Jump to content

Check fuel filter


Guest ri bica

Recommended Posts

Guest ri bica

Gore spomenuti tekst mi se pojavio na dislayu! U servisu su mi rekli da je to zbog vode u nafti (1.9 dCi Megane II). Dali su mi aditiv koji na sebe ve�e vodu. Naravno da nije pomoglo pa smo i�li na slijede�u soluciju. Skinuli su cijeli rezervoar isprali oprali osu�ili nato�ili novu naftu (�istu) i opet promijenili filter goriva. Naravno poga�ate da lampica i natpis i dalje gori tj. upali se kada startam ujutro ili ako auto du�e stoji te se nakon nekog vremena ugasi. Imate li kakvo pametno rje�enje ili mogu�i uzrok? :tup:

Edited by ri bica
Link to comment
Share on other sites

To je nasa realnost, nazalost :(

Ljudi ne znaju gdje je problem zbog nedovoljnog iskustva i onda rade sve i sva, a problem ne rijese :(

Teško je postaviti pravu dijagnozu.

Uzroka mo

Link to comment
Share on other sites

Frend je imao taj problem na C4 HDI. Svako malo je javljao vodu u gorivu i jednom u tjednu ili jednom u dva tjedna išao na izmjenu filtra za gorivo koji se svaki puta bio pun vode.

Sada više ne toči na OMVu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Točenje na Tifonu punih 6 godina nikakvih problema nisam imao s prvim original filterom. Promijenio filter goriva  (stavio ponovno original Renaultov) prije mjesec dana i jučer kada sam išao doma, na otvorenoj cesti kada sam malo jače stisnuo gas pojavila se ista poruka CHECK FUEL FILTER. Ostao sam zapanjen porukom. Majstor (prijatelj) mi je namjerno ostavio stari filter da vidim koliko ima vode u njemu. Bilo oko 1 decilitar. Danas sam ponovno vozio u višim okretajima i nije se javljala poruka. Kada prođe Božić pregledat ću filter. Ne idem u servis više jer su me dobro zahebali. Postavit ću jedan post da vidite kakav su mi filter zraka motora stavili prošle godine u ovlaštenom servisu u Osijeku. Pripremio sam slike koje ću podići da vidite što se događa u ovlaštenom servisu. Bio sam jako ljut kada sam to vidio.

 

Sretan Vam i blagoslovljen Božić.

Edited by Sulle
Link to comment
Share on other sites

Imaš na filteru drenažni vijak za ispuštanje vode,moraš skinuti poklopac u suvozačkom prednjem blatobranu (koji inače služi za izmjenu sijalice u faru) da dođeš do njega.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imaš na filteru drenažni vijak za ispuštanje vode,moraš skinuti poklopac u suvozačkom prednjem blatobranu (koji inače služi za izmjenu sijalice u faru) da dođeš do njega.

sjh8.jpg

 

Pozdrav!

Nije me bilo neko vrijeme na forumu. Dugujem forumu i slike iz servisa za filter zraka.

Jel to ovo zaokruženo žuto? Na slici je stari filter originalni, nakon 6 godina sam promijenio filter i stavio "originalni" Renaultov, novi.

Prekjučer sam išao za Zagreb i pri okretajim većim od 3400 mi se palila ta poruka CHECK FUEL FILTER.

Zatim kako je razina goriva u rezervoru padala znao se čak upaliti i na 2800 okretaja ali uvijek u dodavanju većeg gasa. Prilikom preticanja na autoputu.

Link to comment
Share on other sites

Da,to je to,odvineš ga rukom.Ako ništa ne izađe provjeri je li jack dobro ukopčan u filter.

Gdje točiš?

 

 

Ovdje imaš moj tutorial izmjene filtera :

Link to comment
Share on other sites

Da,to je to,odvineš ga rukom.Ako ništa ne izađe provjeri je li jack dobro ukopčan u filter.

Gdje točiš?

Od prvog dana kako sam kupio auto (prvi sam vlasnik) točim na Tifonu. Početkom jedanaestog mjeseca 2013. godine sam napravio veliki servis na autu, u tom servisu je bila i zamjena filtera goriva, prvi puta nakon 6 godina. CHECK FUEL FILTER mi se prvi puta pojavio krajem jedanaestog mjeseca u 2013. godini.

Edited by Sulle
Link to comment
Share on other sites

ako se pali lampica check fuel filter vjerovatno zeza senzor na filteru i bit ce ga potrebno mijenjati ako se lampica nastavi paliti...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

upalilo mi se danas prvi put "check fuel filter", da li slučajno ili možda zbog goriva, točim 4 god. samo na petrolu, jedino sad prije te greške sam natočio dva rezervoara na ini...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dok nisam potrošio taj spremnik sa ine palila se lampica par puta, poslije toga sam natočio u bosni (prvi put od kad imam auto), nakon toga na petrolu i više se nije upalia lampica,

ne vjerujem da je na ini inače lošije gorivo, ali za postaju u Pleternici gdje sam napunio taj spremnik sam čuo od više ljudi da su imali sličnih nuspojava

Link to comment
Share on other sites

Iskreno.... Na mome se autu nije mijenjao filter goriva oko 6-7 godina... Nije bilo nikakve greške osim ove zime da nije htio upaliti na -20 uglavnom upali se i odmah ugasi i tako par puta dok se nije zagrijao i upalio... 

 

Ovo o čemu ti pričaš ima veze o benzinskoj pumpi ... Ako je pumpa stara,  lošija je kvaliteta goriva u njemu (bilo je istraživanje), ali na novijim benzinskim pumpama od INA je sve u redu... Izbjegavaj samo stare benzinske za koje znaš da nisu svoje cisterne mijenjali preko 20-setak godina..... 

 

I još jedno iskustvo sam imao u Srbiji. Punio sam na Lucoil (neznam je li je to isti kao i u Hrvatskoj), pri kraju rezervara mi je pucalo iz auspuha kao da se granatira... Vozio sam motor (gorivo je bilo benzin)....

 

U dizelu čim ima vode neće se smjesa zapaliti..... 

Link to comment
Share on other sites

Filter goriva bi se trebao isto mijenjat jednom godisnje ako ne jednom makar dvake druge godine. Ja cu mijenjat sad svake druge zamjene ulja tj na 2ooookm

Ono je bilo tako prljavo da...

Link to comment
Share on other sites

filter goriva i ulja promjenim kod svake zamjene ulja, ionako je 50-ak kn

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.