Jump to content

Plava neman


Guest Kec

Recommended Posts

  • 1 month later...
10 hours ago, Zrmi RS said:

20230414_065752.jpg

Inace ljudi koriste desni zmigavac za zaustavnu traku... za*ebavam se... ozbiljni kilometri za reno sport

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zamjenjena sva crijeva vode s novom posudom, čepom, knock senzorom i senzorom pritiska ulja. Čekam da zamjenim selene i kugle na vilici pojačane i stavljam strongflex što već dugo čeka. S uljem smo još na nadoljevanju a kako dolazi more nakon toga ga planiram radit. Ventili i još neke sitnice fale, a do tada ga mjenjam redovno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bliži se 317000km. Ventili su još nedostupni, naručeni jesu ali kad će doć nema roka isporuke. Prije mora sam zamjenio ulje, napravio engine flush, ulio jedno manol ulje da se još motor "očisti" i onda stavio Motul 5w40 x-cess gen2 s keramikom ceratech i motor oil saverom od LM. Dragi boze. Motul mu uopće ne odgovara. Da stvar bude bolja to sam i zadnji put primjetio s Motulom pa sam prešao na Shell. Manje ga je trošio. Nakon što sam došao s mora i prijeđenih 1700km, 180L goriva i jedno 2L ulja odlučio sam odmah maknuti taj Motul. Naravno većina će reći da je to top ulje ali još nekome tog Motula je pio ko lud. Sad sam ponovio postupak ali sam ovaj put pričao malo i LM stručnjakom iz Njemačke pa je rekao da probam staviti OIL Stop Smoker, OIL saver je više za omekšavanje gumica. Sad sam mu zamjenio ulje i to sam stavio Yacco 5w40, ne onaj premium s FAP česticama nego onaj malo jeftiniji, ceratech i OIL Stop Smoker. Naravno novi filter ulja. Podrijetlo tih ulje je dobro znano, a sad tko zna kakav je taj i koliko dugo i gdje je bio proizveden. Neću ulaziti u problematiku da je mašina za radit, ali ovo je ajmo tako reći zadnji pokušaj da vidim kako će se ponašat. Auto cesta je za sad smrt za njega iako sam vozio samo 130-150km/h. Znaci 9L prosjek goriva s kojim sam prezadovoljan, auto zaista radi kao sat. Svjećice i datacall sam ulio i promjenio, očistio onaj iferlauf od ulja onu crnu ogruglu kutijicu. Što se toga tiče auto ide i radi kao sat ali ulje katastrofa, pogotovo crni nastavci nakon vožnje AC. Sva sreća imam i novi komplet ispuh doma. Uglavnom uskoro će se radit čim budem imao sve na hrpi...

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Nećeš se ni sa yacco proslaviti. Ne tocim ga bas u ništa osim u totalne krševe di je samo bitno da je ulje jako jeftino.

Meni je 172 yacco u nekih 2200km potrosio 2 litre ulja, izbacio ga i vratio elf. I opet je nestala potrošnja u nekih 7-8000km koliko sam držao interval izmjene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ako zelis uljem spasiti motor probaj Mobil1 5W50 Peak life, nije preskupo a OEM ulje i za Lexus LFA :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laci said:

Nećeš se ni sa yacco proslaviti. Ne tocim ga bas u ništa osim u totalne krševe di je samo bitno da je ulje jako jeftino.

Meni je 172 yacco u nekih 2200km potrosio 2 litre ulja, izbacio ga i vratio elf. I opet je nestala potrošnja u nekih 7-8000km koliko sam držao interval izmjene.

Hoces rec da je 172 bio krs? 

 

😈

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Neslazem se u vezi Yacco ulja ali znam da mu Motul ne pase. Jos nisam koristio Mobil1 i vratiobse na Elfa za kojeg kazu da je sad najlosiji. Jos bi vrh vrhova bilo tonda se vratim na Elfa i ne trosi nista....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Odakle to da se Elf pokvario i da je lošiji?

To sad priče kolaju kako su raskrstili s renaultom ili?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, dizna said:

Odakle to da se Elf pokvario i da je lošiji?

To sad priče kolaju kako su raskrstili s renaultom ili?

Ma iskreno nemam pojma. Sad cu vidjeti s Yacco. Al onds mi nema logike ni da ispravan motor potrosi u 2200km 2L ulja, s istim spec, a vrativsi se na Elf ne trosi nista. To mi je sto Laci kaze preogromna razlika ako je motor ispravan. Ma svi kazu da Elfa jos rijetko tko toci u sportove. Meni nebitno. Probam s ovim pa stavim ja i Elfa.  

Link to comment
Share on other sites

Ja u svog točim Elf 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 04. 08. 2023. at 15:14, dizna said:

Odakle to da se Elf pokvario i da je lošiji?

To sad priče kolaju kako su raskrstili s renaultom ili?

Pisao sam da sam misljenja da je Castrol potrosac ulja od kad su ovlašteni prešli... no tu teoriju cu nagodinu tek moci potvrdit kad se vracam na elf

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zrmi samo laže ovaj napaćeni narod. Nema šanse da njegov auto ima samo 320k km. U ovih par dana vidio ga hrpu puta u Osijeku. Samo se negdje vozi :)

Ali što je izgleda kao da ima 320 km :)

Edited by Domba
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo nakon 321 000km auto je prije cca mjesec dana odvežen kod BB u Zg radi već dobro znanog problema s potrošnjom ulja. Jučer sam ga preuzeo i auto je preporod. Same pohvale za BB, da je bar takvih u Os više. Kasnije ću staviti više slika i malo o tome. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mala ispravka testa

46 minutes ago, Zrmi RS said:

Evo nakon 321 000km auto je prije cca mjesec dana odvežen kod BB u Zg radi već dobro znanog problema s potrošnjom ulja. Jučer sam ga preuzeo i auto je preporod. Same pohvale za BB, da je bar takvih u HR više. Kasnije ću staviti više slika i malo o tome. 

 

drago mi je da sizadovoljan, a to onda mnoog govori o B s obzirom da svi znamo kakva si picajzla.

Link to comment
Share on other sites

Super, drago mi je da si zadovoljan. 

Jel auto mapiran i ako nije zaš nisi i to s njima odradio?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Optimista said:

Super, drago mi je da si zadovoljan. 

Jel auto mapiran i ako nije zaš nisi i to s njima odradio?

Zato jer mi je to trenutno nebitna opcija i skupa. Izriko sam se ajme za sve a 12mj mi je najgori. Rega, pokloni, advent. Plus auto se mora razradit naresnih 10-15000km

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.