Jump to content

Problemi Sa Abs-om


industrial

Recommended Posts

eto opet novi problemi sa cliom :tup:

svaki put kad se zaletim sa autom preko 120-130,na tabli pocne svjetlit lampica za ABS,u donjem desnom kutu i znak servis na sredini.

ugasim auto,normalno sve ok,nis ne svjetli.al eto jucer nakon sta zasvjetlile lampice probam zakocit i naravno kotaci blokiraju,ABS mrtav.danas sve ok,normalno se pali ABS kad zakocim i sve ok.ocito je da ga j... neki konektor il nesto sl.jer brijem da je otiso abs da bi prestao radit,a ne ovako povremeno ok,pa onda crkne. :nezna:

ima neko ideju sta bi moglo bit?jos nisam cuo za ovakav problem,pa neznam od kuda da pocnem..hvala :hey:

Edited by industrial
Link to comment
Share on other sites

Provjeri si prsten na polusosvini onaj sa kojeg senzor ABSa čita.

Link to comment
Share on other sites

meni je ABS otkazao poslušnost kad su diskovi bili za zamjenu

provjeri diskove!

Edited by brba
Link to comment
Share on other sites

nedavno promjenjeni diskovi i plocice.

al mi plocice dosta cvile kad kocim,a stavljene su od feroda.

al isti problem sam imao i prije tako da nisam nista sjebao kad sam mjenjao diskove.

neznam sad cu provjerit osigurace itd..al najcudnije je to sta tek kad idem preko 130 lampice se upale i abs otkaze sve dok ne ugasim i ponovo upalim auto onda je sve ok. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

poslusaj Tocu sb i provjeri te zupcaste prstenove, moze bit da je napuko pa senzor krivo ocitava...

Link to comment
Share on other sites

nedavno promjenjeni diskovi i plocice.

al mi plocice dosta cvile kad kocim,a stavljene su od feroda.

al isti problem sam imao i prije tako da nisam nista sjebao kad sam mjenjao diskove.

neznam sad cu provjerit osigurace itd..al najcudnije je to sta tek kad idem preko 130 lampice se upale i abs otkaze sve dok ne ugasim i ponovo upalim auto onda je sve ok. :nezna:

mo

Link to comment
Share on other sites

meni se jednom dogodila prije 2 godine slicna situacija, krenem iz dvorista i vozim se pola minute, u petoj 90 km/h i zasvjetli mi abs lampica, probao sam kociti, papucica je bila tvrda ko ..... abs nije radio. ugasio sam auto, ponovo upalio i sve radilo normalno. i vise mi se nikad to nije dogodilo. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

otkrio sam kvar,neki dan skinuo lijevi kotac i sa zgloba je samo pao onaj prsten od abs-a.jednostavno se raspao.

kolko znam taj prsten ide samo sa cijelim zglobom,koji je meni ispravan.pa mi se bas i neda davat 500kn za novi zglob ak mogu skinut ovaj dio negdje na otpadu?jel neko zna dal se moze samo prsten skinut?

Link to comment
Share on other sites

ne ide sa cijelim zglobom, moze se kupit odvojeno... pokazi im na slici kod njih na kompu ak te bas oce zahebat...

Link to comment
Share on other sites

zvao danas u rba i nema samo prsten,jedino cijela poluosovina,cijena prava sitnica 1350kn

probat cu zaljepit ova 3 komada sa tekucim metalom pa ako uspije super ako ne nikom nista.

Link to comment
Share on other sites

probaj negdje drugdje... ak oces, mogu ti ja tu kod nas vidit pa ti javim?

Link to comment
Share on other sites

Morao bi ici i samo prsten.

Ne znam dal svi Cliaci imaju isti prsten (26 zubaca), pa malo pripazi dal ti pase ovaj.

post-104-1236699095_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

moj ima 44 zubaca,izgleda da je 1,2 16v prica za sebe,jer malo po tec docu kad gledam cijelu poluosovinu pise da je upotrebljena samo na tom motoru.. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

MORA ići samo prsten!

konkretno, za mog je prema katalogu bilo samo sa poluosovinom, a friendly ljudi iz renault salona su pronašli sa nekog dci-ja gdje je odvojeno to, skinuli moj, i - gle čuda, paše!

inače, imao sam isti problem, stim da je meni na nekih tako 120 km/h samo brzina na satu pala, skoro u pola i SERV + ABS.

pukao i spao prsten

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Decki nisam pronasao neku drugu temu problem ili nije je sledeci kad palim auto dam kontakt i pogase se sve lampice osim stop i akumulatora to je normalno cim pocnem verglat pali mi se abs serv stop i znak od rucne i kad se upali auto i to se ugasi zna li neko da li pocinje problem

Link to comment
Share on other sites

A nebi rekao po njemu vidi se da nije star,auto je kod mene godinu dana ali nikad se nezna morat cu kad dodjem kuci sa puta na diagnostiku nema mi druge

Link to comment
Share on other sites

probaj prvo akumulator od nekog

pa onda odi na diagnostiku

 

:)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.