Jump to content

Cijena servisa ...


Guest

Recommended Posts

nisam te zaboravio, samo nikako da se račun, skener i ja nađemo u istoj prostoriji :) ...

post-8863-080196100 1278054588_thumb.jpg

Šta si to bio u Monte ? Ulje Gulf :??:

Link to comment
Share on other sites

da da, monte ... a što se ulja tiče :nezna: .... nisam ni išao za tim ... baš ću se raspitati kako i zašto

evo sad potražio i našao ovo ...

http://www.gulfoil.hr/pdf/Ulja%20za%20osobni%20program/Gulf%20Formula%20RNX.pdf

"Preporuceno za najnovija Renault osobna vozila, a posebno ona u koja su ugradeni dizel

motori sa DPF filterima, te koji ispunjavaju Euro 4 norme o emisiji ispušnih plinova i

zahtijevaju ulja koja u potpunosti ispunjavaju Renault specifikaciju RN 0720."

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

:nezna: nije mi jasno da u ovlaštenom servisu ne koriste elf kad je u servisnoj i na autu preporučen :roll:

Mislim nevjerujem da je Gulf loše ulje ali isto tako vjerujem da je elf bolji za Renaulte :nezna:

Link to comment
Share on other sites

:nezna: nije mi jasno da u ovlaštenom servisu ne koriste elf kad je u servisnoj i na autu preporučen :roll:

Mislim nevjerujem da je Gulf loše ulje ali isto tako vjerujem da je elf bolji za Renaulte :nezna:

ja sam do sad stavljao shell ulje koje su mi preporučili u renault servisu, nikad elf ... elf je možda bi samo do prvog servisa, odnosno pri kupnji automobila ... mah, na kraju krajeva za ove "nesportske" autiće vjerovatno nije bitno i nečini veliku razliku, nego da ga redovito mjenjaš :cool:

Link to comment
Share on other sites

Možda sam u krivu ali nemogu se otet mišljenju da servis ima veću zaradu na nekim drugim uljima ( čitaj rabate i veće marže) jer mi nema druge logike zašto ne koristit preporučeno ulje :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Možda sam u krivu ali nemogu se otet mišljenju da servis ima veću zaradu na nekim drugim uljima ( čitaj rabate i veće marže) jer mi nema druge logike zašto ne koristit preporučeno ulje :zubo:

nisi u krivu, 100% sam siguran da je tako i da je to jedan od razloga, ali opet, da li bi ovlašteni koncesinar preuzeo marketinški rizik (npr. tvoja reakcija na GULF ulje :laugh: )radi veće zarade stavljajući "nekvalitetno" ulje od 80 kuna, a ti si želio ono "kvalitetno" BRAND-irano (Elf, Shell) koje je možda 12 kn skuplje za tebe, a ovaj toliko manje zaradi na njemu. Uzveši u obzir da mu se ti kao klijent vjerovatno više nećeš vratiti, jasno je koja mu je varijana skuplja ...

dosad su me uvijek pitali koje ulje stavljam i koje želim staviti, ali s obzirom da ovaj put nisam bio pri primopredaji vozila, nego sam ga došao samo preuzeti, nisu me imali priliku pitati, pa sam tu odluku prepustio gazdi :zubo: ... pitati ću danas baš kako to da stavljaju Gulf, ali siguran sam da možeš tražiti da ti stave Elf ili koje drugo ulje ... :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Nije poanta šta bi ja htjeo nego šta bi trebalo al to je samo auto kojeg ćemo vozit par godina a danas niti jedno

ulje nemože bit toliko loše da napravi neku štetu osim ako se stavi potpuno krivo ulje mislim krive specifikacije :nezna:

I još jedna stvar kad su ti već stavljali shell trebali su i nastavit s njim mislim to su mogli vidjet pod

povjes bolesti u kompu :laugh: :laugh: :laugh:

Edited by jeims
Link to comment
Share on other sites

nisam te zaboravio, samo nikako da se račun, skener i ja nađemo u istoj prostoriji :) ...

Zahvaljujem :dobroje: (ti nisi zaboravio ali ja jesam :tup: )

Prilično su te oderali,npr ulja ide 4,6 L a ne 5 L koliko su naplatili,antifriz je trebalo zamijeniti a nije,podloška bezobrazno skupa,stakloper :roll: .....itd,itd, :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem :dobroje: (ti nisi zaboravio ali ja jesam :tup: )

Prilično su te oderali,npr ulja ide 4,6 L a ne 5 L koliko su naplatili,antifriz je trebalo zamijeniti a nije,podloška bezobrazno skupa,stakloper :roll: .....itd,itd, :zubo:

antifriz mijenjan već i dobio sam pola litre ulja, eno ih kod gepeku :cool: ... a stakloper sam ispraznio :rotfl: , jer su mi ga zadnji put naplatili, a bilo mi skoro puno :fucka: ... ma ima toga znam, ali što ćeš, to ti je ovlašteni koncesionar ... pretpostavjam da negdje drugdje ne bi puno jefitinije proša (ako i bi) ... u svakom slučaju nisam nezadovoljan s obzirom da sam dobio nešto sitno škonta, a i sve štima :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

antifriz mijenjan već i dobio sam pola litre ulja, eno ih kod gepeku :cool: ... a stakloper sam ispraznio :rotfl: , jer su mi ga zadnji put naplatili, a bilo mi skoro puno :fucka: ... ma ima toga znam, ali što ćeš, to ti je ovlašteni koncesionar ... pretpostavjam da negdje drugdje ne bi puno jefitinije proša (ako i bi) ... u svakom slučaju nisam nezadovoljan s obzirom da sam dobio nešto sitno škonta, a i sve štima :dobroje:

Dali su ti 20 % rabata na dijelove ali zato naplatili skoro 5 sati rada i na njih normalno nema popusta :doh:

Link to comment
Share on other sites

Dali su ti 20 % rabata na dijelove ali zato naplatili skoro 5 sati rada i na njih normalno nema popusta :doh:

a daj prestani me bedirati :plazi::rotfl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo malo pročačkao, pitao itd ... dakle Gulf Oil je u vlasništvu Shella i proizvodi se i puni na istoj lokaciji kao i Shell ... s obzirom da je pitanje koje ulje je bilo u motoru pri prvom servisu nakon kupnje, nisam imao ništa protiv da mi se stavlja Shell po preporuci (iako sam mogao birati), a isto to vrijedi i za Gulf sada, s obzirom da je razlika vjerovatno mala ili je uopće nema ...

napomenuo bi da sam 15 dana nakon promjene ulja (sa Shell-a na Gulf) i pretežne vožnje po gradu bio na tehničkom i začađenje (koje mi je i ovako minorno) je bilo gotov 3 puta manje :nezna:

inače jučer sam saznao da je Elf naljepnica u biti plačeni oglas na Renault vozilima i da se u tvornici u Slo uopće ne stavlja Elf ...

Link to comment
Share on other sites

Ako je Gulf dobar za ovog na slici, ne vjerujem da može bit loš u Renolu... :laugh:

post-25-12625067828909.jpg

Link to comment
Share on other sites

na ovom servisu si mogao ladno ustedit 1000kn

najveca usteda je na rukama(filter zraka, filter kabine sam zamijenis bez problema)

ostatak te kosta oko 300kn ili manje kod lokalnog mehanicara(ovisno koliko si dobar s njim)

disk plocice si mogao dobiti jednake kvalitete za 50% manju cijenu i na jos par stvari se nabere par kuna i ostane ti sigurno 1000kn u djepu :)

Link to comment
Share on other sites

Ako je Gulf dobar za ovog na slici, ne vjerujem da može bit loš u Renolu... :laugh:

post-25-12625067828909.jpg

to ti ja kažem :laugh:

na ovom servisu si mogao ladno ustedit 1000kn

najveca usteda je na rukama(filter zraka, filter kabine sam zamijenis bez problema)

ostatak te kosta oko 300kn ili manje kod lokalnog mehanicara(ovisno koliko si dobar s njim)

disk plocice si mogao dobiti jednake kvalitete za 50% manju cijenu i na jos par stvari se nabere par kuna i ostane ti sigurno 1000kn u djepu :)

svjestan sam toga, ali hebiga ... duga priča ... ne žalim se u svakom slučaju ... a i kad vidim što je šef dobio pokušavajući uštedjeti kod mehaničara "prijatelja" ... sad ima malo žešći servis na TRI službena Clia ...

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.