Jump to content

R5GTT - rekonstrukcija


0-100 7,3 sec

Recommended Posts

Viruj mi isplati se, iako ja ni ovu boju ne bi previše na sunce :zubo:

Pa ni nece... :bigl: Ima on svoj mracni podrumski garazni prostor... ako je original izdrzao 19, ovaj nek izdrzi bar pola tih godina i ja cu biti zadovoljan... :klap:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 0-100 7,3 sec

    60

  • Riker

    7

  • R5_ST

    6

  • DjMK2

    6

Daj mi reci, hoćeš stavljati one naljepnice na vrata i stranice, jer znam da su skupe pun qrac?

Link to comment
Share on other sites

Daj mi reci, hoćeš stavljati one naljepnice na vrata i stranice, jer znam da su skupe pun qrac?

100tinjak eura su koliko znam...

Link to comment
Share on other sites

Vidi sto me olajavaju...pa ja ko mene hebe..a tamo so sam sam u mraku stanice cekao bus i sto su me manijaci mogli napasti nikom nista...i jos na kraju dzabe ceko..nevalja plastika...ccc

Da se i ja upetljam jer vidim da on nedje spava..uzimace origanilane naljepnice...a zauzvrat mi cemo mu morat placat pive narednih pola godine :D

Link to comment
Share on other sites

100tinjak eura su koliko znam...

225 EUR da budemo precizniji... :ljut: po novom cjenovniku, a jos noviji stize u ponedjeljak sa povecanim cijenama...

Ali tu je nasa Velika Britanija, obecana zemlja... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

225 EUR da budemo precizniji... :ljut: po novom cjenovniku, a jos noviji stize u ponedjeljak sa povecanim cijenama...

Ali tu je nasa Velika Britanija, obecana zemlja... :zubo:

Mašala je cijena :surp:

Link to comment
Share on other sites

225 EUR da budemo precizniji... :ljut: po novom cjenovniku, a jos noviji stize u ponedjeljak sa povecanim cijenama...

Ali tu je nasa Velika Britanija, obecana zemlja... :zubo:

Al nije 100e par već komad?? Uf, skupo...

Link to comment
Share on other sites

Nego sta, nego je skupo mamu im lopovsku... :ljut:

Mozes li zamislit glupost - u UK to kosta 77 funti s porezom (112 EUR), a u Francuskoj kostaju 175 EUR!!! :tup:

Link to comment
Share on other sites

Nego sta, nego je skupo mamu im lopovsku... :ljut:

Mozes li zamislit glupost - u UK to kosta 77 funti s porezom (112 EUR), a u Francuskoj kostaju 175 EUR!!! :tup:

Rekao sam ja da je skupo, a prije su bile još puno skuplje :bigl:

Malo mi te

Link to comment
Share on other sites

I meni je mene nekad zao... :lool:

Mali update:

Nakon igranja s iglom i koncem (na kozi mjenjaca), doslo je vrijeme da se (konacno) uradi nesto pametnije...

Kako je sve izvadjeno iz unutrasnjosti (i ocisceno >kez ) tako je naisao prvi problem...

Zicetepih.jpg

Uspio sam nekako ovladati zicama, sta je sta i cemu pripada i razdvojiti u neke grupe...

Zicetepih1.jpg

Onda sam ubacio tepih, vratio centralnu konzolu i sad to sve izgleda ovako...

Zicetepih2.jpg

Danas se auto vraca u lakirnicu da se uradi "finisiranje" kako oni to zovu, a onda idu sjedista na hemijsko ciscenje, pa vracanje obloga u unutrasnjosti... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Konacno napredak... :D Nakon sto su u cetvrtak "zavrsili" finisiranje (sto je rezultiralo samo time da im produzim ostanak auta dok zaista ne zavrse kako treba) jucer sam preuzeo auto...

Rezultat njihovog posla je i vise nego ocit... obratite paznju na sjenke po boku auta (zanemarite razliku u nijansi boje jer je jedno slikano digitalcem, a drugo mobitelom)... na prvoj slici sjenku grana i neba po vratima i blatobranu, a na drugoj sve sto se vidi u odrazu...

Prije

Lakiran.jpg

Poslije

Finisiranje.jpg

Danas smo se Lodje i ja bacili na posao i stavili obloge unutrasnjosti gdje i pripadaju... sjedista su sva "na kamari" i sutra idu na dubinsko ciscenje, a onda cu se pozabaviti problematikom gepeka (preostale plastike, tepih gepeka, tapaciranje unutrasnjih blatobrana....)

Unutrasnjost2.jpg

Unutrasnjost.jpg

Unutrasnjost1-1.jpg

Pitanje za Rikera vezano za 77 00 764 476 :zubo:

Kad sam probao staviti na jedan nacin, nekako mi cudno izgleda... a kad probam drugacije, ne moze da stane u onaj otvor...

Da li ovaj ostro odsjeceni rub

77007644761.jpg

7700764476.jpg

treba biti okrenut prema gore ili prema dole kada se namontira u rupu u braniku... kad je prema dole izgleda glupo, a ako ga okrenem prema gore, nece da nalegne kako treba... :ljut:

Link to comment
Share on other sites

gorane

prvo :hey:

drugo :hail::hail::hail:

trece :fucka: mislim d aod ovog bolje ne moze

stanje115lq7.jpg

treće bi bilo dobroooooooooo !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 Bobo - :hey:

Trece bi bilo preeeviseeee... :laugh: Ide dole, to je planirano svakako, ali kad se malo finansijski oporavim, ali sigurno ne toliko dole... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

prekrasno majstore ! hebacki si posao odradio! :yeah:

nego imam pitanje za te bocne naljepnice... sta se daju nabaviti i nesto jeftinije od 100€/kom ? vec sam ih mislio dat tiskat pa napraviti 50kom i mir :D

Link to comment
Share on other sites

Hvala... :hey:

Po mojoj zadnjoj informaciji u V. Britaniji je cijena kao sto sam napisao 77 funti... ako imas nekoga da ti to kupi i posalje, to ti je rjesenje... sto se stampanja "u vlastitoj reziji" tice, ja sam se isto bavio tom mislju, ali bih rekao da ce neko jako jako tesko pogoditi onaj dizajn, a kad uzmes u obzir trosak kompjuterske obrade i samog stampanja mislim da nece doci puno jeftinije... :hey:

Link to comment
Share on other sites

treće bi bilo dobroooooooooo !!!!!!!!!!

Zabi gaaaa, zabi gaaaa, zabi gaaaaa u pooooodd, u mrtav poooodd. :hura:

Samo pod je granica, nemo

Link to comment
Share on other sites

Nece definitivno ici u pod, meni se to jednostavno ne svidja...

Update:

Kod mene se izgleda svaki put kad nesto treba napraviti ukaze neko ko ce mi pomoci... >kez ovaj put je to bio Dadoclio koji mi je pomogao da se namontira straznji spojler... >svakacast

Spojler.jpg

Kasnije sam zastitio spojler folijom da po njemu ne pada kisa (koja ce izgleda danas bas pasti :roll: ) u naredna 24 sata, dok ljepilo potpuno ne veze...

Spojler1.jpg

Usput sam namontirao i one plasticne dijelove koji idu ispod stopki...

Plastike-male.jpg

Plastike-male1.jpg

Link to comment
Share on other sites

gorane definitivno auto mora ici u pod!!!!

odusevio sam se kako izgleda patosiran!!!!

Link to comment
Share on other sites

Khm, khm. Nedostaju lajsne i znam tko je kriv.

malo sam u guzvi :-)

Perfektan auto. Skoro ko' moj :plazi:

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

molio bih nekoga da mi slika bocnu nalju :D please

Link to comment
Share on other sites

Imam ja relativno detaljne slike naljepnica... obrati samo paznju na to da su sa crvenog auta, tako da su boje drugacije za bijeli auto... ;)

Samo se strpi par minuta da ih iskopam i uploadam...

Evo ti u punoj rezoluciji dio sa natpisom...

lijevastrana3vp7.th.jpg

To je desna/suvozacka strana auta...

Nazalost, od lijeve strane sam "isjekao" iz dva dijela, jer sam slikao samo za potrebe ponovne montaze... tekst je na lijevoj/vozackoj strani samo "mirror"-ovan... bar iz druge slike mozes vidjeti detaljno kako ide gradacija "sjene" naljepnice...

desnastrana4zy5.th.jpg

desnastrana7yv6.th.jpg

Za bijeli auto kao sto rekoh ide druga kombinacija boja, "sjena" je siva, a slova su crvena... :hey:

Edited by 0-100 7,3 sec
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.