Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Ja sam isto dobio nove Hankook S1Evo3 na Audiju i mogu ti reci da sam odusevljen gumama, bar za sad nakon 10ak tkm. Bilo me frka kakve ce bit jer sam na Insigniji imao zimski Hankook i bile su uzasne, ali bile su vec i par godina stare tak da..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Max said:

Ja sam isto dobio nove Hankook S1Evo3 na Audiju i mogu ti reci da sam odusevljen gumama, bar za sad nakon 10ak tkm. Bilo me frka kakve ce bit jer sam na Insigniji imao zimski Hankook i bile su uzasne, ali bile su vec i par godina stare tak da..

on je dobio ono smece plasticno ventus prime koje stavljaju na octavie i slicna vozila nizeg ranga, neki dan vidio pred sparom tiguan R line s NEXEN gumama...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja na na hy i30 dobio Hankok (neke plastične), na meg 3 Michelin Energy (isto plastika), a na Proceedu Michelin Primacy 4

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, riceburner said:

NEXEN gumama...

U čemu problem? Imam ih na Corolli i imao sam ih na staroj Corolli. Sasvim solidna guma. Konkretno nexen nfera sport. Iskreno jako dobra guma. Siguran sam da sam brzi i po ravnom i po zavojima nego ti sa puranima :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riceburner said:

čestitke @filipbabok zakon za michelinke, eto susjed jucer doterao novu sportage ista debilna dimenzija 215/65 R17 i isto dobio michelinke, drugi susjed dobio sluzbeni A6 50TDI i guess what, hankuk gore! prestrasno...

Ne, ne, conti su gore

PXL_20240315_132625876.thumb.jpg.a890aa6c05f25169edf856c98a65c08f.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koji Conti? Ultra eco ili premium? 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Domba said:

U čemu problem? Imam ih na Corolli i imao sam ih na staroj Corolli. Sasvim solidna guma. Konkretno nexen nfera sport. Iskreno jako dobra guma. Siguran sam da sam brzi i po ravnom i po zavojima nego ti sa puranima :)

pa vidis da istocnjaci daju bolje gume nego VAG

poanta price, da imas "premium" vozilo koje "premium" naplate i daju budget gume, to me jedino ljuti... ovo kaj je recimo @Max dobio je premium rang hankuka, ajd recimo da je ok, al ljepse bi bilo da je dobio conti sport, miska pilot ili tak nekaj... ali  na novi A6 od 90k eur stavit hankuk ventus prime je meni ciganluk na kvadrat...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo njemci stede na gumama... I ameri dolaze na Michelin..

Njemacka auto industrija dise na skrge i pokusavaju ulovit svaku trunku zraka... 

Ps.. Oem gume su u 99% slucaja manja dubina sare neg u redovnoj kupovini... 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, riceburner said:

pa vidis da istocnjaci daju bolje gume nego VAG

poanta price, da imas "premium" vozilo koje "premium" naplate i daju budget gume, to me jedino ljuti... ovo kaj je recimo @Max dobio je premium rang hankuka, ajd recimo da je ok, al ljepse bi bilo da je dobio conti sport, miska pilot ili tak nekaj... ali  na novi A6 od 90k eur stavit hankuk ventus prime je meni ciganluk na kvadrat...

Vozio sam Hankook na Fordu. Bila ok guma, onda odjednom odlučila popustiti. Nakon 4 godine i cca 60k km. Bio sam zadovoljan. Hankook ventus Prime. Prednje imale cca 2mm profila još. S tim da focus ima ovjes koji je par koraka dalje od motora (115ks).

Ukratko na A6 nemam ništa protiv takve gume. Vjerovatno i 90% ljudi koji ga voze. A sada dizati cijenu za druge gume da bi zadovoljio 10% ljudi nema smisla. I baš sada pogledao kod konfiguracije novog Audija možeš birati nekoliko guma... Tako da ciganluk je kod onoga koji ga ja prvi kupio. Ide bez problema Michelin PILOT SPORT 4 A AO

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije poanta performansi guma nego "image"a... 

No njemacka autoindustrija se bruka gde stize pa ni gume nisu nista cudno...

BYD im sponzorise EU prvenstvo u nogometu koje se odrzava u DE... 

Dal je to ista mjerodavno i dal ce uticati na perormanse auta -> naravno da nece.. 

Uopce opcija u katalogu da biras neke (jeftinije) gume je tuzna.. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@MilosB ide obrnuto. Biras skuplje gume, ako hoćeš.

A sponzorstvo je uvijek tko da više taj će biti sponzor. Sudeći po autima na cesti, vjerovatno im nije u cilju, niti imaju potrebu sponzorirati.

Link to comment
Share on other sites

Jasno je meni da biras skuplje.. Ali to mi je ko da kupujes A8 a da u osnovnoj opremi imas celicane 16" .. Boze moj ima i 20" magnezijske u ponudi...

Ali eto, potrebno je da imaju i najjeftinije kako bi mogli reci da im je cijena konkiretna Renou talismanu koji u osnovnoj dolazi samo s alu 18"(pricam hipotetski)..

A to jel potrebno proizvodjacima ili ne je skroz drugi par rukava, i vecina auta na cesti nisu prodani u zadnje 2-3 godine.. 

Nekada kad si kupio A8 se znao minimum jer je firma drzala do svog brenda.. A danas ce staviti bilo sta samo da bude malo jeftinije i mozda se lakse proda jer je izgubila dobar dio svog originalnog trzista.. 

 

Link to comment
Share on other sites

A vidi uvijek imaš onih koji bi kupiti A8 i još da ima sa 1.9TDI sa 90ks i ručnim mjenjačem i ručnom klimom te prozorima na zgance ali da je crni sa kineskim kesicama i da vidi kada parkira ispred birtije da vozi A8. I znam ih nekoliko :)

Zato i cijene idu od pa sve do do. I druga stvar različite klase auta se uvijek i cijene preklapaju, najopremlljeniji modeli sa jačim motorom klase ispod i najmanje opremljeni sa slabijim motorom klase iznad. Jbg kupuješ novo možeš birati što hoćeš.

u ne mogu vjerovati koliko sam "skupih" automobila vidio sa čelik felgama. Jedan od šefova kod mene u firmi je kupio kodiaqa sa 2.0 benzicom 4x4 dsg i relativno ok oprema i onda zimske gume na čelik gore. Kaže briga ga jeftino i vozi se.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prvi crveni tukson kojeg vidim, odlican izbor!!!

Nije nekaj na 402, al tablica je super... sretno!!

 

I pustite kineze na miru da si ne bi jezik morali pregrisit:

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čestitke na novom vozilu, nek' te sretno vozi!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo realno, ja imam sad sredisnji zaslon, ispred mene isto i jos head up display, na kraju ne znam na kojem bi si kaj stavio! Iskreno, head up mi ne sluzi nicem jer kad imam suncane naocale ga ne vidim, a ovaj ispred je koliko god bio velik zapravo nepregledan jer ima jos i cajgere unutra ovisno kak ih postavim, manje ili vece. Ah da, imam i 4. zaslon dole di je klima i to, pa suludo! 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ni Bugatti ne stavlja nikakve zaslone :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Head up ne vidi se sa polariziranim očalima. Zato imam stare obične sunčane.

Fakat suludo da ne mogu staviti da se vidi sa svim naočalama.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Maloprije u zd uočen crveni Tucson. Nešto prije 18h kretao je iz pravca super nove prema gradu. Uočen kod INA benzinske. Sad,kakva je šansa da to nije bio kolega @filipbabok

OZNA sve dozna. Tako su me učili u komunizmu. 

Stalker?? Pa,sad već počinjem se brinuti 🙄

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Ta se lokacija zove inače "dvi pumpe" i da, to sam bio ja u mom Čehu.

Čuj mene, ja u Čehu a grad bude pun Čehinja 🤭🤭🤭

Dado, svaka čast, UDBA je tvoja sudba 👌

Edited by filipbabok
  • Thanks 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Čekaj,pa tko vozi Audi i Toyotu? To sad stoji i navlačiš gnjev susjeda jer si zakrčio parking? Vjeruj mi da ta teza stoji. Bio sam predstavnik stanara svojedobno pa sam primao pritužbe te vrste. 😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Toyota za po gradu, Audi za veće predmete budući da je kuća još u izgradnji.

Kada to sve prevezem, ide Audi na prodaju.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Dado digao maskirni šator u Starčevićevoj u ZD pa kao slučajno vidio 😂😂😂

Ne bojte se neće ništa. Pobjeć ionako ne možete 😂😂😂😂


 

  • Thanks 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.