Jump to content

Cestarina od 157 kuna na A1 je:


Guest rimA

Recommended Posts

Autocesta je preskupa! Mi nemamo isti standard kao sto ga imaju razvijenije europske zemlje (npr. Slovenija ima duplo veci GDP po stanovniku od Hrvatske). Zbog takve previsoke cijene (cestarina od Zagreba do Splita i natrag je desetina prosjecne mjesecne place!) manje ce se ljudi voziti cestom (od onoga sto bi moglo) pa se nece ostvariti efekt ekonomije obujma (veliki broj prolazaka znacio bi u konacnici manju cijenu i brzu otplatu investicije!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jazzie

    7

  • XelA

    6

  • MoschuS

    4

  • Trox

    4

Top Posters In This Topic

157 kn je korektno?

Za 157 kn odvozim cijelu austriju i cesku 7 dana + ostane mi za klopu i cugu u pragu tako da ovo nije jeftino

<{POST_SNAPBACK}>

To si mislio pještice autotransoprt tabanić!!!!! :lool::lool::lool:

Link to comment
Share on other sites

HRVATSKA nije u EUROPI!!!!! :tup:  :tup:  :tup:  :wall:  :wall:  :wall:

<{POST_SNAPBACK}>

Hrvatska je u Europi...samo nije clanica europske unije :wall::wall::lool:

Link to comment
Share on other sites

A ovako ja sam glasala za taman. Nama i da je besplatno nebi nam valjalo jel smo takav narod.Nikad zadovoljni.

Niko nikoga ne tjera da se vozi po toj cesti i da daje tolik lovu ako mu je to puno ili ako si odmah izračuna da mu je to u oba pravca tank benzina.

Imamo i naše stare ceste koje su u dobrom stanju i kojima se mo

Link to comment
Share on other sites

Preskupa,ionako se nevolim vozit po autocestama,jedino ako moram,predosadne su mi....a posto nisam tupav i znam koristit kartu vozim magistralom.....bilo kojom.....sa SR-a se nisam vracao po autoputu,ustedio 83 kunica,vidio malo krajolika i dosao pola sata kasnije,a peglao sam se skoro stalno oko 100tke....Sto se tica autocesta,popravljaju asfalt koji ce se izvitoperit nakon godinu dana,pa ce opet popravljat....a zasto bi oni to brzo sredili,kad mogu radit 8 sati na dan,a mi se vozit simo tamo po trakama i molit da nam se nekaj ne dogodi....i platit puni iznos.....

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem!  :wall:  :wall:

To je najskuplja autocesta u Europi, a vama je ok???  :??:

Svašta...  :kava:

<{POST_SNAPBACK}>

:hura::hura::hura: To je katastrofa!!! Makar me to i ne brine previse jer ionako idem po staroj, veci je gust a sad ce biti jos veci jer na staroj nece biti vise guzve.

Link to comment
Share on other sites

cijena je ok al je za nase standarde to previse..ja cesto idem u zg i uglavnom idem starom cestom. 157 kn nije malo novaca ali nije ni previse s obzirom na ulozeno/dobiveno. tu je ipak 380km pa sad ti racunaj koliko bi te oderali talijani, nijemci, austrijanci itd.

Link to comment
Share on other sites

Za nas koji idemo jednom ili dva puta godišnje - nije preskupo, posebice ako se usporedi s onom prema Brodu - 83 kune za maltretiranje....

Zanima me samo hoće li vlada ispuniti obećanje i uvesti sezonske cijene - ni

Link to comment
Share on other sites

Cijena je preskupa, pogotovo jer nam je cestarina uracunata i u cijenu goriva, i u registraciju i jos kojesta.. I zato cu se odvozit samo jednom da vidim kako to sve skupa izgleda, a onda se opet vratit dobroj staroj preko Plitvica... ;)

Hebo ti ravnicu, daj mi zavoje :)

Link to comment
Share on other sites

Cijena je preskupa, pogotovo jer nam je cestarina uracunata i u cijenu goriva, i u registraciju i jos kojesta.. I zato cu se odvozit samo jednom da vidim kako to sve skupa izgleda, a onda se opet vratit dobroj staroj preko Plitvica... ;)

Hebo ti ravnicu, daj mi zavoje :)

<{POST_SNAPBACK}>

e tak cu i ja... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Guest Boris

Ma sada barem imamo nekkav izbor. Tko voli neka izvoli, a koga smeta placati ili trenutno nema neka ide starom cestom.

Kada idem negdje poslije posla ili sluzbeno obavezno idem autocestama. Puno je laksa jednostavnija i doduse monotonija voznja. Nisam nikada do sada razmisljao da li je puno ili nije. Imam izbor stara-nova cesta.

Istina je da ovi nasi igraci obozavaju ovakvu naplatu cestarine jer im je to konstantan izvor gotovine, a imam utisak da se tu da muljati kolko te volja.

Vidim da se dosta ljudi buni na kvalitetu autoputa. Nedavno sam u kratko vrijeme isao dva puta na sjever Ceske. Nasi mi se autoputi cine prva liga naspram nekih dijelova austrijskih i ceskih autoputa. A pravi je tulum prijelaz granice Ceska-Slovacka na autoputu i to iz smjera Praga prema Bratislavi.

Poslije nekakvog nadvoznjaka su kolotrazi takvi da nisam bio siguran hoce li auto zaderati po asfaltu, poslije nadvoznjaka je rupa za nevjerovat.

U Austriji svaki puta po**zdim na onim dijelovima s betonskim plocama i pohabanim spojevima. Svaki puta imamm osjecaj da cu vidjeti plocu "Dugo Selo".

Sve u svemu ja sam zadovoljan. Pogotovo kad moram ili zelim negdje brzo stici, naravno to ne vrijedi za ove vikende u spici turisticke sezone.

Jedino kaj bi htio je sustav naplata s obaveznim vinjetama za sve. To me nekako "manje boli" i ne mislim da moraju biti simbolicne. Neka odrape jos 600 kn godisnje dok ne otplate ceste i onda sam miran.

Link to comment
Share on other sites

Cijena je za jednom na godinu prihvatljiva jer prolaziš najljepšom autocestom u europi a uz to prolaziš kroz jako ljep krajolik! :bigl::bigl: Govorim to iz vlastitog iskustva! :klap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cijena su prevelike u odnosu na ono sto nase autoceste nude, cast iznimkama! Covjek bi ocekivao da ce biti sve ok i na kraju dobijes - ceste radove, poluautoceste, samo jednu traku, unisten asfalt i nravno cijene kao da se vozis avionom! :ljut: Zivim na moru pa znam kakva je situacija po ljeti, kakvi su problemi s guzvama, svakih 100 m te ceka pandur iz zasjede, placam skoro najskuplju vodu u Hrvatskoj, radim ko konj kad se cijeli svijet odmara ( trebaju mi kunice za kliaca :bigl: ) i na kraju kad izadem van da se malo opustim cijene mi ubiju zelju za zivotom :help:

Drzava nam je totalno u banani.......

Link to comment
Share on other sites

Cijena su prevelike u odnosu na ono sto nase autoceste nude, cast iznimkama! Covjek bi ocekivao da ce biti sve ok i na kraju dobijes - ceste radove, poluautoceste, samo jednu traku, unisten asfalt i nravno cijene kao da se vozis avionom! :ljut:  Zivim na moru pa znam kakva je situacija po ljeti, kakvi su problemi s guzvama, svakih 100 m te ceka pandur iz zasjede, placam skoro najskuplju vodu u Hrvatskoj, radim ko konj kad se cijeli svijet odmara ( trebaju mi kunice za kliaca  :bigl: ) i na kraju kad izadem van da se malo opustim cijene mi ubiju zelju za zivotom  :help:

Drzava nam je totalno u banani.......

<{POST_SNAPBACK}>

Tako jeee :hura::hura::hura:

Link to comment
Share on other sites

Cijena su prevelike u odnosu na ono sto nase autoceste nude, cast iznimkama! Covjek bi ocekivao da ce biti sve ok i na kraju dobijes - ceste radove, poluautoceste, samo jednu traku, unisten asfalt i nravno cijene kao da se vozis avionom! :ljut:  Zivim na moru pa znam kakva je situacija po ljeti, kakvi su problemi s guzvama, svakih 100 m te ceka pandur iz zasjede, placam skoro najskuplju vodu u Hrvatskoj, radim ko konj kad se cijeli svijet odmara ( trebaju mi kunice za kliaca  :bigl: ) i na kraju kad izadem van da se malo opustim cijene mi ubiju zelju za zivotom  :help:

Drzava nam je totalno u banani.......

<{POST_SNAPBACK}>

Bit će gore, vjeruj mi, štednja, štednja...

Link to comment
Share on other sites

Skupo, skupo :wall:

Obzirom na cijene u Europi,

tu prvenstveno mislim na Austriju.

Kupiš vinjetu, hočeš 10 dana ili cijelu god., biraš po volji.

Voziš kroz cijelu Austriju uzdu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ljudi, budite sretni da imate takvu cestu... nije to samo do brzine kojom ces stici do Splita ili negdje drugo... radi se tu o puno drugih ekonomskih efekata... strasna je i porazavajuca cinjenica za jednu zemlju da ima malo ili nikako autoputeva... ta je cesta velika stvar za jednu drzavu i licno mislim da nije pretjerana cijena koja se placa, dok god to u buducnosti moze znaciti jos takvih cesta...

Opet kazem, budite sretni za takav poduhvat...

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.