Jump to content

Twingo - digitalni display


Tomislav

Recommended Posts

Ak je netko već probal promijeniti boju display-a na brzinomjeru, nek veli kak.

Ja promjenio u

Link to comment
Share on other sites

Ak je netko već probal promijeniti boju display-a na brzinomjeru, nek veli kak.

Ja promjenio u

Link to comment
Share on other sites

Imam samo sliku s mobitela.

Treba odšerafit 3 torxa, skinut gornju plastiku s armature, odšerafit još 3 šerafa i skinut display.

Onda rastaviš display, i čudiš se. LCD je proziran i ispod njega je FLORESCENTNO ZELENI PAPIR. Ak bijeli, tanki papir dobiš ovo kaj vidiš.

Osvjetljenje je druga priča. Moram nač papir kaj sam risal šemu.

post-1237-1141589474.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest domic

Zanimljivo......dali isto tako postoji mogućnost da se promjeni boja i na nekom drugom displeyu iste vrste :??::??::oo:

Link to comment
Share on other sites

Evo za tebe _ivo_ , a i ostale twingoljupce koji vole čeprkat po autu, par projekata kako što napraviti :)

Prvi je kako spriječiti da se osvjetljenje displeja smanji kad se upale svijetla

a drugi, na

Link to comment
Share on other sites

Guest Hypersonic

Meni se ipak vise dopada crveno osvetljenje ;) A ionako mi je ceo auto u crno crvenoj kombinaciji :smile:

redcajger3kn.th.jpg

Ovako mi je ostalo da mi lampica za gorivo i dalje svetli crveno :zubo:

Edited by Hypersonic
Link to comment
Share on other sites

Ovo crveno zgleda super, al bi radije plavo.

Meni je po danu narančasto, a po noći

Link to comment
Share on other sites

Guest Hypersonic

Nasao sam na jednom nemackom forumu gde je tip prvo uradio displej u plavoj boji sa LEDama, a posle je napravio sa translucentnom folijom gde se svetlost jednako rasprostirala po celoj povrsini.

Mislim da i ova moja opcija moze da se uradi na isti nacin, jer sam ja crvenu boju dobio samo koriscenjem folije, sijalice su ostale fabricke. Cela procedura je trajala 10ak minuta.

Ja sam korstio providnu foliju koja se koristi za koricenje i moze se nabaviti u bilo kojoj kopirnici ili knjizari, cena 0.8

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Imam jedan problem sa ovim displejem, a taj je da mi nekad radi par sekundi onda nece dan dva nikako.  Nezna nitko sto bi moglo biti, u servisu mi preporucuju novi.. Pomoć..

Link to comment
Share on other sites

Imam jedan problem sa ovim displejem, a taj je da mi nekad radi par sekundi onda nece dan dva nikako.  Nezna nitko sto bi moglo biti, u servisu mi preporucuju novi.. Pomoć..

 

oguće zbog vlage. Treba skinuti konektor s display-a i s kontakt sprey-om pošpricat.

 

Ili par puta uštekaj i ištekaj konektor da se malo ostružu kontakti. 

Link to comment
Share on other sites

Pokušao sam par puta nista, upalio se na par minuta i ugasio. Sad samo zuji u njemu..... neznam kod kojeg majstora da ga odvezem u elekticara ili u renaultov servis. JEr mi stvara problem nevidim brzino kojom se krećem ni količinu goriva...

Link to comment
Share on other sites

Na mobu sam pa ne vidim od kud si. Ak si u zg probaj kontaktirat Renjak autoelektrika na adresi Barutanski jarak ;)

Link to comment
Share on other sites

A ne znam tamo nikog. Ako imas jedno popodne slobodno, imas 3 vijka za odvidat i skinut armaturu i onda jos 2-3 vijka za skinut display.. Realno 10' posla ako radis prvi put sam.. Pa vidi kontakte u kakvom su stanju, kablovi.. Nisam za struju al baci oko ;)

Link to comment
Share on other sites

Probaj El kod u st

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Evo za tebe _ivo_ , a i ostale twingoljupce koji vole čeprkat po autu, par projekata kako što napraviti :)

Prvi je kako spriječiti da se osvjetljenje displeja smanji kad se upale svijetla

a drugi, na�alost samo opisno bez slika, kako promijeniti boju displeja

:hey:

moze li reupload  Preventing_dimming_of_the_light_in_the_speedometer.doc

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Imam jedan problem sa ovim displejem, a taj je da mi nekad radi par sekundi onda nece dan dva nikako.  Nezna nitko sto bi moglo biti, u servisu mi preporucuju novi.. Pomoć..

 

 

oguće zbog vlage. Treba skinuti konektor s display-a i s kontakt sprey-om pošpricat.

 

Ili par puta uštekaj i ištekaj konektor da se malo ostružu kontakti. 

 

 

Pokušao sam par puta nista, upalio se na par minuta i ugasio. Sad samo zuji u njemu..... neznam kod kojeg majstora da ga odvezem u elekticara ili u renaultov servis. JEr mi stvara problem nevidim brzino kojom se krećem ni količinu goriva...

pozdrav kolega! jesi li uspio riješiti problem , naime desila mi se ista stvar, pa te molim info na koji način si popravio...  :dobroje:  :dobroje: 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

I mene zanima blokada dimanja osvjetljenja table kad su upaljena svijetla jer po danu uopće ne vidim osvjetljenje. Radije bih da osvjetljenje uvijek svijetli istim intenzitetom. Ovdje je bilo o tome govora ali se ne mogu vidjeti prilozi u tim starim postovima.

Zna li netko rješenje da sad ne otvoram poseban topic?

Link to comment
Share on other sites

isti problem, jel zasljepljuje display po noći ak ne zdima?

imal sam neki kazić kratko koji nije imao dim funkciju i tak je blještal da je bilo skroz zjbano za vozit po kmici....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.