Jump to content

mjenjac


mario

Recommended Posts

negdje u 10. mjesecu 2005. u Tunningu sam stavio tutorial za mjenjanje ručke mjenjača, a kako sad vidim moj post RUČKA MJENJAČA ostao je bez sličica. Ako koga zanima ja ih još uvijek imam

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako je to izgledalo:

ruka02pz5.th.jpg

ruka3ic6.th.jpg

ruka5ba3.th.jpg

ruka6pz2.th.jpg

ruka8dy1.th.jpg

ruka16yr7.th.jpg

A onda mi prije par dana vrag nije dao mira te sam dodatno skratio šipku mjenjača i odrezao plastiku od rikverca pa sada izgleda ovako:

ruka21jw7.th.jpg

dobre strane:

-izgleda ljepše

-kraći hod pri mjenjanju

loše strane

-nije za visoke individue koji miču sic do kraja natrag jer su neparne brzine daleko i treba se sagibati prema naprijed

-tvrđe mjenjanje

-"novi" prsten za rikverc zna uštinuti za prste

Sve u svemu, ako netko ima viška original plastični podizač za rikverc, pliz nek mi ga proda, oću vratiti sve natrag ( e da, i moram zavariti odrezani komad šipke )

:tup::mad::tup::tup:

Link to comment
Share on other sites

Frend ima twinga pa me pitao da li je postupak zamjene ručice na twingu sličan kao na cliu?

Ako je netko mjenjao na twingu da zna neka javi.Thx

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu, ako netko ima viška original plastični podizač za rikverc, pliz nek mi ga proda, oću vratiti sve natrag ( e da, i moram zavariti odrezani komad šipke )

:tup::mad::tup::tup:

:lool: Ovo je gore dakle odgovor na pitanje:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kvragu i image shack sve je pobrisano, evo nove slike na naš server:

post-138-1235913061_thumb.jpg

post-138-1235913103_thumb.jpg

post-138-1235913138_thumb.jpg

post-138-1235913169_thumb.jpg

post-138-1235913213_thumb.jpg

post-138-1235913249_thumb.jpg

post-138-1235913287_thumb.jpg

post-138-1235913327_thumb.jpg

post-138-1235913362_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

jedno pitanje, zasto si rezao metalnu sipku? cisto zbog manjeg razmaka izmedu prstena i rucice ili?

Link to comment
Share on other sites

Ovo s pomičnim mjerilom... Pri podizanju prstena za rikverc vidio sam da još ima mjesta za skratiti šipku, pa sam skinuo još 1 cm od šipke.

Inače, kasnije sam ja to još kratio, ali da sada radim nebih išao dalje od ovog gore

Link to comment
Share on other sites

Na ovoj slici gdje mjeriš pomičnom mjerkom se vidi kako taj prsten od rikverca ljepo uđe u ručicu gore. Jel to mora bit ručica baš za rikverc s prstenom ili su sve iste tj univerzalne?

Link to comment
Share on other sites

Na ovoj slici gdje mjeriš pomičnom mjerkom se vidi kako taj prsten od rikverca ljepo uđe u ručicu gore. Jel to mora bit ručica baš za rikverc s prstenom ili su sve iste tj univerzalne?

Mora ti "loptica" imati sire dno tako da prsten od rikverca (koji je sastavni dio rucice mjenjaca) upada u nju kad usaltavas. Ove koje pasu na Renault ti uvijek imaju napomenu "S" ili "lift reverse".

p.s. Pogledaj ovde i sve ce ti biti jasno.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

iste su i na opelima... konkretno na corsama... dok sam imo twinga promijenio sam origigi ručicu, a tad kao mlad i nadobudan nisam znao što kupit... pa mi je netko natuknuo od opel corse da paše (jer tad nije bilo za renault kod nekih jeftinijih proizvođača) :D

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Najbolje bi bilo kupiti short shifter ručicu. Skrate se hodovi, a visina ostane ista. Ovako mijenjam vrhovima prstiju jer je nisko. Jedino kada bi mogao spustiti sic bio bi bliže ručki.

Na slici ovo plavo je ručka kraćeg hoda, a bijelo standardna ručka. Dakle produživanjem donjeg dijela ručice skraćuje se hod gornjeg dijela. Pri tome je pomicanje ručice malo teže (princip poluge), ali kod renoa je ionako mekana ručica mjenjača pa nebi bila velika razlika

post-138-1238082856_thumb.gif

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

vidi se odmah razlika između ručica, puno je širi taj ulaz za šipku i rikverc prsten.

Loptica se učvrsti poprečnim imbus vijkom, obično dobiješ i ključ u kompletu, pa i razne pvc prstenove da se nabace na šipku kako bi kugla što tješnje sjela na mjesto

Link to comment
Share on other sites

Moram i ja nabavit neku "S" kuglu za moju peticu jer je ona origigi od pjenastog poliuretana već nekoliko puta lijepljena.

I mene zamima gdje i pošto se mogu naći te S koje pašu za rikverc s prstenom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imaš ih čak i u dućanima tipa Pevec, Emmezeta, Ipercoop. Cijena ne prelazi 100 kn, osim ako nećeš Momo ili sl.

Link to comment
Share on other sites

A imaš ih i ovdje, a ako su ti te prejeftine baci pogled tu

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

A usput nešto i za tvog logana, he, he

post-138-1246535201_thumb.jpg

post-138-1246535315_thumb.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.