Jump to content

Laguna 2 1.9dci problem


MarinSb

Recommended Posts

pozz svima imam problem na laguni,auto izgubi snagu kao da ode u safe mod i krene dimit crno jako gust dim u voznji doslovno nema snage preko 90 da nabije.Kad se ugasi i upali ide ali nekad ni to ne pomaze

na dijagnostici nista ne pokazuje,probat cu sa jos par njih mozda i pokaze nesto

 

dobro bi dosao neki savjet sto gledati posto mi je ovo prvi reno stalno vozim audi i vw.Iskljucivao sam maf senzor i auto radi isto i kad je ukljucen i kad nije.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi krenuo od turba. I nebi vozio prije nego bi to provjerio. 

Link to comment
Share on other sites

Cijev od interkulera do usisne grane, na spoju gore na vrhu motora. Pa malo pogledaj ispod šelne. 90%problema bude tamo. Ostalo ili je neko drugo crijevo ili bas turbo ne valja ali to bi čuo.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ona nekad vuce evo sad vozio znaci ide fino povlaci i nema dima nakon 20 kilometara stao i idem nazad dimi i ne vuce,Ja sam taj auto uzeo za  smijesne novce regan pa malo da cackam.Zice vidim da je netko spajao nesto kemijao

neznam što je lakše ovo riješavat ako je neki veci kvar ili ubacit drugi motor,auto mi se sviđa udoban kao lađa i ima dobru opremu.

 

@laci dali je to ovo crijevo na drugoj slici što je krpano

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Je, to je to crijevo/cijev

No zar se ne cuje turbina da zvizdi kad to pukne @laci. Ako je dugo tako vozeno onda je turbina prdnula od prevrtavanja..

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem ovo što je napisao @laci. Ta krpana cijev. Imao istu situaciju s Kangoom. Pukotina od 1.5 cm. Ni ne vidi se ali gubi tlak, dimi, ne ide i imaš Božić na tabli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta cijev da. Ali Pregledaj i koljena i ostale spojeve. I ova instalacija je za plakanje. Mogu misliti kako tek izgleda ona dole iznad zvona..

Link to comment
Share on other sites

hvala vam svima sutra pogledam to.Ovo što se tiće lampica da svijetle što je @ivan08 napisao kod mene ništa ne svijetli nema grešaka,jedino kad iskljucim na egr konektor ili na mafu onda svijetli stop cini mi se ili servis tako nesto.Ali evo sad ide koliko  toliko i ne dimi osim na  ubrzavanju onako blago ali nije trajno rijeseno.

Link to comment
Share on other sites

EGR pogledaj isto.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako ustanovio sam da mi je maf od 2.2 motora dali to moze pravit problem,još sam skuzio da kad upalim auto i odmah ugasim izvadim karticu i opet upalim lagano ubrzavam auto ide odlicno,kao da prvo paljenje odmah ide u safe mod.Usput mi izgorio relej pumpe goriva crkla mi u voznji pa sam direkt zicu sa akumulatora doveo do mjesta gdje ide relej i tako dosao kuci (kupio novi relej sad je sve dobro).Sutra cu ocistit egr pa cu vidit.

Link to comment
Share on other sites

Može laguna ići i bez spojenog MAF-a i to da ne prijavi grešku, odspoji MAF pa ćeš vidjet. Mislim da su MAF-ovi isti od 1.9 i 2.2 dci i rijetko su oni problem, ali možeš ga očistiti pa probati.  Očisti EGR!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

budem sutra ocistio egr

Link to comment
Share on other sites

egr ocistit ide bolje ali dim je ostao odvest cu u ponedjeljak majstoru pa neka pregleda dizne.Kakvi ste sa potrosnjom koliko je tocno putno racunalo

 

evo kod mene sa upaljenom klimom

 

 

 

1l.jpg

2l.jpg

3l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Po meni da su dizne uvijek bi dimio, ovo kada dimi kao da nema turbo boosta pa smjesa ne valja

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni klima najbolje radi kad zatvorim vrata i prozore.

 

 

Vidim da nisi cijevi od interkulera pregledao. Neka ti majstor od dizni pregleda cijevi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Display said:

Po meni da su dizne uvijek bi dimio, ovo kada dimi kao da nema turbo boosta pa smjesa ne valja

hmm moguce posto cujem onako malo zrak da pušta negdje,

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nije nešto s dobavom zraka u redu (turbo, regulacijski ventil vnt-a, intercooler, ili možda čak MAF). Odspoji MAF za početak pa vidi jel dimi. Pregledaj intercooler ako pišti, ili crijeva koja vode do njega i od njega.

Edited by usrmaatre
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ljudi bili ste u pravu crijevo intercoolera je bilo  u banani kupio novo auto ide odlicno vuce i nema dima ni trunke

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dali neko zna zašto mi zvekne osigurac ovaj zaokruzeni on je od pumpe goriva.to mi se bilo desilo vec pa sam izvadio relej ovaj i spojio direkt sa akumulatora bio.Ovo mi je vec drugi osigurac u mjesec dana

laguna.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pregledaj instalaciju sa gornje strane mjenjaca. Na zvonu, na spoju motora i mjenjaca. U bužiru ima nekolicina žica i 99,999999% su gole, bez izolacije.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

da, kad izbija osigurac onda je logicno rjesenje spojit direkt.. osigurac je na autu samo za ukras..

image.thumb.png.2e393c0c14d65fdd3b1594c2dd0e7d2b.png

 

tako pocinje ovo...

image.png.1e0c9741976c17d54936be101625ec39.png

  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

budem pogledo,nisam ja tako dugo vozio samo da dodem kuci izvadio relej i stavio zicu sa akumulatora.Dali bi bilo razlike ako stavim od 20a ili 30a osigurac

Link to comment
Share on other sites

U tom slucaju je razlika 10A

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Trebas naci razlog crkavanja releja... 

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim čemu uopce pitanje ako ignoriraš odgovor?

Pregledaj yebenu instalaciju i promijeni sve sto je potrebno. 
I nije upitno da li bi se mogao zapaliti nego kad će se zapaliti ako budes ignorirao problem.

Nemoj poslje tu kukati kako se desilo šta se desilo!

Edited by laci
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.