Jump to content


frenchkey

Recommended Posts

Laguna II. Po mogućnosti ako nađeš 2.0t sa 165 konja.

Link to comment
Share on other sites

Ako ja trebam kupiti. ja uvijek kazem NOVO JE NOVO pa makar i bio za broj manja klasa.

potpis

Link to comment
Share on other sites

Laguna je automobil koji uglavnom kupuju ili firme ili poslovni ljudi koju puno putuju ili dosta cesto i putujuci trgovci.

Prednost je da ces u tom slucaju naci primjerak odrzavan u redovnom servisu, nedostatak je da ce taj automobil ipak imati poprilican broj kilometara u kotacima.

Laguna kao laguna je poznata po "musicama" u elektronici i elektrici koji mogu skupo kostati ako se pokvare a prilikom pregleda samog automobila nisu uocljive.

Ako nisi poseban strucnjak za polovne automobile i nemas iskustva u kupovini polovnih automobila ili ako bar nemas nekoga tko ti u tome moze pomoci svjetom i detaljnim pregledom auta kojeg si odabrao, bolje da se onda odlucis za novi automobil, u tvom slucaju Megane.

Jedino mozda jos mozes imati srece pa negdje naletjeti u salonu na novu Lagunu II iz neprodanih zaliha - tada bi ju mogao dobiti sa znatnim popustom tako da bi mozda cak mogao dohvatiti i novu Lagunu po cijeni koja ne bi bila pretjerano visa od Meganea sa istom motorizacijom i nivoom opreme.

Link to comment
Share on other sites

Laguna je automobil koji uglavnom kupuju ili firme ili poslovni ljudi koju puno putuju ili dosta cesto i putujuci trgovci.

Prednost je da ces u tom slucaju naci primjerak odrzavan u redovnom servisu, nedostatak je da ce taj automobil ipak imati poprilican broj kilometara u kotacima.

Laguna kao laguna je poznata po "musicama" u elektronici i elektrici koji mogu skupo kostati ako se pokvare a prilikom pregleda samog automobila nisu uocljive.

Ako nisi poseban strucnjak za polovne automobile i nemas iskustva u kupovini polovnih automobila ili ako bar nemas nekoga tko ti u tome moze pomoci svjetom i detaljnim pregledom auta kojeg si odabrao, bolje da se onda odlucis za novi automobil, u tvom slucaju Megane.

Jedino mozda jos mozes imati srece pa negdje naletjeti u salonu na novu Lagunu II iz neprodanih zaliha - tada bi ju mogao dobiti sa znatnim popustom tako da bi mozda cak mogao dohvatiti i novu Lagunu po cijeni koja ne bi bila pretjerano visa od Meganea sa istom motorizacijom i nivoom opreme.

ovo prvo što si naveo, ne mora značiti, nije laguna rezervirana za poslovnjake i službena putovanja! moja obitelj je primjer!

drugo, svi veći nedostatci i mušice su u laguni ispravljeni redizajnom i da ja sad kupujem renaulta prije bih uzeo rabljeni redizajn (posije 2005. godine) nego novu lagunu (bar dok nova ne odradi godinu dvije ne tržištu)!

treće, dobiti lagunu u salonu s velikim popustom baš i nećeš, sigurno je nećeš platiti kao polovnu a stvarno ih ima s malo kilometara i solidnim motorima! pretežno slabiji benzinci i dizeli do max 150 konja! najćešće su to oni od 110 ili 120 konja!

i još nešto, ja sam sebi tražio rabljenu 2.0 T (u redizajn je dolazio motor sa 170 konja, ne sa 163) i nema je ko 100 DM, tako da je to jako jako jako teško naći na našem tržištu!

znam da se pred jedno 6 mjesei jedna rabljena u Štarkelju prodavala, ali top je bila ona sa 175 dizelskih konja!

moj glas svakako ide laguni!

EDIT: zašto nebi meganea novog, jer je to slabašni benzinac kojem će kad izađe iz salona cijena drastično pasti, jer eto dolazi novi megane a i slabi benzinci ne drže cijenu nešto ekstra! ja bi rađe pričekao novi megane (ako već želiš novi auto) i kupio malog turbo benzinca, koji će biti pokretljiviji od čistog i tromog atmosferca ali i malo skuplji! no imat ćeš (nadam se) puno kvalitetniji auto od aktualnog meganea! i uvijek budu neke akcije, može se naći i testno vozilo, tako da bi ja išao u tom pravu ako bi htio novi auto! LP

Edited by LagunaGT
Link to comment
Share on other sites

Glasam za novo, znaci Megane. Imas novi auto, kojem je iducih par godina sve pod garancijom i bezbrizan si. U slucaju Lagune kupujes auto koji je vjerovatno vec svasta dozivio i mozda presao parsto tisuca kilometara, i garancije vise nema. Ne treba spominjati da su dijelovi za Lagunu prilicno skupi, a ako ne kupujes od susjeda, kolege, ce ti trebati vrlo vjerovatno svasta nesto.

Link to comment
Share on other sites

Glasam za novo, znaci Megane. Imas novi auto, kojem je iducih par godina sve pod garancijom i bezbrizan si. U slucaju Lagune kupujes auto koji je vjerovatno vec svasta dozivio i mozda presao parsto tisuca kilometara, i garancije vise nema. Ne treba spominjati da su dijelovi za Lagunu prilicno skupi, a ako ne kupujes od susjeda, kolege, ce ti trebati vrlo vjerovatno svasta nesto.

eto opet sebe uzimam za primjer, ja vozim lagunu i imam još uvijek garanciju na nju, do 2011 godine! i kilometri se mogu provjeriti, ne znače da su sad apsolutno sve lagune koje se prodaju, da su im satovi vrćeni nazad! megane je bacanje novaca jer dok izađe iz salona taj slabašni benzinac će izgubiti 30% cijene!

svakako se slažem da je skuplje imati lagunu, za održavanje i sl. ali ako može....

Edited by LagunaGT
Link to comment
Share on other sites

Covjek je lijepo pitao Megane 1.6, stoga mislim da nije nabrijan na motore od 2 litre sa turbo puhalom i snagom preko 150 konja. Ako grijesim, neka me ispravi.

U tom rangu cijene, litraze i snage, najcesce upravo i jesu inacice Lagune od 120 i 150 dizelskih konja, a takve opet najcesce kupuju ljudi koji puno putuju.

O kupovini sa velikim popustom u salonu mozda i grijesim jer sam tu ideju izvukao iz situacije ovdje u Moskvi, gdje je nova Laguna dosla u prodaju tek prije otprilike 2 mjeseca. U HR se ona prodaje znatno duze, stoga je vrlo lako moguce da ono sto sam rekao i ne stoji.

nemoj se žestiti, spomenu sam turbobenzinca jer je coupeRS spominja pa.....

Edited by LagunaGT
Link to comment
Share on other sites

jao onome tko pri kupovini auta vec gleda kako ce ga prodat...

Nisam se ni ja bas bavio time kada sam birao novi auto, ali mozda nije lose ni o tome malo promisliti.

Link to comment
Share on other sites

jao onome tko pri kupovini auta vec gleda kako ce ga prodat...

To je bio odgovor prvenstveno LaguniGT koji se uhvatio pada vrijednosti novog Meganea. Sla

Link to comment
Share on other sites

To je bio odgovor prvenstveno LaguniGT koji se uhvatio pada vrijednosti novog Meganea. Sla
Link to comment
Share on other sites

Novo je novo.

Tako sam i ja gledao kada sam kupovao Megana.

Jos pogotovo kada bi covjek cekao i uzeo Megane 3

:zacugu:

Link to comment
Share on other sites

pa više će izgubiti ako kupi sad novog megane II nego polovnu lagunu, za 5 , 10 godina! nije bitno kolko će ga imati! ja sam reko da će VI
Link to comment
Share on other sites

Definitvno novi auto a ako pogledamo ozbiljnije i reci cu svoje osobno misljenje i vidjenje laguna ni 2006 kad je bila nova nije bila auto bez mana i musica i opcenito dosta neuspjel auto sa podosta problema cak mogu reci jedan od losijih automobila u gami renault u zadnje vrijeme nek se ne naljute ponosni vlasnici,daleko od toga da je to los auto aili ipak za takvu klasu i cijenu trbala bi biti manje problematicna.

ispricavam se ako sam bio preiskren.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.