Jump to content

Clio RS - ispocetka


twingara

Recommended Posts

Unutarnji promjer klapne ti bio 60 mm ili 64?

Ako je bilo 60mm kak si stavio gumu usisa od klapne na airbox. Meni je na oem klapni vanjski promjer 70mm(unutarnji 60mm), a na tessa 76mm vanjski i (65 unutarnji)

Tak da nikak nisam uspio ugurat to.gumeno crijevo usisa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Prodaje se, žao mi je ali u međuvremenu je složen i bmw e36 coupe šestak koji mi je jednostavno zabavniji. Za vas a foruma (ako navedete) cijena može dole ali ne mnogo jer je zaista na radove potrošeno i viška novace.

U zamjenu-kombinaciji mogu upasti motor ducati multistrada 1100s iz 2007/2008.g ili rijetki dijelovi za bmw e36: m3 mašina ili itb-ovi istog, vader sportska sjedišta, komplet original ispuh, itd.

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-2.0-16v-sport-oglas-37696778

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mirko said:

 bmw e36 coupe šestak koji mi je jednostavno zabavniji.

Daj koju sliku da se prisjetim dobrih starih vremena sa svojim is-om

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dizna said:

Daj koju sliku da se prisjetim dobrih starih vremena sa svojim is-om

 

IMG20220303121750.jpg

IMG_20211221_101319.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Big like 💪💪💪...

Taj auto, pogotovo coupe (nije kao tvoj 6-tak, ali i 4 cilindra u 318 is su meni bili ok), uffff, svršavanje....

Stvarno su sve rijeđi za vidjet na cesti u tvorničkom stanju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam stovatelj njemackih proizvoda ali ovaj e36 mi se bas svidija, lip je te super za voziti, ogroman fun faktor je zadnji pogon. Ne treba stalno bit u limitima da bi uziva :)

Link to comment
Share on other sites

E46 je za klasu bolji od E36, ali E36 coupe ima nešto posebno u sebi...

Uživaj u njemu i nek te dobro služi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zadnje vrime se vozim s njim, i kao što je cijena bila kreirana da se proda s šansama kafanskih poker aparata tipa 80/20 izgleda da ostaje kod mene.

Zadnje ph1 lampe ociscene i lakirane u jedan sloj transparent crvene-izgleda odlicno ali izblijediti ce na suncu to znam vec iz iskustva, tako da ih trazim iako nigdje naci normalan par, također ubacen oem cd player.

Trazim vozacev sic kojem je spužva/forma očuvana. Naručene GKN poluosovine preko Renault-Gašperova i prednji ležajevi, moram riješit grešku airbag-a i pucaju me planovi da ga vratim u originalnu srebrnu boju.

 

🙂

IMG20221123181026.jpg

IMG20221119155858.jpg

IMG20221121111314.jpg

PXL_20221127_102047088.jpg

IMG20221126154400.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

sretno sa GKN

stvarno ne kuzim, takav auto, a stavljas najveci srot od marke...jer se zeli ocito ustedit koju stoticu...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

sretno sa GKN

stvarno ne kuzim, takav auto, a stavljas najveci srot od marke...jer se zeli ocito ustedit koju stoticu...

Ti stvarno mislis da zelim "uštedit koju sitnicu" a same kocnice su me ispale soma ipo eura??

Svi mi bi prije nego pocnemo štrapat tribali stat na balun jer nije sve crno /bijelo.

Dakle, na ph 1 su poluosovine krace nego na ph 2, tesko mi je uopce doc do preciznog podatka koje tocno trebam, po broju šasije izbacuje kupus-kapula u aftermarket ducanima, u gašperovu imam dvije opcije za istu cijenu, ove lobro-gkn ili obnovljene polovne renaultove koje nemaju rok isporuke.....dakle moze bit sutra a moze biti dogodine u isto vrijeme. Znam da se okolo svasta pise o mom auticu, cijeni, itd ali to sve na kraju izgleda tužno, a mene iskreno.....boli tuki :)

1 hour ago, Optimista said:

Ne pačaj boju!

Onda cu bar felge morat u svijetliju polumat titan :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ja samo se odnosim na sve reklamacije koje smo imali za GKN

LP

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ruske said:

ja samo se odnosim na sve reklamacije koje smo imali za GKN

LP

A sta cu, trenutno mi lupa gadno desna kad se naganjamo u s zavojima, ne moze gore od toga a ako imas kakvu dobro alternativu i da je tocno za moj auto slobodno posalji ponudu, bija bi ti zahvalan jer opcenito je zajebano s nekim dijelovima za njega 

Link to comment
Share on other sites

Felge u orginal OZ hyper silver, će da j**e keve!

Tamna felga se izgubi na autu općenito.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Optimista said:

Felge u orginal OZ hyper silver, će da j**e keve!

Tamna felga se izgubi na autu općenito.

Imaš li kod re boje?

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mirko said:

A sta cu, trenutno mi lupa gadno desna kad se naganjamo u s zavojima, ne moze gore od toga a ako imas kakvu dobro alternativu i da je tocno za moj auto slobodno posalji ponudu, bija bi ti zahvalan jer opcenito je zajebano s nekim dijelovima za njega 

drage volje, da sam nastavio raditi tamo...

a montiraj, pa koliko traje traje...novo je ipak novo, al jbg... samo da ne moras skidati opet uskoro, gubiti vrijeme i novac...

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mirko said:

Imaš li kod re boje?

 

Nažalost nemam. Par puta sam i tražio i slao mailove ali bezuspješno. Ne žele podijelit kod ili jednostavno nisam upitao dobru osobu.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Ruske said:

drage volje, da sam nastavio raditi tamo...

a montiraj, pa koliko traje traje...novo je ipak novo, al jbg... samo da ne moras skidati opet uskoro, gubiti vrijeme i novac...

A nemam bas izbora nažalost

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Počeo mi je cviliti klinasti remen i dosao sam u servis taman kad se htio svuci sa remenica, vec mu je jedan kanal bio vanka. Ok, naruceno novo originalno jer je ionako auto trebao na promjenu diskova, plocica, ležajeva i abs senzora te ubacivanje straznjih distancera glavčina od 10mm. Usput je promjenjeno ulje motora i filteri, ulje mjenjača te prije toga boja na čeljustima obnovljena. Sanirane sve greške ecu-a (abs, zracni). Montirana nova stara rucica mjenjaca a volan ceka šminku.

Kad je serviser skidao klinasti remen nasao je krivo montirane vodilice/batezace remena koji uopce nisu sluzili svrsi vec bili fixni. Najgore od svega sta je neko stavija remenicu radilice od 1.6 motora-bez utora za kunj i njega samog, ni sam neznam kako je sve ostalo u komadu ali eto ....je :)

Felge obojane u odlicnu boju-nmw ferric grey 2 bas za felge tvornicka nijansa.

 

PXL_20230206_080148159.jpg

PXL_20230203_153848716.jpg

PXL_20230204_110706800.jpg

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mirko said:

Počeo mi je cviliti klinasti remen i dosao sam u servis taman kad se htio svuci sa remenica, vec mu je jedan kanal bio vanka. Ok, naruceno novo originalno jer je ionako auto trebao na promjenu diskova, plocica, ležajeva i abs senzora te ubacivanje straznjih distancera glavčina od 10mm. Usput je promjenjeno ulje motora i filteri, ulje mjenjača te prije toga boja na čeljustima obnovljena. Sanirane sve greške ecu-a (abs, zracni). Montirana nova stara rucica mjenjaca a volan ceka šminku.

Kad je serviser skidao klinasti remen nasao je krivo montirane vodilice/batezace remena koji uopce nisu sluzili svrsi vec bili fixni. Najgore od svega sta je neko stavija remenicu radilice od 1.6 motora-bez utora za kunj i njega samog, ni sam neznam kako je sve ostalo u komadu ali eto ....je :)

Felge obojane u odlicnu boju-nmw ferric grey 2 bas za felge tvornicka nijansa.

 

PXL_20230206_080148159.jpg

PXL_20230203_153848716.jpg

PXL_20230204_110706800.jpg

Remenica radilice je bez kajle na sportu ...ili stavis od meganea sa kajlom

Link to comment
Share on other sites

Lajk za radio.

Šta je sa starom kuglom mjenjaca, nudim se da je povoljno udomim.

Klinasti remen je bio na stojadinu, ovdje je micro remen ili kanalni.

Link to comment
Share on other sites

Just now, laci said:

Lajk za radio.

Šta je sa starom kuglom mjenjaca, nudim se da je povoljno udomim.

Klinasti remen je bio na stojadinu, ovdje je micro remen ili kanalni.

Tako je, kanalni :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.