Jump to content

Reklamacija


jazzie

Recommended Posts

Obecala sam da cu vam javiti kaj je bilo na mojoj reklamaciji.

Dakle:

1. potrošnja

Danas sam natocila puni, stalo je 43.81 litra, a od kad sam resetirala kom natocila sam još 100 kn tj. 15.94 litre, napravila sam 815 km --> 60/815*100=7.36 lit/100km (malo matematike) i to bi bilo donekle ok da u tih 815km nije 500km čiste otvorene ceste, a 300tinjak gradske voznje

Resetirali su mi nekakve stvarcice (komp. ubrizgavanja ili takvo nešto) i sad nek se vozim pa cu vidit kaj bu bilo. I kao da treba auto pa

Link to comment
Share on other sites

Ja to struganje u volanu nisam primjetio, bas cu mu malo posvetiti paznje, pa ti javim.

...a taj desni nosac motora na dci motorima je poznat jos sa Clia, mijenjaju ga besplatno, ali stave ti istog kakvog su i skinuli, sto je po meni najveca moguca idiotarija! Kazu da u Renault nisu uspjeli skuzit zasto odlaze i da zato nisu radili nove, drukcije !??!!? Bas sam prije servisa na 30000 pitao za taj nosac i oni su odmah narucili drugi, na servisu kad su skinuli nosac su mi rekli da je u redu, podmazali ga, i dali mi ovaj novi da ga nosim doma, jer ce mi garant trebat :lol:

Link to comment
Share on other sites

Neka rijese struganje, auto je u garanciji. Kakvo podmazivanje plastike.

Kaj se tiche pusenja, kod sefa i pozalit se. Barem upozorit. Nisi jedina.

Meni ti se nonstop odvajala plastika na sicu oko naslona za glavu. Veli meni frajer, pa zaljepi s cijnofiksom. Budala, nasjeo.

Trebo sam pisat Renault Hrvatskoj i trazit novi sic , ili nek oni to lijepe.

Joj da covjek ima barem malo vremena, svaki dan bi bio kod njih.

Boli me ta nesavrsenost dorade kod automobila. Kao da su to zvake koje kupujes svaki dan u ducanu, a ne auto koji si teskom mukom priustis svakih 5, 10, a neki ni za 20 godina.

Katastrofa i ne slutim da ce biti ista bolje, nazalost.

Link to comment
Share on other sites

Ovo skripanje u volanu se pocelo cut i kod mene otkad je zahladilo.

A i nosac motora je zamijenjen jednom a sad cu ga ic mjenjat po drugi put :(

Link to comment
Share on other sites

Ma kuzim ja to sve, ali ja bi se vozila, a ne setala po servisima.

A i evo malo matematike:

7.36 litara na 815 km, od toga 500 km otvorene, 315 gradske

--> potrosnja po gradu 8.5 litre, otvorenoj 6.6 litara

(cca. 6.6*500 + 8.5 * 315 = 7.36 *815)

Mozda ne znam gumu promijeniti, ali znam zbrajati!

I svecano obecajem da vise necu pisati o potrosnji svoga auta!!!!!!!!! :))

2 Hans: ako veceras dodjes u Rudes u pizzeriu (znas ti koju) odmah dobivas litru crnog vina i cole koliko treba! (reci Stroku da pise na sogoricu) :klap:

Link to comment
Share on other sites

;hail:

Nema tu smajlica koji moze opisati kolicinu mog smijeha!!!!

Ko da ja ne znam kako se vozite vi iz Brzine!

Link to comment
Share on other sites

Evo ja imam Clio 1.6 16v i potorošnja mi je 13 litara na 100km... a u papirima pise nesto drugo :)) meni je ovo normalna potrošnja i da troši više meni moj clio to sve vrijedi,jer ide za to...kaj troši... :))

Link to comment
Share on other sites

Vec sam sama sebi dosadna, ali nemrem sutiti.

Da sam htjela auto 1.6 16v onda bih ga platila 7.000 kuna manje.

Moras to relativno gledati, a ne sad kao moj auto trosi 5 litara manje nego tvoj.

Tvoj auto po tehnickim podacima treba trositi 9.5, a trosi 13 --> 36% vise

moj treba trositi 5.6, a trosi 8.5 --> 50% vise

A obecala sam da necu vise :jakoljut:

Link to comment
Share on other sites

I bratov je Clio na početku po zimi trošio do 13 l.

Kasnije se to smanji.

A nakon što sam ugradio Denso iridium power svijećice i Green-ov panel ne troši više od 10 l. :klap:

Obično se potrošnja kreće izmedju 8 i 9 l na sto. :eek: :eek:

Link to comment
Share on other sites

Evo primjera punto 1.2 16v 75 ks najniza potrosnja 4.5 l/100km to je na otvorenoj cesti na niskim okretajima,a najveca potrosnja je 13.03 l /100km i to je pri velikim brzinama i na visokim okretajima.Sve ovisi o nacinu na koji ga vozis.Tak da se nezabrinjavas dok ga razvrtis sve ce biti ok.Moj clijic sa 65 ks dci je sa jednim rezervarom napravio 650 km,a sad prosjecno 900km nekad i vise i vecinom vozim po gradu...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih bila sretna da mogu 650 km po gradu, i 900 na otvorenoj napraviti s tankom :eek:

A kaj se tice voznje, nekako mi to nema smisla zato kaj meni ovo nije prvi auto u zivotu pa bi na moju ocigledno zivahnu voznju i drugi auti valjda reagirali. Ali valjda me ova sportska makina od modusa sa ovih ludih 80ks tjera na ganjanje :frown:

Link to comment
Share on other sites

Meni je Megane prvih 1000 Km trosio vise nego sada, a vidim da potrosnja jos uvijek opada malo po malo.Meni Jazzie nije bas normalno da tvoj Modus sa znatno slabijim motorom trosi vise goriva nego moj Megane sa 120 KS, a jos uvijek mi se nije razradio jer ima samo 1500 Km.Jucer sam bas isao do Sl. Broda i prosjecna potrosnja mi je bila na otvorenoj cecti 6.2 l, a nisam nesto previse pazio jer sam na ravnim dionicama isao i do 150 Km/h.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.