Jump to content

Allianz osiguranje - nikada više


MarinaRS

Recommended Posts

Kao mladi vozač sudjelovala sam u prometnoj nezgodi sa materijalnom štetom, gdje se nakon 7 mjeseci sudskim putem dokazalo da nisam kriva za izazivanje iste. Šteta na mome vozilu je bila cca 7-8 puta veća nego na drugom vozilu koje je sudjelovalo u prometnoj nezgodi. Moja krivnja je jedino što sam kao mladi vozač vozila jači auto nego što po zakonu smijem. No od te odgovornosti ne bježim i platiti ću zakonom propisanu kaznu.

Od samog početka mog slučaja izložena sam diskriminaciji ostalih sudionika samo zato što sam mladi vozač. II okrivljeni sudionika prometne nezgode koji je računajući da sam mladi i neiskusni vozač bezskrupulozno je prebacio krivicu na mene, a on je svojom nepažnjom, negirajući prometni znak B01 (STOP) „Križanje s cestom s prednošću prolaska“, prouzročio prometnu nezgodu. To tvrdim jer se tako ponašao i vrijeđao me i na mjestu prometne nezgode i na Prekršajnom sudu. Također i policijski službenik koji je vršio očevid te u Zapisniku o očevidu donio zaključak o podijeljenoj krivnji, a sve pod utjecajem II okrivljenog, iako su materijalni dokazi i činjenice ukazivale na drugačije zaključke.

Na moju sreću sudac Prekršajnog suda i sudski vještak bili su toliko profesionalni u obavljanju svoga posla da su na osnovu priloženog dokaznog materijala donijeli zaključak o mojem oslobađanju od krivice i nisu pravili razliku između mene kao mladog vozača i ostalih po stažu iskusnijih vozača, sudionika u prometu. Moram naglasiti da nisam imala alkohola u krvi, niti sam brzo vozila. Kec i ja smo vodili ovaj slučaj na sudu i nismo morali angažirati odvjetnika.

I sada dolazim do poante cijele moje priče.

Kada sam se već ponadala da je mojim mukama kraj i da ću na osnovu Pravomoćnog rješenja Prekršajnog suda kod osiguravajućeg Društva Allianz konačno moći naplatiti svoju štetu i popraviti moje vozilo, dolazi do velikog razočaranja.

Zbog potreba sudskog postupka na Prekršajnom sudu, dana 25. svibnja 2009. godine zatražila sam od „ovlaštenog Renault servisa“ AC LOZIĆ d.o.o. da mi na osnovug Allianz Izvida štete broj Axxxx/09 napravi procjenu štete na mome vozilu. „Ovlašteni Renault servis“ AC LOZIĆ d.o.o. je prilikom pregleda moga vozila usporedio opise oštečenja koja su u Allianz osiguranju evidentirali sa oštečenjima na vozilu i na osnovu toga sastavio Predračun broj x-xxx od 25. svibnja 2009. godine.

Sada dolazi do mog velikog razočaranja u Allianz osiguranje. Allianz osiguranje mi šalje Ponudu u kojoj mi nudi slijedeću nagodbu:

1. Ukoliko nisam do sada popravila svoje vozilo (što i nisam jer nisam imala toliko novaca) nudi iznos koji je negdje oko 1/3 procijenjene vrijednosti koju sam dobila od „ovlaštenog Renault servisa“ AC LOZIĆ d.o.o.

2. Oduzimanje 10% vrijednosti od štete na mome vozilu zato što sam kao mladi vozač upravljala vozilom jačim nego što smijem. (znači da ja moram platiti tih 10% prilikom popravka svog vozila)

Ja sam na internetskoj stranici od Allianz osiguranja pronašla „Osiguranje automobilske odgovornosti“, Uvjeti za obvezno osiguranje od automobilske odgovornosti i proučila sam ga te ne pronalazim elemente mog slučaja, pogotovo u dijelu gdje se govori o „Isključenju iz osiguranja“ članak 2. i „Gubitku prava iz osiguranja“ članak 3.

Tražila sam savjete i od nekih pravnika u drugim Osiguravajućim društvima koji su me savjetovali da ovakvu Ponudu ne prihvatim, te da oni ne vide razloga za oduzimanje 10% od vrijednosti štete jer ako nema elemenata za moje kažnjavanje (alkohol, brzina) onda mi se to moglo desiti i sa puno slabijim vozilom.

Sudac Prekršajnog suda i sudski vještak nisu našli elemente moje krivnje što sam kao mladi vozač upravljala jačim vozilom, a koji bi se mogli direktno ili indirektno povezati sa izazivanjem prometne nezgode sa moje strane.

Ne moram vam reći da nisam prihvatila ovakvu njihovu ponižavajuću Ponudu, već smo ih Kec i ja već isti dan nazvali na njiho besplatni telefon 0800 5000 i izrazili svoju ljutnju i negodovanje. Angažirala sam odvjetnika iz Zagreba i poslala im dopis od 5 strana gdje sam im rekla sve što im spada, te zatražila da se moje vozilo dovede u stanje kakvo je bilo prije prometne nezgode.

I još sam dodala: to me na kraju navodi na zaključak da kod Vas ne trebam više produžavati svoju Policu osiguranja od automobilske odgovornosti, jer u sličnim situacijama mogu očekivati od Vas i slične odluke, a o povjerenju kome ću svoj novac dati i tko će mi vozilo osigurati ipak odlučujem ja.

Očekujem da će te biti ekspeditivni u skladu s komentarom gospodina Slavena Dobrića, člana Uprave Allianz osiguranja

citiram: „Drago mi je da je upravo Allianz prvi na tržištu prepoznao važnost koju brzina isplate štete predstavlja našim klijentima. Imajući u vidu trenutnu situaciju na tržištu, klijentima želimo pokazati da u trenucima financijskih izazova i nelikvidnosti, u nama mogu pronaći pouzdanog partnera koji prepoznaje njihove želje i potrebe. Naša dugogodišnja praksa – osluškivanja potreba klijenata – rezultirala je ovim unaprijeđenjem poslovanja.“

Htjela sam Vas upoznati sa ponašenjem Allianz osiguranja i što se može očekivati od njih, o daljnjem razvoju događaja obavijestiti ću Vas.

Ako moderatori smatraju da ovoj temi nije mjesto ovdje, neka onda moj topic prebaci negdje dalje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MarinaRS

    26

  • syss

    11

  • Zrmi RS

    10

  • nata

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Upssss!

Pravilno si postupila, i dobro je da si angažirala odvjetnika.

Imaš niz varijatni za raspetljavanje ovog problema, ali mislim da ti je ovo najbezbolnija, iako koliko kužim, nemaš auto na dispoziciji.

Uglavnom sretno i informiraj nas dalje o poslovnosti Alianza.

P.S. Baš me zanima da li bi ti to ponudili i u Njemačkoj. Moš mislit. :hey:

Link to comment
Share on other sites

i ja se uvjerio da su gamad i seronje ... allianz je bullshit

bez brige nije nista bolje ni u jadranskom osiguranju a ni u triglavu,svi su isti lopovi,imao sam prometnu u kojoj mi je osiguranik triglava oduzeo prednost,nisam uspio stat i udario sam ga da bi me jos i osiguranik jadranskog pogodio odostraga,ovaj prvi ima udubinu na braniku,ovaj drugi razbijenu lampu,branik i kiler a ja imam totalnu stetu procijenjenu na 34 000kn da bi od triglava dobio "nagodbu" na 11500kn :oo: a od ovog iza tj. u jadranskom su mi rekli da nemogu potrazivat nista od njih jer sam dobio nagodbu od triglava :ljut: WTF pa lik me odostraga razguzio i nema odstete?!?uglavnom se jos natezem snjima,auto stoji razbijen vec 3 mj,neznam kako to tako ide,placas im svima ta osiguranja a kad ti se nesto desi onda nikom nista,zasto onda moramo placat osiguranja kad nam nicem ne sluze?!? :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Ma bezobrazni su samo tako. Uopće se ne brinu o svojim klijentima. 7 mjeseci se nisu udostojili da me kontaktiraju kao svog klijenta.

Samo su gledali kako da uzmu novce, a sada gledaju kako da mi ne isplate štetu.

Rekla sam im u mom dopisu-žalbi "Zašto prilikom sklapanja Police obaveznog osiguranja od automobilske odgovornosti niste me kao mladog vozača upozorili da kao takav vozač neću moći u potpunosti ostvariti svoja prava koja mi zakonski pripadaju kao i svim ostalim vozačima, te da osim u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama postoji možda i razlika između mladih vozača i ostalih vozača u Zakonu o obveznom osiguranju od automobilske odgovornosti, ili možda ne? Tražim od Vas da mi pismeno odgovorite u kojem Zakonu ste pronašli uporište za smanjenje procijenjene vrijednosti materijalne štete samo zato što sam mladi vozač i što sam vozila jači auto. "

Poručila sam im još da ću ih staviti na auto-forume na internetu, dati ih u medije i da ću se žaliti Udruzi za zaštitu potrošača.

Procijenjena šteta od ovlaštenog Renault servisa“ AC LOZIĆ d.o.o. iznosi 18.157,77 kn, a oni nude 6.948,90 kn a auto u trenutku nezgode nije bio stariji od 2 godine. Sad već prolazi 8 mjeseci od prometne i čekati ću još koliko god treba, ali njima neću ostaviti ni lipe, ili ću tužiti i njih i glavnog krivca, pa neka se oni onda razračunaju.

Link to comment
Share on other sites

Bio tamo ove godine i odlazim dalje.Opet gdje imam nizu cijenu naravno.Bez kaska nemoj ni pomisljati opet osiguravati takav automobil ;)

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno nisi imala sreće sa agentom.Ja sam odradio dvije štete sa njima i bilo je sve u redu.

No to ne mogu reći za Jadransko naprimjer.

Osobno mislim da Vas je tamo netko grdo zavaljao.

iako sam imao biser od njih kada me je tip poderao na parkiralištu;gospodine ,kako mislite da ćete naplatiti štetu ako ste sletjeli sa ceste?A ja njemu,a tko vam je rekao da sam ja uopće bio na cesti?!

Link to comment
Share on other sites

Sada dolazi do mog velikog razočaranja u Allianz osiguranje. Allianz osiguranje mi šalje Ponudu u kojoj mi nudi slijedeću nagodbu:

1. Ukoliko nisam do sada popravila svoje vozilo (što i nisam jer nisam imala toliko novaca) nudi iznos koji je negdje oko 1/3 procijenjene vrijednosti koju sam dobila od „ovlaštenog Renault servisa“ AC LOZIĆ d.o.o.

2. Oduzimanje 10% vrijednosti od štete na mome vozilu zato što sam kao mladi vozač upravljala vozilom jačim nego što smijem. (znači da ja moram platiti tih 10% prilikom popravka svog vozila)

raspitao sam ti se malo oko toga... ukratko sam saznao da ti ni jedno osiguranje neće isplatiti full pare dok god si ti napravila neku nezakonitu akciju (u ovom slučaju auto preko 102ks).

znači možeš imat doslovno parkan auto uz cestu (nepropisno) i netko te naguzi - plaćaš kaznu za nepropisno parkiranje + ne dobivaš full iznos od osiguravajuće kuće krivca.

daklem zakon je taj koji određuje ovakve stvari, a ne osiguravajuća kuća.

Link to comment
Share on other sites

raspitao sam ti se malo oko toga... ukratko sam saznao da ti ni jedno osiguranje neće isplatiti full pare dok god si ti napravila neku nezakonitu akciju (u ovom slučaju auto preko 102ks).

znači možeš imat doslovno parkan auto uz cestu (nepropisno) i netko te naguzi - plaćaš kaznu za nepropisno parkiranje + ne dobivaš full iznos od osiguravajuće kuće krivca.

daklem zakon je taj koji određuje ovakve stvari, a ne osiguravajuća kuća.

To znači da sam i ja onda nezakoniti vlasnik toga auta. I zašto onda osiguravajuće društvo onda meni dozvoljava osigurati auto, zašto mi nije odbilo osigurati ga ili u najmanju ruku da mi poveča premiju osiguranja. Zašto me nije upozorilo da bi mi se tako što moglo dogoditi kod isplate. Važno im je samo novce uzeti. Ja auto jesam vozila ali nisam kriva za izazivanje prometne nezgode.

Link to comment
Share on other sites

Procijenjena šteta od ovlaštenog Renault servisa“ AC LOZIĆ d.o.o. iznosi 18.157,77 kn, a oni nude 6.948,90 kn a auto u trenutku nezgode nije bio stariji od 2 godine. Sad već prolazi 8 mjeseci od prometne i čekati ću još koliko god treba, ali njima neću ostaviti ni lipe, ili ću tužiti i njih i glavnog krivca, pa neka se oni onda razračunaju.

Nagodbom nude isplatu gotovine od 6.948,90 kn na tvoj racun ili na racun ovlastenog servisa?

Link to comment
Share on other sites

Nagodbom nude isplatu gotovine od 6.948,90 kn na tvoj racun ili na racun ovlastenog servisa?

Na moj račun, a ja tražim da se auto popravi kod ovlaštenog Renault servisa i da se njima plati u potpunosti iznos koji je potreban da se moj auto dovede u stanje prije prometne.

Link to comment
Share on other sites

To znači da sam i ja onda nezakoniti vlasnik toga auta. I zašto onda osiguravajuće društvo onda meni dozvoljava osigurati auto, zašto mi nije odbilo osigurati ga ili u najmanju ruku da mi poveča premiju osiguranja. Zašto me nije upozorilo da bi mi se tako što moglo dogoditi kod isplate. Važno im je samo novce uzeti. Ja auto jesam vozila ali nisam kriva za izazivanje prometne nezgode.

to se moraš obratiti svojem zastupniku, tj. lijepo mu se zahvaliti... ja ti sam prenosim kaj su mi cure sa šaltera prijave štete rekle.

vlasnik auta može biti i 9godišnjak što se države tiče ;)

Link to comment
Share on other sites

to se moraš obratiti svojem zastupniku, tj. lijepo mu se zahvaliti... ja ti sam prenosim kaj su mi cure sa šaltera prijave štete rekle.

vlasnik auta može biti i 9godišnjak što se države tiče ;)

Raspitala sam se ja kod nekih drugih osiguravajućih društava u Osijeku, tj kod njihovih pravnika i oni mi kažu da ovih 10% mi ne bi nikako uzeli jer prometna bi mi se desila i da sam vozila slabiji auto, što sam vozila jači auto ne mogu povezati sa samom prometnom.

Link to comment
Share on other sites

Nijedna osiguravajuća kuća neće odmah isplatiti odštetu ako ima bar i tanku slamku za uhvatiti se i možda preokrenuti slučaj u svoju korist. Ni Allianz ni Euroherc ni Jadransko ni ijedno drugo. Ajmo reći da je Croatia nekako još i najfleksibilnija i ako je sve čisto ne odugovlače, meni se lova našla na tekućem računu 10 dana nakon nezgode.

Ja uvijek uzmem osiguranje kod neke osobe od povjerenja, zastupnika osiguranja koji je na nekoj bar malo višoj poziciji u tvrtki. Taj čovjek te zatupa i s njim pregovaraš, dogovaraš...i njemu se javiš u slučaju nekog problema. Najgora opcija je doći kod neke tete na šalter...bok bok, prijavio bih štetu.

Link to comment
Share on other sites

mogu povezati zato što osiguravajuće kuće štete vežu po policijskom zapisniku i/ili sudskom rješenju, tamo svuda vjerovatno jasno piše da si vozila jači auto.

to šbbkbb drugih kuća sad na stranu, ali eto govorim ti iz prve ruke kak je u allianzu gdje imaš problema... naravno sve dobronamjerno.

Link to comment
Share on other sites

mogu povezati zato što osiguravajuće kuće štete vežu po policijskom zapisniku i/ili sudskom rješenju, tamo svuda vjerovatno jasno piše da si vozila jači auto.

to šbbkbb drugih kuća sad na stranu, ali eto govorim ti iz prve ruke kak je u allianzu gdje imaš problema... naravno sve dobronamjerno.

Ok, hvala na savjetima, ali ako netko treba da me kazni onda je to MUP, a ne osiguranje.

Link to comment
Share on other sites

Da tako si I ja brijem, da to nema pretjerane veze s allianzom I njihovim pravilnikom

Prije sa drzavom I zakonom, koji dozvoljava ovakvo sto

Inace, imam iskustva s allianzom I to samo pozitivna, zato mi je ovo bas jako cudno

Uz CO po meni najbolje osiguravajuce drustvo, po svim kriterijima

Od ljubaznosti, brzine procjene, prihvacanja stete, onog sto nude, sjedanja love

Ne znam dal sam spomenuo ljubaznost...

U svakom slucaju ti je shebana situacija, sretno!!!

Link to comment
Share on other sites

Uvijek se treba osiguravati kod nekog gdje se ima veza / poznanstvo. Ne može ti netko preko veze kupiti novog RS-a umjesto razbijenog starog, ali može se previdjeti da si i ti bila u prekršaju, kao što se u ovom slučaju koristi protiv tebe. Žalosno, ali tako je.

Link to comment
Share on other sites

croatia, triglav, sunce, allianze - sve je to smeće!

Da se tak ponašaju u nekoj večoj državi, njemačkoj, švicarskoj, austriji, vb...završili bi na prosjačkom štapu!

Ne daj se, ti znaš koja su tvoja prava,šta si potpisala pri sklapanju police i ne odustaj od NJIH!

Pozz

Link to comment
Share on other sites

raspitao sam ti se malo oko toga... ukratko sam saznao da ti ni jedno osiguranje neće isplatiti full pare dok god si ti napravila neku nezakonitu akciju (u ovom slučaju auto preko 102ks).

znači možeš imat doslovno parkan auto uz cestu (nepropisno) i netko te naguzi - plaćaš kaznu za nepropisno parkiranje + ne dobivaš full iznos od osiguravajuće kuće krivca.

daklem zakon je taj koji određuje ovakve stvari, a ne osiguravajuća kuća.

ovo nije istina,iz osobnog iskustva.

Link to comment
Share on other sites

U pravu si 16tl jer ja nigdje u zakonu o obveznom osiguranju od automobilske odgovornosti nisam pronašla "to" po čemu bi oni mene mogli optužiti.

Jedan pravnik iz jednog Osiguravajućeg društva mi je rekao slijedeće: da si ti upravljala tim vozilom kao što i jesi i da si eventualno bila pod manjom količinom lijekova, ili alkohola, ili da si možda malo brže vozila, onda bi se ti elementi mogli povezati sa upravljanjem jačeg vozila nego ti zakon dopušta, pa bi se moglo reči da nisi ga mogla kontrolirati i da si zbog toga kriva. Al ništa od tih elemenata moje krivnje nema i nije dokazano .

Da samo malo pojasnim. Ja sam se kretala ulicom s prvenstvom prolaska koja ima desni zavoj (u pravcu moga kretanja vozila) i u samom zavoju sa lijeve strane je skretanje na sporednu ulicu koja se nalazi iza TC KONZUM. II okrivljenik se kretao tom sporednom ulicom prema ovoj ulici odakle sam ja dolazila i u trenutku dok sam ja vršila radnju skretanja u lijevo on se nije zaustavio na znaku B01 STOP već se zabio meni u lijevu stranu. Kontakt između njegovog vozila i moga je bio -njegov prednji lijevi točak sa spojem stupa i vrata moga vozila. Njemu je poluosovina otišla, a meni je prag udubljen, dio stupa i kompletna vrata, također prednji lijevi blatobran je na spoju kod vrata oštečen.

II okrivljenik je izjavio da on nije kriv, već da je stao na znaku STOP a da sam ga ja prilikom skretanja udarila. No da ne dužim u sudskom postupku smo KEC i ja uz pomoć materijalnih dokaza i sudskog vještaka dokazali da to nije istina. Sud je mene oslobodio krivnje i jedino me kaznio sa 1.000 kn što sam ja vozila jači auto.

post-4057-1260427595_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ovo nije istina,iz osobnog iskustva.

ako ti tak kažeš... ja prenosim samo info sa šaltera iz centrale.

@marina... ne znam kak da ti objasnim, ti si u prekršaju vozeći prejak auto - ende... šta znači da imaš malo alkohola ili lijekova u guzici? onda se tek gleda realna snaga auta i tvoje realne godine? :D

naravno ovo sve skupa kaj mi diskutiramo se može riješiti deranjem, kao i sve u lijepoj našoj.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.