Jump to content

Zamjena termostata?


Marko

Recommended Posts

Dakle, ima vec neko vrijeme da mi temperatura dode malo ispod sredine i ovisno o opterecenju lagano varira gore-dolje...

Misilim da je termostat odradio svoje i da ga treba zamijeniti. Sad dal stavit original ili neki zamjenski. Ako zamjenski koji valjaju-nevaljaju?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marko

    9

  • frenchkey

    6

  • arkod

    6

  • dalibor

    5

Dakle, ima vec neko vrijeme da mi temperatura dode malo ispod sredine i ovisno o opterecenju lagano varira gore-dolje...

Misilim da je termostat odradio svoje i da ga treba zamijeniti. Sad dal stavit original ili neki zamjenski. Ako zamjenski koji valjaju-nevaljaju?

Pa zamjenski bi treba uredno odraditi svoje, vjerojatno postoje dva modela...."hladniji"i "topliji", ovisno o tr

Link to comment
Share on other sites

ajde javi kad to obavis jer ja imam isti problem al mu nikad nisam pridodavao veliku vaznost

Link to comment
Share on other sites

Dakle, ima vec neko vrijeme da mi temperatura dode malo ispod sredine i ovisno o opterecenju lagano varira gore-dolje...

Misilim da je termostat odradio svoje i da ga treba zamijeniti. Sad dal stavit original ili neki zamjenski. Ako zamjenski koji valjaju-nevaljaju?

Koliko godina i kilometar ima clijač?

Ja isto preporučam oriđiđi, naročito što imaju različite temperature za različita tr

Link to comment
Share on other sites

ajde javi kad to obavis jer ja imam isti problem al mu nikad nisam pridodavao veliku vaznost

koliko imas km? mene poceo zezat na cca 68000 km.do tada stalno nijansu povise sredine.

jel servisiras u ovlastenom ili negdi sa strane?

Koliko godina i kilometar ima clijač?

Ja isto preporučam oriđiđi, naročito što imaju različite temperature za različita tr

Link to comment
Share on other sites

koliko imas km? mene poceo zezat na cca 68000 km.do tada stalno nijansu povise sredine.

jel servisiras u ovlastenom ili negdi sa strane?

godiste je 2002,ima sad 70000km,poceo zezat na cca 68000

mene pocelo zezat otprilike na 50-55, sad imam 67000 i 2003 god. meni se giba od sredine pa padne nijansu ispod sredine. auto je kupljen u renaust-u i tu su napravljena prva dva-tri servisa sve ostalo u gasperova.

Link to comment
Share on other sites

mene pocelo zezat otprilike na 50-55, sad imam 67000 i 2003 god. meni se giba od sredine pa padne nijansu ispod sredine. auto je kupljen u renaust-u i tu su napravljena prva dva-tri servisa sve ostalo u gasperova.

znaci moglo bi to bit to po kilometrima...

Imas u vidu nekog ok mestra u st van ovih ovlastenih?

Link to comment
Share on other sites

znaci moglo bi to bit to po kilometrima...

Imas u vidu nekog ok mestra u st van ovih ovlastenih?

ima jedan sta ga dosta hvale (ja nikad nisam nista radio kod njega). On ti je dole iza socijalnog i jadroplova, na onom velikom parkingu di je billiards club itd.

Edited by marko_st
Link to comment
Share on other sites

ima jedan sta ga dosta hvale (ja nikad nisam nista radio kod njega). On ti je dole iza socijalnog i jadroplova, na onom velikom parkingu di je billiards club itd.

ok,budem se informirao, detalji ovdi...

Link to comment
Share on other sites

Meni je od prvog dana pokazivač temperature minimalno ispod sredine.

Sad je na 73000km na istoj poziciji i sve je OK. :)

Al najbolje da ipak pitaš nekog ko se ku

Link to comment
Share on other sites

Meni je od prvog dana pokazivač temperature minimalno ispod sredine.

Sad je na 73000km na istoj poziciji i sve je OK. :)

Al najbolje da ipak pitaš nekog ko se ku

Link to comment
Share on other sites

Jeli koji meštar dao svoje mošljenje o toj pojavi?

Nije tj nisam jos nikoga nista ni pitao o tome i necu :)

Mislim da je do termostata jer mi se ista stvar desavala i na jednom drugom vozilu, doduse bilo je na +170 000 km...

Budem se raspitao sljedeci tjedan.

Link to comment
Share on other sites

Meni se to desava vec 6 mjeseci i bio sam na servisu i rekli su mi da je sve ok. :??:

Auto mi se ne pregrijava i to mi je bitno,tak da se na zabrinjavam previse.

Javi cijenu kad ga promjenis.

Link to comment
Share on other sites

Meni se to desava vec 6 mjeseci i bio sam na servisu i rekli su mi da je sve ok. :??:

Auto mi se ne pregrijava i to mi je bitno,tak da se na zabrinjavam previse.

Javi cijenu kad ga promjenis.

Znači do prije 6 mj. je bila na sredini stalno kad bi se motor zagrijao na radnu temperaturu? Kolike su oscilalacije tijekom vo

Edited by dalibor
Link to comment
Share on other sites

Znači do prije 6 mj. je bila na sredini stalno kad bi se motor zagrijao na radnu temperaturu? Kolike su oscilalacije tijekom vo
Link to comment
Share on other sites

Da tocno tak crtica ispod ak je gas otpusten a ak sam u koloni ili ak se brze vozim onda je na sredini kak bi trebalo i bit.

Link to comment
Share on other sites

Setnja je prilikom manjeg opterecenja ili duze nizbrdica bez gasa u 5-oj do jedne crtice ispod sredine. kod opterecenja je tik preko sredine.

Nije to puno ali, vjerojatno, smeta čovjeku ako se navikne da kazaljka miruje na sredini. Ja bih pogledao i zamjenio ako nije skupo, mada ne mislim da je nešto strašno, al je čovjek mirnije pogotovo pošto dolazi ljeto, vo

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Imam i ja jedno pitanjce.

Frend s posla je mijenjao termostat za grijanje (270kn) i grijanje je radilo čak 1 dan.

Da li ima netko ideju u kojem grmu le

Edited by Will
Link to comment
Share on other sites

Setnja je prilikom manjeg opterecenja ili duze nizbrdica bez gasa u 5-oj do jedne crtice ispod sredine. kod opterecenja je tik preko sredine.

Hmm, pa motor na nizbrdici ima prekid goriva i tada se samo hladi. Ako je du

Link to comment
Share on other sites

Hmm, pa motor na nizbrdici ima prekid goriva i tada se samo hladi. Ako je du

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.