Jump to content

Zaruljica indikator neispravnosti ispusnog sustava


Guest Kruno

Recommended Posts

.... Dakle, to mi je prije par dana zasvijetlilo na kontrolnoj ploci. Dovezao sam auto doma i sutradan ujutro zaruljica nije svijetlila. Jucer se opet upalila.

Zaruljica je ona zuta, u donjem desnom dijelu kontrolne ploce, ona koja ima oblik ventila.

Auto ide normalno, tako da sam eliminirao kvar lambda sonde.

Prema tome (po mom misljenu) u ispusnom sustavu se moze pokvaiti jos jedino EGR ventil, sonda EGR ventila ili je skliznulo gumeno crijevo ventila. Mozda grijesim....

Dakle pitanje je: Da li je tko imao istu situaciju i u cemu je problem?

Btw. auto je clio 1.6 16V, star cca 1.5 godina.

Pozdrav i thx.

Link to comment
Share on other sites

Meni se to upalilo i sljedeći dan kad sam išao na servis ustanovljeno je da mi je otišla bobina !!!

Da li ti je pri tome auto isao normalno?

Btw. da li se upalila ona zuta zaruljica s zavojnicom ili zaruljica neispravnosti ispusnog sustava?

I ako ti nije tesko napisati koliko im je vremena trebalo da to promijene.

Thx. na odgovoru i pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Dragi Kruno,tvoj auto nema EGR ventil-ne mlati praznu slamu. :lol: Dođi u servis,pogotovo ako je auto još u garanciji,jer sam se ne bu popravio.

Link to comment
Share on other sites

Dragi Kruno,tvoj auto nema EGR ventil-ne mlati praznu slamu. :lol: Dođi u servis,pogotovo ako je auto još u garanciji,jer sam se ne bu popravio.

Kako nema? Pa hvalite se (Renault) da jedini imate EGR na benzincima. :zbunjeni;

( ... i to jos od proslog stoljeca :lol:

http://www.autointell.com/european_compani...t/renault91.htm

Ma ja ti imam specijalni Clio. Prvi puta se sam popravio (zaruljica vise nije svijetlila). :lol: To su ti znas oni za njemacko trziste :lol:

Salu na stranu, znam da se sam nece popraviti, ali trenutno sam 150 km od civilizacije (citaj dijagnostike), a i ludo me zanima sto se to u auspuhu moze pokvariti? Surfao sam o netu, pa sam naletio jedino na to.

Btw. koji servis u Zagrebu preporucas? Po mogucnosti neki u kojem mogu biti prisutan dok mi popravljaju klijaca, i to zbog:

1. ludo me to zanima :zbunjeni;

2. ne vjerujem Vam :lol:

Krasni, divni servis na istoku Zagreba grada prepustam svojim neprijateljima.

Pozdrav i hvala

Link to comment
Share on other sites

Kako nema? Pa hvalite se (Renault) da jedini imate EGR na benzincima. :zbunjeni;

(  ... i to jos od proslog stoljeca  :lol:

http://www.autointell.com/european_compani...t/renault91.htm

Tvoj nema EGR ventil jer u tebe nije IDE motor, odnosno, nema direktno ubrizgavanje goriva! :) EGR je samo na IDE motorima. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Krasni, divni servis na istoku Zagreba grada prepustam svojim neprijateljima.

mislis na baotica? zasto, sto su ti napravili?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.