Jump to content

(pre)lagano okretanje volana


Vookela

Recommended Posts

primetio sam da sa ovim toplijim danima kao da je lakse okretati volan. Da li to ima veze sto je ulje zagrejanije-motor brze dostigne radnu temperaturu, pa se moze lakse manevrisati ?

Mozda je to moj subjektivni osecaj, ali za ovih 6 meseci koliko vozim clio kao da nema one tezine okretanja (pre sam vozio vektru A).

Citao sam neke tekstove po novinama da je zamerka cliu bas to sto se navodno gubi osecaj sa podlogom, skoro da nema otpora prilikom manevrisanja. Ne znam da li je to to.

Link to comment
Share on other sites

primetio sam da sa ovim toplijim danima kao da je lakse okretati volan. Da li to ima veze sto je ulje zagrejanije-motor brze dostigne radnu temperaturu, pa se moze lakse manevrisati ?

Mozda je to moj subjektivni osecaj, ali za ovih 6 meseci koliko vozim clio kao da nema one tezine okretanja (pre sam vozio vektru A).

Citao sam neke tekstove po novinama da je zamerka cliu bas to sto se navodno gubi osecaj sa podlogom, skoro da nema otpora prilikom manevrisanja. Ne znam da li je to to.

Pa, dosta mu je lagan servo, a to ti dosta ovisi i o podlozi i gumama, taj osjećaj motanja u mjestu i na malim brzinama. Svaki auto ima drukčije podešenu tvrdoću volana i većina ovih servo volana je progresivna, tako i u Cliu, znači što br

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma kak je u drugim clijačima, ali kod mene je tolko tvrd volan (od prvog dana) da se ponekad pitam jel uopće ima servo. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma kak je u drugim clijačima, ali kod mene je tolko tvrd volan (od prvog dana) da se ponekad pitam jel uopće ima servo. :bigl:

faza 1 ima hidraulični servo ja mislim a mi s novijima električni, mo

Link to comment
Share on other sites

ma i moj servo je za kulac...hebote prelagan je...pri većim brzinama , takoreći nedaje informacije sa ceste...ko da lebdi...hebem mu mater...baš sam se razočarao...ma prijašniji twingo bez serva mi je bio zakon...je da sam morao ići u teretanu da ga motam :lool: ,al svejedno!!!!

Link to comment
Share on other sites

faza 1 ima hidraulični servo ja mislim a mi s novijima električni, mo
Link to comment
Share on other sites

ma i moj servo je za kulac...hebote prelagan je...pri većim brzinama , takoreći nedaje informacije sa ceste...ko da lebdi...

e, tako se i meni cini !

idem, a mozes okretati volan kao da nema otpora na asfaltu. Cak jos imam zimske gume, ne stizem da ih promenim. Ne znam kako ce onda biti, videcemo

Link to comment
Share on other sites

Guest bojan2808

kod mene je bas suprotno. volan mi se cini tvrd u odnosu na xsaru.

cak smo se vracali na servis nakon kupovine, clio 1,5 dci.

neznam

Link to comment
Share on other sites

Guest mukaCHi
Nemam pojma kak je u drugim clijačima, ali kod mene je tolko tvrd volan (od prvog dana) da se ponekad pitam jel uopće ima servo. :bigl:

ja san isa u servis ih pitat jel mi sve u redu sa servom! :zubo: ista stvar ko i kod tebe!

Link to comment
Share on other sites

ja san isa u servis ih pitat jel mi sve u redu sa servom! :zubo: ista stvar ko i kod tebe!

Sve ovisi koji i kakav auto si vozio prije... Megane recimo ima laganiji volan od Clia, a hidraulični servo kod 206ice mi je također bio laganiji na malim brzinama. Međutim, volan od 206 je pru

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.