Jump to content

Rally Group B


Rain

Recommended Posts

Kako čovjek radi s nogama :oo:

meni je to fascinantno

ne samo taj rad nogu nego sve reakcije rally vozača

ali to je puuuuuno treninga

Link to comment
Share on other sites

Lancia-in prvi vozac Henri Toivonen koji je dominirao sampionatom sa svojom S4 izleteo je na Tour de Corse na tesko pristupacnom mestu u duboku provaliju lomeci drvece i prevrcuci se preko kamenja. Na sve to auto se jos i zapalio, a nesrecni vozac i njegov suvozac Sergio Cresto na mestu su poginuli. Toplota iz gorece S4 bila je toliko jaka da je od automobila ostala samo konstrukcija od cevi. Ford i Audi su se istog momenta povukli iz sampionata dok su ostali timovi odvozili sezonu do kraja.

ovo sam bas mislio reci.. strasna smrt dvojice vozaca, imao sam sliku negdje.. od auta je doslovno ostao samo roll cage.. prestrasno!

inace.. grupa b me oduvijek odusevljavala, od auta, vozaca, stila voznje do staza, brzinaca..

Imam ja cijeli jedan film o tome,bas o grupi b,kako je nastajala i kako je ukinuta.....ali restepka za autice..... ;)

mos mi rec dal ga ima negdje za skinuti ili barem kak se zove pa da prekopam net?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zloglasni rally Portugal 1986 prilikom kojega su poginule 3 osobe i ozlijeđeno ih je 31. Ovaj događaj prethodio je i doveo ( jednim dijelom ) do ukidanja grupe B.

Dugo sam tra

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 years later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.