Jump to content

Clio 1,2 16v - potrošnja


Guest brki

Recommended Posts

Evo još jedan podatak. S prošlih nekoliko tankanja (ukupno 90 litara) prešao sam 1.360 km. Drugim riječima potrošnja je bila 6,61 :klap::klap:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dalibor

    15

  • Exception

    10

  • DU-roller

    8

  • Clioman

    5

Evo još jedan podatak. S prošlih nekoliko tankanja (ukupno 90 litara) prešao sam 1.360 km. Drugim riječima potrošnja je bila 6,61 :klap::klap:

Bravo :klap:

Moja brojka, 8,7 litara u prvih 200 km s novim svjećicama NGK Iridium IX ne zvuči tako lijepo, ali kad se uzme u obzir da je nastala isključivo u nesnosnim dubrovačkim gu

Link to comment
Share on other sites

Bravo :klap:

Moja brojka, 8,7 litara u prvih 200 km s novim svjećicama NGK Iridium IX ne zvuči tako lijepo, ali kad se uzme u obzir da je nastala isključivo u nesnosnim dubrovačkim gu

Edited by dalibor
Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno bih i ja ostvario viši prosjek da izmjerim samo manji uzorak. Recimo da se tjedan dana vozim po gradu. Al sam nekako pobornik većeg uzorka, a statistički bi onda trebala biti i manja pogreška. Rijetko kada mogu nabaciti nekih 300-400km samo gradske vo

Link to comment
Share on other sites

Guest Foxman

Kada se prica o potrosnji treba se svakako uzeti u obzir gdje zivis jer nije isto jesi li u Zagrebu ili nekim manjim gradovima/mjestima jer Zagreb uzima sigurno 1l više od bilo kojeg drugog grada/mjesta... Ja svaki dan imam rutu ppreko zvjezde na Palmoticevu, pa na zeleni val, pa na Savsku pa Tratinska-Ozaljska i nazad prek Ljubljanske-Slavonske, Henzelove, Lascine pa do Remeta te tu rutu cesto produljujem do

Edited by Foxman
Link to comment
Share on other sites

Kada se prica o potrosnji treba se svakako uzeti u obzir gdje zivis jer nije isto jesi li u Zagrebu ili nekim manjim gradovima/mjestima jer Zagreb uzima sigurno 1l više od bilo kojeg drugog grada/mjesta...

Ne bi baš rekao od bilo kojeg...

Link to comment
Share on other sites

Kada se prica o potrosnji treba se svakako uzeti u obzir gdje zivis jer nije isto jesi li u Zagrebu ili nekim manjim gradovima/mjestima jer Zagreb uzima sigurno 1l više od bilo kojeg drugog grada/mjesta... Ja svaki dan imam rutu ppreko zvjezde na Palmoticevu, pa na zeleni val, pa na Savsku pa Tratinska-Ozaljska i nazad prek Ljubljanske-Slavonske, Henzelove, Lascine pa do Remeta te tu rutu cesto produljujem do

Link to comment
Share on other sites

moj clio za 600 km puta od Novog Sada do Zlatibora (260km) i okolo po planinama ostatak, lagana voznja zbog malog deteta (80-100km/h, u petoj), prosek 5,4 litre.

Ja zadovoljan !!

Link to comment
Share on other sites

Daj mi reci kolika ti je rezerva na cliu? Meni iznosi 15l što je vjerovatno malo previše, bio sam na servisu kod

Link to comment
Share on other sites

to ti je zato što ti u Clia u biti mo

Link to comment
Share on other sites

U svoga clia sam jednom nakrcao 48 litara. ;)

ja još čekam nekoga da se pohvali s deklariranih 50 :) Moj rekord je nekih 47 nakon što sam ostao bez goriva - 5 iz bidona + 42 i nešto sitno na benzinskoj. Htio bi da mi mo

Link to comment
Share on other sites

ja još čekam nekoga da se pohvali s deklariranih 50 :) Moj rekord je nekih 47 nakon što sam ostao bez goriva - 5 iz bidona + 42 i nešto sitno na benzinskoj. Htio bi da mi mo

Link to comment
Share on other sites

Vidis, ja sam se dovezao na pumpu sto bi znacilo da je bilo jos nesto goriva. :laugh:

Ti si faza 1, što ti znaš :) u 1.2 bit će ima još po metra cijevi dok dođe do motora :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Guest Foxman

Ne bi baš rekao od bilo kojeg...

pa definitivno ne od svih krivo sam se uzrazio ali u HR svega par gradova mogu parirat ZGu po tom pitanju jer mene moja ruta dnevna s autom ubije u pojam od potrošnje, zima 9 litara ljeto 8 a sve zbog kreni stani, kreni stani i to tako u pola grada koji je ipak veci od bilo kojeg drugog u HR pa onda ako svakodnevno moras proc sa sa jedne strane grada na drugi i natrag sigurno da je najzahtijevniji jer teško da ikoji grad u HR ima tako duge trase gu

Edited by Foxman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

meni je potrosnja izmedju 7 i 8 litara ...ovisno o tome koliko klimu koristim...

vecinom je put Avenija Dubrava-Branimirova-Heinzlova-Ljubljanska avenija do Spanskog ...sad to nije bash klasicna gradska voznja jer ima poprilicno malo stajanja...

Link to comment
Share on other sites

meni je potrosnja izmedju 7 i 8 litara ...ovisno o tome koliko klimu koristim...

Moja potrošnja je tolika bez klime !

Bli

Link to comment
Share on other sites

Vratio sam se s mora gdje sam auto tjerao na dosad neiskusaneo dugacke voznje po otvorenoj cesti i odusevljen sam potrosnjom. Prvi rezervar, koji sam uglavnom potrosio na drzavnoj cesti D1 i magistrali plus nesto malo gradske voznje po Splitu, je bio 5,7 l/100km. Napomenuo bih da nisam niti malo stedio gorivo, preticao sam, ganjao se uz brdo s kamionima i opcenito nepazljivo vozio (klimu sam palio jako malo). Istu potrosnju mi je imao drugi rezervar koji je utrosen uglavnom na magistralu i ceste po otocima plus malo voznje na kratkim relacijama. Kompjuter je bez kratkih, gradskih relacija pokazivao 5,5 l/100km (konstantno je bila upaljena klima). Treci rezervar u kojem je bilo 120 km autoputa gdje se vozilo 160 km/h, a ostalo sporedne ceste je pokazao 5,9 l/100km(50% vremena upaljena klima).

Sve u svemu presao sam nekih 2300 km i sad se vracam na svoj rezim autoput + gradska voznja Zagreb. Prije cu na izmjenu ulja na 15 000 km. Sjecam se da su mi u salonu rekli da dodem na 15 000 km promijeniti ulje. Danas sam ih zvao pa su mi naglasili da nisam obavezan zamijeniti ulje na toj kilometrazi, garantni uvjeti to ne traze, to je samo njihova preporuka. U svakom slucaju odlucio sam ga zamijeniti. Inace mi auto nije potrosio nista ulja u svojih 15 400 km. Kontrolirano danas, razina se nije spustila od kupnje ni milimetra.

Link to comment
Share on other sites

vozilo 160 km/h

uf..pri toj brzini bi ti trebala potrosnja biti oko 12-13 litara...i na tako kratkoj dionici da ti je prosjecna onda 5,9 mi je malo cudno...osim ak si ostalim cestama vozio dugu dionicicu oko 70km/h

uglavnom..meni je prosjecna izmedju 7 i 8 litara....a potrosnja se krece

70km/h - 4.0- 4.5l

100 km/h - oko 6 l

120-130 km/h - oko 7 l

130-140 km/h - oko 8l

dalje se strahovito penje kako se priblizava 170....

Link to comment
Share on other sites

Ovo kaj je napisao Blento je puno realnije.

Kod mene je otprilike isto, nemam komp.,

ali izračunam prosjek cijelog tanka.

Link to comment
Share on other sites

uf..pri toj brzini bi ti trebala potrosnja biti oko 12-13 litara...i na tako kratkoj dionici da ti je prosjecna onda 5,9 mi je malo cudno...osim ak si ostalim cestama vozio dugu dionicicu oko 70km/h

Ajde sad ponovo procitaj cijelu recenicu iz koje si izvukao moj citat...

Pisao sam potrosnje cijelog rezervara uz opis nacina voznje gdje je 120 km od cijelog tanka bilo autoput a rezultat je bila potrosnja 5,9 l/100km za cijeli tank

Napisao sam post jer mi je inace potrosnja u svakodnevnom rezimu koji se sastoji od gradske voznje po Zagrebu i autoputa do Samobora oko 7,5 litara.

uglavnom..meni je prosjecna izmedju 7 i 8 litara....a potrosnja se krece

Tebi bi potrosnja trebala biti malo veca sa Cliom 3 u odnosu na Clio 2, ako imas isto 1.2 16V motor.

Edited by MGoran
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.