa.ali baš niti jedan redovni servis u ovlaštenom?

Moj bivši Stilo jtd nikakav zapis nije imao. 10 god star. Ispao mi najbolji auto koji sam do tad imao. To sam shvatio da je za Italiju normalno. Odvedi mehaničaru. Možda je dobar ako je cijena ok. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

odustao od meganea...papučice izlizane,tepih,pa postava ispod tpiha do metala oguljeno gdje se stopala naslanjaju...sumnjiv bio i povratak doma..hvala svima na pomoći

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.