Jump to content

Automatska svjetla


Marko

Recommended Posts

Nakon malo odugovlacenja,linosti,nedostatka vrimena,...konacno sam slozio svoj sklop za automatsko

paljenje svjetala!

Odabrao sam rjesenje kod kojeg je prekidac svitala zadrzao sve svoje predhodne funkcije i moze se koristiti u slucaju kvara,demontaze ili sl. sklopa automatike.

Ovim se postiglo to da npr. u slucaju potrebe za pozicionim svjetlima (ili kratkim/dugim) kod ugasenog motora nije potrebno davati kontakt ili sl. sto sam vidao kod nekih drugih sklopova :mad: , dakle sve je isto kao i kod tvornicke verzije!

Takoder se maximalno iskoristila sva postojeca instalacija tj. osiguraci tako da sklop ne zahtjeva nikakve dodatne osigurace na zici, u kucistu i sl.

Nakon probne verzije,napravljena finalna,sve lipo upakirano i smjesteno ispod volana.

Jedna briga manje :)

Link to comment
Share on other sites

A slike i shema??

Daj nam malo više informacija!

Link to comment
Share on other sites

di je :zubo:

nisan jos nista attachira ovdi,moze bit da san nesto zbrlja :)) iden ponovo :)

nisan jos nista attachira ovdi,moze bit da san nesto zbrlja :)) iden ponovo :)

na file attachments,browse, pa add this attachment? zasto nece?

Link to comment
Share on other sites

ah da, zato sto .pdf se nemre staviti na forum :tup: zaboravio sam

stavi ga u .rar ili .zip i to je to ;)

Link to comment
Share on other sites

ah da, zato sto .pdf se nemre staviti na forum :tup: zaboravio sam

stavi ga u .rar ili .zip i to je to ;)

a evo u .rar-u je

Link to comment
Share on other sites

pa i nije bas :nezna:

vidim da se dobro zabavljas :)

bio je,to sta ne radi,neman pojma... uglavnom imas ga na mail-u

Link to comment
Share on other sites

Guest Vedran21

Pošto sam to vidio da mi ima sestra na P 307 kod kupnje auta pitao sam da li je to moguće napraviti na Cliu. Blijedo su me pogledali i rekli da ne mo

Link to comment
Share on other sites

evo i shema

Pozdrav

moš me hebat ak ja tu kaj kuzim :tup::tup:

valjda sam zato konobar :lool:

Link to comment
Share on other sites

moš me hebat ak ja tu kaj kuzim :tup::tup:

valjda sam zato konobar :lool:

:)

...zato znas "dignit" file :hey:

Nije komplicirano za skuzit,je da je malo nacrtano zbrda-zdola ali samo zato sto sam htio pokazati kako sam spojio na ovaj tip releja (da mi onih par dijelova stane u kuciste releja).

Daj nekom elektricaru,bude ti sve jasno :) pa ga potom pitaj da ti to slozi unutra... bude malo popizdio... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do jaja! Svaka čast! No meni to ne treba, nisam jedan od onih zaboravnih. hehehe

Link to comment
Share on other sites

Do jaja! Svaka čast! No meni to ne treba, nisam jedan od onih zaboravnih. hehehe

Nisan ni ja :) ali volim komod :klap:

Link to comment
Share on other sites

Da li ovo rijesenje omogucuje da, ako svjetla NISU upaljena preko prekidaca na volanu, instrumentna ploca, sat, ventilacija itd. NISU osvjetljena? A na vecer kada mi treba to osvjetljenje, da onda upalim preko prekidaca.

Link to comment
Share on other sites

Da li ovo rijesenje omogucuje da, ako svjetla NISU upaljena preko prekidaca na volanu, instrumentna ploca, sat, ventilacija itd. NISU osvjetljena? A na vecer kada mi treba to osvjetljenje, da onda upalim preko prekidaca.

Pise i o tome negdi pri vrhu... Al evo opet, ako zelis takvo rijesenje jednostavno ne spajaj onu diodu i tada imas samo paljenje kratkih svjetala.

Cijeli sklop je po meni prilicno dobar i sto je najbitnije univerzalan i moze se primjeniti na svako vozilo.

Uostalom sami dijelovi nisu skupi (cca 40-50kn), vise je zafrkancija to spojit ako zelis sve smjestit unutar releja, pa kemijaj kako ti odgovara.... Samo spajanje na instalaciju i nije toliko problem koliko se na prvi pogled cini :)

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu super si to napravio i svaka cast na uputstvu ali meni da je neznam kakva shema nebih znao napraviti takvo nesto :zubo::zubo:

Kontam da se ti dosta kuzis u takve stvari pa ti je to onak vec maciji kasalj :laugh::laugh:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.