Jump to content

Bad GURU


Guest Hypersonic

Recommended Posts

Guest Hypersonic

Pa da i ja izozim svoj projekat, koji se polako priblizava kraju, mada pitanje je da li kod stylinga ikad postoji kraj :bigl: Pre nesto vise od 2 godine kupio sam crnog Twinga '99. godiste sa 66000 predjenih kilometara, koji je izgledao skoro ko nov :)

mojtwingoex3.th.jpg tablasiva1dz.th.jpg

Prvo sto sam promenio, jeste to sto sam nalepio par nalepnica i napravio obrvice od samolepljive folije. I tada sam vec sklopio sliku kako ce jednog dana izgledati :smile: Kasnije su zatamnjeni stopovi i prednji zmigavci. Zmigavci nisu previse dugo izdrzali jer su se slabo drzali na staklu. Takodje u tom nekom periodu su stavljene i crvene pozicije, jer su mi nekako odlicno lezale na bad look obrvicama.

70121114full3ir.th.jpg 70121115full0ee.th.jpg 7012112full7ja.th.jpg

Prva veca modifikacija su bile felne od 14 incha i nove gume. Pa posto je budzet bio ogranicen, kupljene su nove Semperit Comfor-life i polovne felne. Ja sam bio vise nego zadovoljan. U medjuvremenu se lagano sredjivao i enterijer pa su promenjene rucica menjaca, stavljen je alu okvir i koza oko menjaca.

felna012wd.th.jpg side013wy.th.jpg rucicanq7.th.jpg

Sad je na redu bio prednji branik, koji je vapio za aluminijumskom mrezicom. Uz dosta zezanja, posao je bio kompletiran, pa su prednji branik i usis na haubi dobili nove detalje.

upfront029qd.th.jpg upfront047pb.th.jpg

E onda sam resio da preuredim ceo enterijer i iz dosadne sive predjem u crnu boju. To je trajalo 4 duga dana, ali je krajnji efekat bio vrlo zadovoljavajuci. Istovremeno je i zeleno osvetljenje table prebaceno u crveno.

tabla025pk.th.jpg tabla033bs.th.jpg redcajger3kn.th.jpg

A onda je i nabavljen polovni Supersprint lonac za Saxa VTS i ofarbana su kociona kljesta u crveno naravno, da se slazu sa pozicijama :smile:

izduv022tp.th.jpg crvenakljesta6iz.th.jpg magnum7pw.th.jpg

Takodje su obacene i crvene neonke unutra, i ofarbani prednji paneli za vrata i ubaceni zvucnici.

side011cr.th.jpg kupleraj20dt.th.jpg neon032ea.th.jpg

Posto mi je stari CD plejer bio preslab, stavljen je novi koji je bez ikakvih problema terao Kenwoodovu 10ku, par elipsi pozadi i ove pioneere napred.

deh57301qi.th.jpg gepek1yg.th.jpg

Proslog leta, kada se budzet opet popunio, bilo je vreme da se odradi bad-look hauba, i to je totalno izmenilo izgled mog Twileta.

badboy1ci.th.jpg badlook032gr.th.jpg badlook025gb.th.jpg

Onda sam jedne noci na molydonovom sajtu video felne. I iako nisam imao para, niti nacina da ih prebacim do kuce, za par dana su se kockice nekako sklopile, i nasao sam i pare i ljude koji ce mi prebaciti felne :smile:

dezentspusten3sy.th.jpg

Par nedelja pre stavljanja novih felni (jer sam cekao prolece) stavljene su Apex opruge sa kojima je auto pao 4-5 cm i sad je lezao odlicno na putu.

prednjeopruge2dy.th.jpg zadnjeopruge3ea.th.jpg spreda1tr.th.jpg

I pre par dana su branici stigli sa farbanja i montirani na auto, i sada je Twile prekrsten u Bad Gurua. Ovo su samo prve slike, ovih dana ce se uraditi neke lepse :)

prednjibranik2hw8.th.jpg prednjibranikgu0.th.jpg zadnjibranikap0.th.jpg zadnjibranik2xs5.th.jpg

Inace pre obrade, branici su izgledali ovako, i morali da se preprave da bi ja zadovoljio svoje apetite :smile:

prednjiobradaof2.th.jpg zadnjiobrada1lp4.th.jpg zadnjiobradapi7.th.jpg

Sad ostaju samo jos neki sitni detalji da se odrade, ali to ce biti u skorije vreme, kada se zavrse godisnji odmori.

Samo jos dodatak enterijera:

koznivolanok3.th.jpg

I zahvaljujuci Ivi doorpins :smile: A uskoro planiram i da zalepim Renault znak na air bag koji mi je poslao Bad & Blue

doorpin01bd1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Hypersonic

Razmisljao sam da stavim pragove, i vec sam i osmislio kako bi izgledali, ali jos uvek razmisljam da li je uopste pametno stavljati ih, jer s obzirom kakvi su putevi, a i ja stalno volim da ceprkam nesto oko kola, mislim da bi popucali za najvise 2 nedelje, tako da jos uvek razmisljam da li da ih stavim :)

Link to comment
Share on other sites

Fino, fino...

Samo pragovi i krovni spojlerčić još stavit pod hitno!

Link to comment
Share on other sites

Guest Hypersonic

Hvala na pohvalama, drago mi je sto vam se dopada :) Kad budem sredio stetu na vratima, zavrsice se i ostatak planiranih radova, a verovatno ce i pragovi doci za mesec-dva :) Ne zuri mi se, necu da ga prodam sutra :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Za moj ukus prednji branik je pre kockast za takav auto.. :roll: stavi još pragove i kao šte ekipa ka

Link to comment
Share on other sites

twile je ljuuuuuttttt :hail:

puno vremena i zivaca si ulozio u njega... (zvuci mi jako poznato :tup: )

samo zasto si zatvorio rupe na braniku? :bigl:

pogledaj fotku u attch (iako sam ziher da si je vec vidio).. mislim da na crni twile ove chrom sipke bi preee bolesno izgledale...

post-354-1155383891.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Hypersonic

Zatvorio sam rupe, jer mi se nisu dopale, a onda sam srednju morao da povecam za 2 cm u visinu. I razmisljao sam da stavim hrom sipke, ali ovako mi se mnogo vise dopada, a i kum je rekao da ce me se odreci ako stavim hrom sipke :zubo: Hrom sipke su evropski stil, a ovo je neki moj stil od svega po malo :smile:

Link to comment
Share on other sites

Stvarno autic izgleda mrak ali kako ekipa kaze samo jos pragovi i jedan mali spojlercic straga i to je to.Crvene pozicije izgledaju mrak ali neznam jesu li dozvoljene...inace unutrasnjost je savrsena :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Guest Hypersonic

Stvarno autic izgleda mrak ali kako ekipa kaze samo jos pragovi i jedan mali spojlercic straga i to je to.Crvene pozicije izgledaju mrak ali neznam jesu li dozvoljene...inace unutrasnjost je savrsena :bigl:

Hmmm dozvoljene, sta to bese znaci :roll: Pa kao nisu, ali retko vozim samo sa pozicijama, vise su za show, a kad se upale srednja svetla, ni ne primecuje se da su pozicije crvene. A unutrasnjost jos nije gotova, treba da se ofarba zadnja polovina :) I treba da se ubace chuke koje su kupljene davno :( Nikako da odlucim gde da ih stavim. Grrrr mrzim sebe perfekcionistu :laugh:

Hvala Nato za kralja, ali nemoj da se stidis da udelis i po neku rec a ne samo smajlije :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Hvala Nato za kralja, ali nemoj da se stidis da udelis i po neku rec a ne samo smajlije :bigl:

S tim sam ti sve rekla ! Auto je super.

Da nisi stavio sliku unutrašnjosti nakon što si ju preuredio, napisala bi ti da one

Link to comment
Share on other sites

...Crvene pozicije izgledaju mrak ali neznam jesu li dozvoljene...... :bigl:

Nisu dozvoljene ni u bilo kakvoj drugoj boji! Samo bijele! Crvene su posebno zafrkane jer vozač iz drugog smjera lako u mraku ili sumraku zamjeni ih zadnjim svjetlima i eto nezgode. Nisam 100% siguran, ali mislim da se u Zadru dogodila prometna nesreča zbog toga!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.