Jump to content

Skidanje farova


frenchkey

Recommended Posts

Zna li tko kako to izvesti? Farovi su bas lijepi, prozirni, a u 5 god. nakupilo se iznutra prasine i bas mi dodje da ih nalijem vode i sampona...

Moze li se staklo odvojiti od ogledala ili nekako drukcije oprati unutrasnjost fara?

Sto cu kad sam picajzla... :tup:

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam mislio far nekako skinuti pa fino na stolu uliti vode i sampona, pa malo s četkicom za pranje bocica za novorodjencad, pa osusiti fenom. Ali hebi ga strah me skidanja da nesto ne sjebem. :??:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jankinjo

Na cliu bi se dalo to odvojiti ali ja osobno nemam muda to napraviti pošto imam xenone da ne sj.....! Isto imam prašine! Mislio sam kupiti po otpadima ili tak nešto sam jedan pa ga probati rastaviti, naime na SR Grobnik bio je jedan Clio s pofarbanim onim crnim iznutra u boju auta!!

Link to comment
Share on other sites

ako bas moras izvadi ga van i s destiliranom vodom ga isplavi. nisam siguran kak je na renolceku, ali ja sam na svom golfu ribal s vodom pa mi se sve dole skrhalo!!! be carefuly!! :bigl:

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto ih mislio oprati, ali koji sam pehista nakon tog bi kupovao nove :tup:

neznam kako bi to napravio a da ga fino očistim

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi se svaki far trebao moči rastaviti ( staklo + kučište) ja sam na staroj 18 to radio bez problema ! na cliu još nemam problema s tim! :kava:

Link to comment
Share on other sites

..na svom cliju ja sam to proucavao...jer mislio sam skinuti stakla sa farova..kako bi ofarbao plastiku koja je siva u crno.....ali.....

staklo je zaljepljeno za plastiku...i to fino onako ljepilom i silikonom...tako da nema sanse da to skines dole.....jedino kaj preostaje kupiti nove lampe...ili polagano skidati ljepilo i silikon....pa onda to fino pobrusiti i nanovo poljepiti...ali nema sanse da izgleda kao sto sada izgleda....tako da sam udustao....

i prisiljavam se da mi sada i siva plastika bolje igleda od crne u faru :klap:

Link to comment
Share on other sites

Zna li tko kako to izvesti? Farovi su bas lijepi, prozirni, a u 5 god. nakupilo se iznutra prasine i bas mi dodje da ih nalijem vode i sampona...

Moze li se staklo odvojiti od ogledala ili nekako drukcije oprati unutrasnjost fara?

Sto cu kad sam picajzla... :tup:

i ja sam već postavio to pitanje davno...

valjda su ga obrisali...

nisam dobio odgovora, al mislim da to ide jako teško!

kako je spomenuto već, zaljepljeno je ljepilom i trebalo bi jako

pa

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savjetima, probat cu s vodom i samponom plus zica i gaza. Strah me s alkoholom ili benzinom jer nije pravo staklo nego polikarbonat, a znam lika koji je to izvana cistio nitrorazrjedjivacom pa mu se sve zamutilo i zamaglilo staklo (plasticno). Dakle kroz rupu od zarulje pa polako...

Link to comment
Share on other sites

...da...ali ako ides sa vodom....i dobro ne osusis....a to je logicno posto neznam koji bi nacin bio susenja pomocu zice.....

prvo...ce ti se smrznuti iznutra.....

onda ce se otopiti....

pa ce se navlaziti....

pa ce kondenzirati....

i na kraju ces imati malo jezerce u lampama....

e mos na kraju staviti unutra zlatne ribice....guba.... :klap:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.