Jump to content

Senzejšn!


K9K

Recommended Posts

clio turbo nece biti (osim dizela naravno).. benzici ce biti :

2.0 16v 150 ks

2.0 16v 200 ks(sport)

Čudno mi zvuči, oba atmosferci iste kubika

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se slozio sa predvidanjima da u cliu nece biti turbo benzinca...nekako mi je to skroz logicno. Vidjet cemo...

ako 1.6 16V koji ima 110 ks moze uz preradu (veliku) u Cliu Super 1600 imat 210 ks i sve ostalo je moguce.

Link to comment
Share on other sites

Kaj nije bilo da rade i novi 1.2T 100 KS koj bi istina trebao biti za Zoe (Z17), pa je za ocekivati da bude bio i u novom cliu?! Ili do toga da ga naprave ima jos puno vremena?

Edited by apach
Link to comment
Share on other sites

Taj motor postoji. 1.2 16v Turbo, napravljen je vec i stavili su ga u koncept Zoe (Z17). O komercijalizaciji tog motora jos nema nikakvih vijesti.

Link to comment
Share on other sites

koliko mi je poznato novi clio ce biti prvi :francuz: sa direktno ubrizgavajcim benzincima :hura:

to se odnosi na > 1.5 16v/120 KS i 2.0 16v/150 KS

Link to comment
Share on other sites

Prvi Francuz?? nije baš, Megane prve generacije imao 2.0 IDE motor sa 140 ks.

>ZD1400: i Focus ima 2.0 16V sa 136 ks, i ST170 sa 173 ks. Ovdje je cudnije jer je rijec o malom autu poput Clia, gdje već i 150 ks dava odlične performanse. A kamoli tek sa 200 ks!! To će imat tvornički ispod 7 sekundi! :hail:

Link to comment
Share on other sites

Prvi Francuz?? nije baš, Megane prve generacije imao 2.0 IDE motor sa 140 ks.

o tom se isto raspravljalu u jednom od zadnjih brojeva auto kluba tak da spex ima pravo

Link to comment
Share on other sites

mene najvise smeta to ako zbilja i ovog dizela budu nazvali sport :goni:

sto se tice direktnog ubrizgavanja renault tu tehnologiju dosta dugo vec koristi (mozda su je napokon usavrsili)

Link to comment
Share on other sites

>ZD1400: i Focus ima 2.0 16V sa 136 ks, i ST170 sa 173 ks. Ovdje je cudnije jer je rijec o malom autu poput Clia, gdje već i 150 ks dava odlične performanse. A kamoli tek sa 200 ks!! To će imat tvornički ispod 7 sekundi! :hail:

Istina! To me najviše zbunilo jer nisam upoznat da je Renault to do sad radio na malim benzincima. Ima svakakvih glasnia pa i u Auto Clubu. Najbolje čemo znati kad dođu u prodaju i zavladaju cestama :bigl::klap::hura::plazi::hail::francuz:

Edit:

Mene ne bi smetalo da dizela nazovu sport. Iako ne volim dizele ta tehnologija se ljepo razvila i imaju zavidne performanse! :hail:

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

mene najvise smeta to ako zbilja i ovog dizela budu nazvali sport :goni:

potpisujem :hey:

Link to comment
Share on other sites

a da nije mozda bilo rijec o laguni a ne meganeu? koliko se sjecam ugradjen je prvo u lagunu, senica i onda u megana coupe-a

Edited by 6-speed
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je negdje bila informacija da su motori 1.5 i 2.0 razvijeni u suradnji sa nissanom i da će se ugrađivati u obje marke.

Samo nigdje na netu ne mogu pronaći specifikacije motora.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.