Jump to content

2008 FORMULA 1 ING AUSTRALIAN GRAND PRIX


ZD1400RT

Recommended Posts

Sad vas je Renault sve razočarao.... za par utrka ili sredinom sezone bi se lako mogla okrenut ploča, bumo onda vidjeli komentare....

pa gdje vam je natjecateljski duh????

GO Renault GO Alonso & Piquet!! :hura:

Na 12. i 21. mjestu! :ludkozmija:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ZD1400RT

    13

  • ip

    12

  • Blue_Fatal1ty

    8

  • BALEV

    7

ajmo pospanci, tek je 5:17 redeyes.gif

ja nemrem više, odo ja deepsleep.gif

Edited by malji
Link to comment
Share on other sites

Odlično je počelo....1. zavoj i jojjjjpa ja nemam TC.....tup Massa ide u box :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Alonso prelazi Kovalainena i Kimija.... Jooooj... Vrhunska trka, puno svega samo mi kidalo zivce koliko je asshole Hamilton opet ima srece sa SCovima...

Link to comment
Share on other sites

Alonso je izvukao maksimum iz Renaulta i osvojio solidno 4 mjesto...malo je vozaca koji iz objektivno slabijih bolida uspjevaju uciniti isto.

Slicno je i Schumacher radio sa slabijim Ferrariem 1996/1997.

Link to comment
Share on other sites

Zaspo sam na pola utrke, :mad: ali vidio sam zadnjih par krugova u polusnu! Svaka čast Alonsu na borbi iako mi Renault ne izgleda ništa bolje od prošle godine u Australiji gdje je Fisichella osvojio 5. mjesto sa Ferrarijima u vrhu tj. Massom na repu!

U 14:20 na HTV 2 je Studio F1 i u 14:40 je snimka utrke za pospance! :zubo: Po insertima koje sam sad vidio prespavao sam najzanimljivije. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ma super rezultat a Alonso je još jednom dokazao svoju klasu :yeah: a ovog dripca hamoltona stvarno prati sreča. Poštedite me Studia F1 na HTV najgora emisija F1 kju sam u

Link to comment
Share on other sites

Alonso je izvukao iz bolida sto se izvuci dalo. :dobroje:

Hamilton ima srece... :zubo:

Kimi je iso na sve ili nista... nazalost ispalo je nista.. :frown:

Zanimljivo je da je samo 7 bolida proslo finish!!! :doh:

A i fascinantno je bilo kako je masa satro coultardov bolid. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Bezvezna utrka.. I inace Hamilton nema srece nego vozi brzi auto..

Link to comment
Share on other sites

Bezvezna utrka.. I inace Hamilton nema srece nego vozi brzi auto..

sigurnosni auto mu je pomogao... a da nije neznam kako bi ispalo to da je kovalainen bio iza njega...

Link to comment
Share on other sites

Ma super rezultat a Alonso je još jednom dokazao svoju klasu :yeah: a ovog dripca hamoltona stvarno prati sreča. Poštedite me Studia F1 na HTV najgora emisija F1 kju sam u
Edited by Safrane
Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju zanimljiva utrka, dosta brutalna, trebat ce im par dana do pociste sve one krhotine iz Albert parka :laugh:

Alonso je odvozio kako se od njega ocekuje, na sredini utrke sam se ponadao da ce ici u boks samo jednom, ali eto ipak je bilo dva put. SC mu je oba puta izasao u krivo vrijeme. Kad je drugi put otisao pod SC-om 13 krugova prije kraja mislio sam da je svaka nada za bodove ishlapila, ali eto SC je zeznuo i Kovalainena. Svejedno kad se na stazu vratio iza Kimia i Heikkia tesko je bilo zamisliti da ce zavrsiti ispred obojice. Zbog problema sa mekim gumama ga je Heikki skoro okrpao, ali je ipak zabrljao.

Sve u svemu Heikki je dobar, odvozio je najbrzi krug utrke i drzao vrlo izvjesno drugo mjesto. Do tog zadnjeg SC-a.

Kimi je vozio kao mulac, isto tako je vozio Heikki prosle godine kad mu je to bila prva trka. Od svjetskog prvaka ocekujem vise.

Koga mi je zao? Piqueta i malo Kubice. Piqetu je cijeli vikend bio u problemima na stazi na kojoj nikad nije vozio. Na startu se odlicno izvukao, dosao do 12. mjesta, ali se na kraju pokazalo da je cijena bila prevelika. Ostecen zadnji kraj bolida koji je rezultirao sporim vremenima. Na kraju je i odustao, jos se istrazuje da li je to zbog udara u stranji kraj ili neceg drugog. Nemam jos izgradeno misljenje o Piqetu, nije me jos niti jednom prilikom odusevio, mozda jedino ovim startom danas. Vidjeti cemo slijedeci vikend.

I da, ipak se na kraju pokazalo da je veci problem nedostatak engine braking sustava, nego famozni traction control. Ako se izletalo izletalo se na kocenjima, ulasku u zavoj.

Link to comment
Share on other sites

Koja je meni glupost ono pravilo da je zabranjeno ulazit u boks po benzin pod SC tako dugo dok oni ne otvore. Pa zar je Barichelo morao stati na stazi bez benzina ? I sad ga na kraju još i diskvalificiraju a iamo je dobre šanse biti na 3 mjestu

Link to comment
Share on other sites

Ulaz u boks je obicno zatvoren samo u prvom krugu nakon sto izade SC. Barichello nije diskvalificiran zbog toga sto je usao u boks dok je bio zatvoren, za to bio sobio samo stop and go. Diskvalificiran je zbog toga sto je iz boksa izasao pod crvenim semaforom, a to nije novo pravilo, to je pravilo oduvijek i u svim automobilistickim natjecanjima. Prosle godine su Massa i Fisichella zbog istog razloga bili diskvalificirani. To je jedna od glupljih stvari koje vozac moze napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Ulaz u boks je obicno zatvoren samo u prvom krugu nakon sto izade SC. Barichello nije diskvalificiran zbog toga sto je usao u boks dok je bio zatvoren, za to bio sobio samo stop and go. Diskvalificiran je zbog toga sto je iz boksa izasao pod crvenim semaforom, a to nije novo pravilo, to je pravilo oduvijek i u svim automobilistickim natjecanjima. Prosle godine su Massa i Fisichella zbog istog razloga bili diskvalificirani. To je jedna od glupljih stvari koje vozac moze napraviti.

... i to u svojoj 250-oj utrci u F1. Uvijek sam smatrao da je papak...

Link to comment
Share on other sites

Na 12. i 21. mjestu! :ludkozmija:

treba sportski prihvatit i lošiju startnu poziciju. ;) ali to ne opravdava vozače onda da nema smisla trudit se probijat!

Alonso je pokazao koliki je vozač! Nadam se da će Renault kroz par utrka puno napredovat i da će se Piquet uzdić i pridobit malo samopozdanja!

I dalje stojim iza onoga šta sam rekao da će ove sezone veliku ulogu igrat konda vozača stoga s veseljem očekujem VN Malezije!!

GO Renault GO!! :hura: :hura:

Link to comment
Share on other sites

treba sportski prihvatit i lošiju startnu poziciju. ;) ali to ne opravdava vozače onda da nema smisla trudit se probijat!

...

Prihvačam ja obe strane, ali kvalifikacije su bile razočoravajuće pogotovo za Piqueta. Sad je li to zbog vozača, bolida, momčadi moja briga nije. Navijao i bodrio sam Renault prošle godine i ove ću, ali kad naprave loš rezultat normalno je da ću bit razočaran!

Pogledao sam maloprije utrku do kraja i što reči - Alonso šefina! Prvo zato jer je odvezao do kraja i borio se do kraja i to je to, iskoristio je priliku i tuđe greške kako treba. Nadam se da će se Renault još popraviti jer kad u vrhu na startu budu svi na broju, ponovit ovakav rezultat bit će jako teško.

Žao mi je Tima Glocka jer je odlično vozio, a najviše me u negativnom smislu iznenadio Kimi sa onim izletanjima.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je otvaranje kakvo se samo moglo pozelit što se tice krsa i polomljenih dijelova,odustajanja! Ali malo je bilo izravnih obracuna na stazi izgleda da jos svi ispipavaju bolid bez TC-a! Da vidimo tko je pravi vozac...

Ferrari su me totalno razocarali,mada ne navijam za njih ali ocekiva sam dvoboje između Mclarena i njih na stazi!

A onome Blazicku triba zabranit da prenosi utrke,jer je toliko iritantan postao sa onim ociglednim navijanjem a poslije i plakanjem za Ferrarijem!

Kimi se ponasao kao da mu je ovo prva utrka,jako puno krivih procijena i nespretnosti na stazi,izgleda da njega najvise boli ukidanje TC-a!

A Hamilton se pokaza kao glavni favorit za osvajnje prvenstva jer je stvarno odvozio muski utrku i zrelo,a zao mi je Kove jer da ga nije zeznija SC tko znas to bi se moglo dogodit par krugova poslije! I zna li se mozda sto mu se dogodilo u posljednjem krugu,kad ga je Alonso presa? Jeli fulao brzinu ili što?

Dok je Alonso uzvukao maksimum iz svog bolida i zato :dobroje: !

Link to comment
Share on other sites

Heikki je nehotice ukljucio limitator brzine koji se koristi kad ulaze u boks. Skidao je foliju sa vizira i okacio rukom po limitatoru.

Link to comment
Share on other sites

Heikki je nehotice ukljucio limitator brzine koji se koristi kad ulaze u boks. Skidao je foliju sa vizira i okacio rukom po limitatoru.

bas dobro da je.... :dobroje:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.