Jump to content

oznake motora u boji


Zrmi RS

Recommended Posts

Da i ja sam se upustio u ono farbanje oznakica motora u srebrno.

Da vidite kako je ispalo trebat ce malo pricekati, jer su sad bojane ali stavit cu sliku samo bez srebrnog laka.znaci ovo je samo s primerom.Sutra ili u toku dana atachiram sve...

Ps: hvala Penezicu :hey:

post-1099-1141822900_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ma ništa, samo nek dobro ispadne :)

evo stavim ja svojih oznaka sliku pa da usporedimo :zubo:

post-81-1141825958.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Vedran21
Da i ja sam se upustio u ono farbanje oznakica motora u srebrno.

Da vidite kako je ispalo trebat ce malo pricekati, jer su sad bojane ali stavit cu sliku samo bez srebrnog laka.znaci ovo je samo s primerom.Sutra ili u toku dana atachiram sve...

Ps: hvala Penezicu :hey:

post-1099-1141822900_thumb.jpg

Daj mi reci koristiš li sprej ili (ako da koje marke)?

Link to comment
Share on other sites

Daj mi reci koristiš li sprej ili (ako da koje marke)?

naci prvo stavljam primer ali tanki sloj jer mi je tako tip rekao kad sam kupovao.Ren-co primer za plastiku sam koristio.Dobar je

Ovo drugo moze isto od te firme znaci srebrni lak ali ja nisam uzeo njega jer je legici ispalo malo vise mat tj tamnije ali penezicu je ispalo srebrnoo kao aluminijsko jer je koristio aluminijsku srebrnu boju za radijatore i to je mazao kistom.Nadam se da se nece ljutiti sto sam ovo rekao :laugh:

Ja sam uzeo od Dupli-Colora srebrni sprej za felge jer je isti kao to a tip mi je pokazao na plastici pa mi se svidjeo.U biti postoje puno srebrnih nijansi i mozes ih napravit po zelji ali to je tebi na izbor.

Nisam uzeo tu boju za radijatore jer da mi napravi u spreju bilo bi skupo a isto je kao i ovo sto sam uzeo.

Evo slika ali sutra cu jos poslikat kako to izgleda na autu u kompletu s lajsnama koje su u boji auta

Ps.mislio sam ici jos jedan sloj te boje ali necu da mi ne ispuca a meni je ok ispalo :)

post-1099-1141838951_thumb.jpg

Vjerojatno vam se cini da je njegovo puno svijetlije ali vjerujte da je uzivo superiska.Mozda zbog drugcije boje ali ja sam turbo zadovoljan i samo da se ne skida bit ce ok. :laugh:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Evo jos par slika.Sutra ce bit i na autu

post-1099-1141843112_thumb.jpg post-1099-1141843178_thumb.jpg

post-1099-1141843146_thumb.jpg

Edited by Zrmi
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na to si još išao s bezbojnim lakom ili nema potrebe za time??

Link to comment
Share on other sites

Na to si još išao s bezbojnim lakom ili nema potrebe za time??

Bez bezbojnog laka jer je taj sprej dosta sjajan :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nice! Sada da mi još netko objasni kako skinuti oznake s Meganea...

Link to comment
Share on other sites

Da mogao bi pojasniti kako se najlakse skidaju oznake i lajsne sa Clia, pretpostavljam da je tako i kod Megana. Gledao sam po forumu i nasao sam neka iskustva ali nesto nisam najbolje ukapirao i upustvo mi nije bilo bas najasnije :tup::tup::tup: A mogao bi i slikati postupak vracanja, to je isto kao i skidanje samo u obrnutom smeru :bigl: , pa da postujes slike. Valjda nije toliki cim :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Da mogao bi pojasniti kako se najlakse skidaju oznake i lajsne sa Clia, pretpostavljam da je tako i kod Megana. Gledao sam po forumu i nasao sam neka iskustva ali nesto nisam najbolje ukapirao i upustvo mi nije bilo bas najasnije :tup::tup::tup: A mogao bi i slikati postupak vracanja, to je isto kao i skidanje samo u obrnutom smeru :bigl: , pa da postujes slike. Valjda nije toliki cim :bigl:

Za megana ne znam ali na cliu idu lagano barem ove zadnje serije.Znaci lajsna se vuce od vrata prema van dakle prema sebi i gura se u desno tj rikverc zbog osiguraca.To je cijela mudrost :bigl:

kad se lajsna skine na njoj ostane i oznaka pa onda nju lagano skines s lajsne jer ima tri kopce.Ona jedna je malo teza za skinut ali ide... :)

Edited by Zrmi
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma je ja sam zadovoljan ali ono sto ce me mozda jedino brinuti je to kad odem na pranje auta jer ga sprivam s onim visokim pritiskom pa se bojim da ne otpadne ali pazljivije cu prskat po tome i ne izravno i nadam se da ce biti ok.

Kad ga operem stavim jos jednu slikicu da vidite kak izgleda s njime :bigl:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma je ja sam zadovoljan ali ono sto ce me mozda jedino brinuti je to kad odem na pranje auta jer ga sprivam s onim visokim pritiskom pa se bojim da ne otpadne ali pazljivije cu prskat po tome i ne izravno i nadam se da ce biti ok.

Kad ga operem stavim jos jednu slikicu da vidite kak izgleda s njime :bigl:

Zato i ka

Link to comment
Share on other sites

Mislis? :oo: U biti nemam pojma sto da radim?Jel ga on jos dodadno ucvrsti?

penezic mi kaze da nestavljam a sad....moze onda pomoc :zubo:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mislis? :oo: U biti nemam pojma sto da radim?Jel ga on jos dodadno ucvrsti?

penezic mi kaze da nestavljam a sad....moze onda pomoc :zubo:

Penezić ima više iskustva pa poslušaj njega.

Kad sam na bivšem autu bojao untrašnjost stavljao sam lak jer se onda manje skida boja.

Bitno je da si stavio primer (mnogi se zeznu i nestave pa im se onda sve ljušti).

Link to comment
Share on other sites

Penezić ima više iskustva pa poslušaj njega.

Kad sam na bivšem autu bojao untrašnjost stavljao sam lak jer se onda manje skida boja.

Bitno je da si stavio primer (mnogi se zeznu i nestave pa im se onda sve ljušti).

Bitno je da si stavio primer (mnogi se zeznu i nestave pa im se onda sve ljušti). Ajde pojasni mi sta je to primer (ne kapiram), prvi put cujem tu rec, jel to nesto kao zastitna boja ili osnovna pa preko nje stavljas srebrnu :??::??::??:

Za megana ne znam ali na cliu idu lagano barem ove zadnje serije.Znaci lajsna se vuce od vrata prema van dakle prema sebi i gura se u desno tj rikverc zbog osiguraca.To je cijela mudrost :bigl:

kad se lajsna skine na njoj ostane i oznaka pa onda nju lagano skines s lajsne jer ima tri kopce.Ona jedna je malo teza za skinut ali ide... :)

A sta mislis jel mogu tako ofarbati i deo branika, to jest onu crnu plastiku, ili kad vec farbam branike da uradim i lajsne i retrovizore odjedanput, imas li neka iskustva, mogu li se ofarbati delovi branika sprejom (tako da se ne vidi razlika) ili da odem kod lakirera pa da on odradi sve to :??:

Link to comment
Share on other sites

Bitno je da si stavio primer (mnogi se zeznu i nestave pa im se onda sve ljušti). Ajde pojasni mi sta je to primer (ne kapiram), prvi put cujem tu rec, jel to nesto kao zastitna boja ili osnovna pa preko nje stavljas srebrnu :??::??::??:

A sta mislis jel mogu tako ofarbati i deo branika, to jest onu crnu plastiku, ili kad vec farbam branike da uradim i lajsne i retrovizore odjedanput, imas li neka iskustva, mogu li se ofarbati delovi branika sprejom (tako da se ne vidi razlika) ili da odem kod lakirera pa da on odradi sve to :??:

pa ako imas love onda odi do lakirera nekog dobrog da ti sredi a ako ne onda farbaj.Postupak je isti.prvo ide primer(to ti je podloga za plastiku da se lak ne skida) pa onda bojas s lakom koji je u boji tvog autica a kupis ga u servisu ili ga das napravit samo moras znat sifru boje tvog auta(pise obicno sa tvoje strane vrata).Poslje toga ide bezbojni lak.

E sad meni su rekli da stavljam taj bezbojni lak a neki su rekli da nestavljam.Pa ljudi sto da radim sada????????????? :tup:

Penezic ti je to sve farbao pa imas tu pa vidi kak mu je ispalo pa ocijeni ili pitaj njega

Edited by Zrmi
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bitno je da si stavio primer (mnogi se zeznu i nestave pa im se onda sve ljušti). Ajde pojasni mi sta je to primer (ne kapiram), prvi put cujem tu rec, jel to nesto kao zastitna boja ili osnovna pa preko nje stavljas srebrnu :??::??::??:

Primer (Prajmer :) )- osnova - temeljna boja za bilo koju površinu a u ovom slučaju za plastiku.

Kada s time pošpricaš plastiku ona ti bude kao ljepljiva i onda ti bolje prima boju na sebe.

Link to comment
Share on other sites

Primer (Prajmer :) )- osnova - temeljna boja za bilo koju površinu a u ovom slučaju za plastiku.

Kada s time pošpricaš plastiku ona ti bude kao ljepljiva i onda ti bolje prima boju na sebe.

Yes tako je.E sada da stavljam taj bezbojni lak ili ne? :zubo:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Yes tako je.E sada da stavljam taj bezbojni lak ili ne? :zubo:

Iskreno, neznam :zubo: Ako ćeš stavljati srebrna boja ti mora biti 100% suha jer će ti se sve razliti ako špricaš na svje

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, neznam :zubo: Ako ćeš stavljati srebrna boja ti mora biti 100% suha jer će ti se sve razliti ako špricaš na svje
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moje su lakirane kod istog tipa koji mi je lakirao komplet plastike u boju auta.

Ako staviš lak, to bi ti trebala biti dodatna zaštita i mislim da nije na odmet

Link to comment
Share on other sites

Moje su lakirane kod istog tipa koji mi je lakirao komplet plastike u boju auta.

Ako staviš lak, to bi ti trebala biti dodatna zaštita i mislim da nije na odmet

dobro onda cu ga stavit :lool::lool::lool::lool:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

dobro onda cu ga stavit :lool::lool::lool::lool:

Da-ne-da-ne-da-ne-da-ne :lool::lool::lool: baš ti poma

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.