Jump to content

Renault F1 Team


Guest Clio182@SB

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zelig

    17

  • BALEV

    14

  • ip

    11

  • deki

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam isto zaspao nekoliko puta tokom utrke, ali sam vidio najzanimljivije djelove i samu pobjedu!

Da je Kimi bio pametniji mogao je biti drugi, treći ili četvrti ovako nula bodova!

Link to comment
Share on other sites

svaka cast alonsu i fakat nam je pomogla sreca i alonsova strpljivost...al da je bio jos koji krug stigo bi on njega i da se nije razletio :hey:

Link to comment
Share on other sites

Strašna trka! Već me lagano počela hvatat panika prošli tjedan da Renault posustaje, ali sad sam opet miran. Alonso je letio zadnje krugove, a pokazalo se da je cuvanje guma jako, jako bitna stvar. Na pocetku sezone su svi vozili sa konzervativnijim setupom i jako pazili na gume. Sada su počeli isprobavat granice guma i vidimo sto se dogada, u Monacu Renault, danas ocito McLaren.

Alonsu jos i najbrzi krug, a Fisichella iz boksa do 6. pozicije...ide Renault

Link to comment
Share on other sites

Meni je to malo paradoksalno.Toliko su brijali na sigurnost, vozaci su dobili i sustav HANS, bolidi su sve sigurniji i onda uvedu to pravilo o nemjenjanju guma, a meni se to cinilo prilicno opasno.To je pridonjelo uzbudljivosti i smanjenju troskova, ali sigurnost je ugrozena.Strah me i pomisliti da je Kimi pogodio Buttona kako bi zavrsilo. :oo:

Link to comment
Share on other sites

MIslim da danas nije bio problem u gumama nego u losim odlukama u McLarenu. Jer se i nekoliko krugova ranije vidilo kako se bolid trese, zbog flat spota na gumi zbog naglog kocenja, i ovjes jednostavno nije izdrzao. a Kimi je i dalje jurio, umjesto da je usporio i ako ne vec stopati Alonsa, onda bar doc do drugog mjesta i sigurnih 8 bodova. Ovako je i dalje nastavi vozit, te skoro poginuo i pokupio Buttona, a izgubio i bodove.

Cak mozda i nije on kriv, nego momcad koja mu je mogla sugerirat da ide na sigurno. A malo koji vozac bi se suprostavio odlukama iz boxa, sto znaci da mu nisu nista sugerirali, ili naredili. Tj. jesu - da ne uspori.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, a s druge strane Raikkonen si je sam potrosio tu gumu, a ne pista. Prednja lijeva guma je pod vecim stresom na toj stazi i obicno se vise trosi, Raikkonen je potrosio desnu zbog jakih kocenja. Ne znam sad koji je to tocno zavoj, ali prije njega smo vidjeli puno blokiranja prednjeg desnog kotaca na kocenju, tamo je Raikkonen upropastio svoje sanse.

Link to comment
Share on other sites

sada cete vidjeti ...kako ce FIA promjeniti ovo pravilo od gumam...

pazite kaj vam velim....

Link to comment
Share on other sites

Istina je da si je Kimi sam kriv što je uništio gumu, bilo je opasno tako voziti al ne krivim ni Kimia ni Mclaren, da je bio bilo tko drugi također bi risklirali ali po meni su krivi suci na stazi, jel ako se ide na sigurnost, kad su vidjeli da je Kimi opasnost na stazi trebali su mu dat penalty i stjerat ga u boks, tko zna šta je mogao napravit Buttonu da ga je pogodio, je bio prvi al nije sam na stazi...

Edited by dadox
Link to comment
Share on other sites

Guest Kruno

Nije samo Kimi sribao gume. Pa zadnjih nekoliko krugova je bilo jako puno izlijetanja.

Cinjenica je da pravilo o zabrane promijene guma direktno utjece na safety.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kruno
Kao da je guma proračunata točno na određeni broj krugova

:surp:

Ili bolje receno nategnuta za odredeni broj krugova :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Neki ne vole izvlačenje prastarih tema, ali meni je ova zanimljiva pošto je iz doba prije nego što je Renault osvojio zadnja dva naslova. Sa guštom sam pročitao topic! :)

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.