Jump to content

Allianz osiguranje - nikada više


MarinaRS

Recommended Posts

U pravu si 16tl jer ja nigdje u zakonu o obveznom osiguranju od automobilske odgovornosti nisam pronašla "to" po čemu bi oni mene mogli optužiti.

Jedan pravnik iz jednog Osiguravajućeg društva mi je rekao slijedeće: da si ti upravljala tim vozilom kao što i jesi i da si eventualno bila pod manjom količinom lijekova, ili alkohola, ili da si možda malo brže vozila, onda bi se ti elementi mogli povezati sa upravljanjem jačeg vozila nego ti zakon dopušta, pa bi se moglo reči da nisi ga mogla kontrolirati i da si zbog toga kriva. Al ništa od tih elemenata moje krivnje nema i nije dokazano .

Da samo malo pojasnim. Ja sam se kretala ulicom s prvenstvom prolaska koja ima desni zavoj (u pravcu moga kretanja vozila) i u samom zavoju sa lijeve strane je skretanje na sporednu ulicu koja se nalazi iza TC KONZUM. II okrivljenik se kretao tom sporednom ulicom prema ovoj ulici odakle sam ja dolazila i u trenutku dok sam ja vršila radnju skretanja u lijevo on se nije zaustavio na znaku B01 STOP već se zabio meni u lijevu stranu. Kontakt između njegovog vozila i moga je bio -njegov prednji lijevi točak sa spojem stupa i vrata moga vozila. Njemu je poluosovina otišla, a meni je prag udubljen, dio stupa i kompletna vrata, također prednji lijevi blatobran je na spoju kod vrata oštečen.

II okrivljenik je izjavio da on nije kriv, već da je stao na znaku STOP a da sam ga ja prilikom skretanja udarila. No da ne dužim u sudskom postupku smo KEC i ja uz pomoć materijalnih dokaza i sudskog vještaka dokazali da to nije istina. Sud je mene oslobodio krivnje i jedino me kaznio sa 1.000 kn što sam ja vozila jači auto.

Mislili su -žensko je pa je i išlo tako,što nebi smjelo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MarinaRS

    26

  • syss

    11

  • Zrmi RS

    10

  • nata

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni stvarno nije jasno šta se ljudi zahebavaju s kojekakvim osiguranjima kad je Croatia apsolutno najbolje,najfleksibilnije i skoro nišne pitaju-posebno ako je kasko u pitanju.

Koliko znam,nisu ništa skuplji od ostalih...niti ne pomišljam na neko drugo osiguranje. :yeah:

Link to comment
Share on other sites

ma ljudi moji nemojte puno imat vire u zakon,sve van ovisi o tome jeli imate koga u policiji ili u osiguravajućoj kući.

zato,ako imate koga,ajte njemu.

ako nemate,pomolite se bogu!

eto,iz moga iskustva...

Link to comment
Share on other sites

E pa najgore je što tako to funkcionira u našoj državi.......

Zato i jesmo sad gdje jesmo, ima da se EU raspadne za 10 godina ako mi uđemo :)

Bez veza i vezica možeš umrijeti nitko te neće pogledat....

Stvarno je žalosno na što se sad oni vade za pišljivih nekoliko tisuća kuna.

Držite se vas dvoje Kec i Marina, nadam se što prije da ću sporta ponovo viđati u gradu i na nekom skorašnjem meetu.

Što drugo reći nego sretno i nedajte se!

Edited by Kundak
Link to comment
Share on other sites

Ja prije 3-4 god imao par udesa..jedno 4-5 komada u periodu od 3-4mj..luda jesen :roll:

Nebi vjerovali ali za niti jedan nisam bio kriv. I nisam imao nikakvih problema niti s jednim osiguranjem. (eoruherc, jadransko, croatia..ne znam više ni sam)...

Jedino je kod euroherca trajalo nešto duže jer je krivac pobjegao s mjesta nesreće. Sreća da sam upamtio tablicu i imao svjedoka...

I svaki put ista procedura, oni pošalju extremno malu ponudu, ja odbijem, raspitam se kolko bi popravak koštao u ovlaštenom i tražim nešto manje. Ukoliko oni ne pristanu ide u ovlašteni pa nek plaćaju punu cijenu. Sreća moja što nije bio novi auto pa mi ga se nije isplatilo popravljat u ovlaštenom, a i svaki put su morali isplatit jer, kako su mi objasnili, kao oštećenik nisam počinio niti jednu nezakonitu radnju (alkohol i sl.)

Tada su bile čak priče ako sam ja kao oštećenik pod utjecajem alkohola da mi osiguranje nije obavezno ništa isplatiti - raspitivao sam se za to zbog straha kak su me sudari krenuli...Na svu sreću nisam se našao u takvoj situaciji pa nemogu niti potvrditi, ali znam da se tada tako pričalo... :nezna:

A pošto je to sve rekla-kazala držim fige da ti uz odvjetnika uspije. Pa da imamo i točnu provjerenu informaciju :hey:

Link to comment
Share on other sites

Marina, u ovoj situaciji ti još preostaje privatna tužba do potpune naplate tvoje štete, i naravno sudskih troškova.

Link to comment
Share on other sites

Najnovija vijest (od prije pola sata) je da su donijeli odluku, ali trenutno ju već par dana ne mogu pronaći gdje je arhivirana u kompjutoru. Napisala sam već žalbu da pošaljem u Njemačku. Ako danas ne saznam što su odlučili šaljem dopis u centalu Allianza

Link to comment
Share on other sites

Želim ti svaku sreću sa žalbom koju ćeš slati u Njemačku, ali nije Allianz hrvatsku podružnicu otvorio da konkurira caritasu nego da izvuče što je moguće više love s tržišta kojim vlada divlji kapitalizam.

Link to comment
Share on other sites

Bio tamo ove godine i odlazim dalje.Opet gdje imam nizu cijenu naravno.Bez kaska nemoj ni pomisljati opet osiguravati takav automobil ;)

kasko ili ne...u slucaju nesrece s autom jacim od 75 kw, a mladi si vozac, u osiguravajucoj kuci neces dobit ni lipe jer nisi ovlasten za voznju spomenutog vozila.

tako da ja kasko nisam ni uzeo do ove godine, jer sam dobio savjet od jednog clana upravnog odbora croatia osiguranja da mi se u slucaju nesrece nece isplatit nikakva naknada jer nisam strucan, ovlasten , zakonski odobren, za upravljanje spomenutog vozila.

tak da sretno s tim, nadam se da ces dobiti novce, iako se ne bih kladio na to...bar ne bi dobila u croatia ili jadranskom jer postoji paragraf u njihovom pravilniku koji se na to odnosi.

sretno :hey:

Link to comment
Share on other sites

kod nas je zapravo feature osiguravajućih kuća dopuštanje ikakve naknade štete prilikom nezakonitog upravljanja vozilom.

Link to comment
Share on other sites

kasko ili ne...u slucaju nesrece s autom jacim od 75 kw, a mladi si vozac, u osiguravajucoj kuci neces dobit ni lipe jer nisi ovlasten za voznju spomenutog vozila.

tako da ja kasko nisam ni uzeo do ove godine, jer sam dobio savjet od jednog clana upravnog odbora croatia osiguranja da mi se u slucaju nesrece nece isplatit nikakva naknada jer nisam strucan, ovlasten , zakonski odobren, za upravljanje spomenutog vozila.

tak da sretno s tim, nadam se da ces dobiti novce, iako se ne bih kladio na to...bar ne bi dobila u croatia ili jadranskom jer postoji paragraf u njihovom pravilniku koji se na to odnosi.

sretno :hey:

A vidiš ja sam razgovarala u Euroherc osiguranju i njihov pravnik mi je rekao da bi mi isplatili odštetu za popravak auta i to bez umanjenja od 10% koliko to hoće Allianz osiguranje i njegov savjet je da neprihvatim ponudu.

Po ovakoj logici Croatia osiguranja, onda onaj koji je skrivo moju prometnu nezgodu super prolazi, a ja sam najviše oštečena. Idem do kraja i tužiti ću ih.

Link to comment
Share on other sites

bila si u najgoroj osiguravajućoj kući po savjet (svi imaju problema s naplatom štete POSEBNO KOD NJIH)

oni ti prvi nebi niš priznali i ograđivali bi se sa svih strana

tako da ti je to malo žešči BS

u ovoj situaciji mogu prodavat muda pod bubrege, jer se njih to ne tiče...

rađe odi po druga mišljenja, ako već nisi bila negdje

oni stvarno nisu neka referenca

:hey:

Link to comment
Share on other sites

E pa ja vec 3g vodim sud za moju ozljedu kod Euroherca pa nebih se bas kladio koja je najgora osiguravajuca kuca.U Alianzu sam trazio isplatu novaca za stetu i dobio sam i vise nego sto sam ocekivao.I dalje mislim i tvrdim da je Croatia najbolja ali sam osao tamo i otici cu tamo gdje imam nekog kvalitetnog.Sad sam u Zagreb osiguranju.Ubjedljivo najniza cijena i pozdrav Spin i njenoj mami :hey:

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na cijelu priču moram komentirati slijedeće... (iz vlastitog iskustva)

Svi su lopovi ali ovi u alijancu su gazde od svih lopina koji su kročili brdovitim balkanom....

Link to comment
Share on other sites

Sve ovisi na kog naletis. Ja evo prosli mjesec prijavila stetu po kasku (Jadransko osiguranje) i ovlašteni servis mi odbija raditi auto jer im je Jadransko na "crnoj listi". Tj napravit ce ga, ali ili neka ja platim pa nek se ganjam s osiguranjem, ili da mi osiguranje isplati po predračunu (mos mislit). Sve je to isti shit.

Link to comment
Share on other sites

Budući da nisi kriva za nastalu štetu, tu nema filozofije:

* auto mora biti doveden u prvobitno stanje

* posao mora odraditi ovlašteni servis

* osiguranje mora pokriti SVE troškove uključujući, te kamate i amortizaciju što ti auto stoji strgan

Ukoliko oni ne isplate potpunu štetu, namiriš se preko suda bez problema i sa odvjetnikom-početnikom.

Oni se ovako ponašaju iz razloga što smo mi 'rvati debili, pa im velika večina ovakvih slučajeva prolazi, te im se više isplati spušiti par sudskih sporova nego svima sve isplaćivati.

Link to comment
Share on other sites

Komentar gospodina Slavena Dobrića, član Uprave Allianz osiguranja, citiram:

„Drago mi je da je upravo Allianz prvi na tržištu prepoznao važnost koju brzina isplate štete predstavlja našim klijentima. Imajući u vidu trenutnu situaciju na tržištu, klijentima želimo pokazati da u trenucima financijskih izazova i nelikvidnosti, u nama mogu pronaći pouzdanog partnera koji prepoznaje njihove želje i potrebe. Naša dugogodišnja praksa – osluškivanja potreba klijenata – rezultirala je ovim unaprijeđenjem poslovanja.“

Svaki puta kad im pišem, ovaj citat im nabijem na nos. Jer njihovo ponašanje nema apsolutno nikakve veze sa ovim citatom.

A meni je danas prošlo mjesec dana kako sam im dostavila pravomoćno sudsko rješenje, gdje je dokazano da ja nisam kriva za izazivanje prometne nezgode.

Brzina im je vrlina.

Edited by MarinaRS
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto si vozila auto i ovo je kljucno ne tata nego ti i to auto jaci od onoga sto si smjela.Da hvataju se za slamku ali jebiga.Na tebi je da dokazes jesi li ili nisi u pravu i gdje imaju u njihovom zakonu propust ili nemaju.Naidjes li na samo jednu stavku upravljanja vozilom kojide tebi na stetu mozes si okacit onu stvar na vjesalicu.E sad neke kuce decidirano imaju naglaseno a neke nemaju.Ako ova nema, na konju si.Dobro prouci zakon, ja ga doslovno znam napamet pored mog odvjetnika i borim se sa joz tezim govnima.Ako i budes u pravu i to i dokazes budi svjesna da to nece ici brzo.

Opet ti ponavljam.Uplati kasko.Kazete nece vrijedit kasko za auto kojega vozi mladja osoba???Pa onda je sve jasno.Mislim neznam sto bih ti rekao,meni je zao auta jer mi je to prvi auto u kojega sam sjeo-jaci i znam koliko ga volis.Nazalost zivimo u drzavi u kojemu se sve moram na tezi nacin dokazat,svi te mogu tuzit za svaki klinac i sve ide polako.Ali ko nam kriv.To smo trazili,to smo dobili.

Danas bez odvjetnika nista.

Link to comment
Share on other sites

Budući da nisi kriva za nastalu štetu, tu nema filozofije:

* auto mora biti doveden u prvobitno stanje

* posao mora odraditi ovlašteni servis

* osiguranje mora pokriti SVE troškove uključujući, te kamate i amortizaciju što ti auto stoji strgan

Ukoliko oni ne isplate potpunu štetu, namiriš se preko suda bez problema i sa odvjetnikom-početnikom.

Oni se ovako ponašaju iz razloga što smo mi 'rvati debili, pa im velika večina ovakvih slučajeva prolazi, te im se više isplati spušiti par sudskih sporova nego svima sve isplaćivati.

E ja idem upravo na to i nemam što dodati.

Link to comment
Share on other sites

ej hrvati! :D

vani će ti na štetu napravljenu pod nezakonitim upravljanjem vozila otkloniti brže nego hebrangu glasove.

dajte budite razumni... ako voziš janpi i polupaš se, po bilo kojem svjetskom zakonu i bilo kojoj polici osiguranja ćeš dobit frišku figu. povucite paralelu sa ovim slučajem i to je to... trenutni zakoni su takvi kakvi jesu i svi ih se moraju pridržavat.

to što mi živimo u zemlji di je najnormalnije voziti 30km/h preko dopuštene brzine i gdje se policijske kazne rješavaju sa 200kn u prometnoj je druga stvar.

pročitajte još jednom što sam napisao u prošlom postu:

kod nas je zapravo feature osiguravajućih kuća dopuštanje ikakve naknade štete prilikom nezakonitog upravljanja vozilom.

@marina... nhf, ali su stvari jednostavno takve.

nemoj misliti da što što radim u allianzu mijena moju perspektivu sagledavanja činjenica, štoviše posebno sam se raspitao oko (hipotetske) situacije kao što je tvoja kako bi ti na bilo koji način pomogao, ali eto... tak je kak je.

mislim ja ti ne mogu reć nemoj ići preko deranja, tužbe i novina, ali isto tako pročitajte još jednom ovaj post sa razumijevanjem i vidjet ćete jasno gdje leži problem ;)

p.s. da se ne bi povukla sad neka naširoka rasprava oko mojeg "lobiranja", ja nemam nikakve veze niti sa štetama, niti sa prodajnim kanalom, niti marketingom...

Link to comment
Share on other sites

ej hrvati! :D

vani će ti na štetu napravljenu pod nezakonitim upravljanjem vozila otkloniti brže nego hebrangu glasove.

dajte budite razumni... ako voziš janpi i polupaš se, po bilo kojem svjetskom zakonu i bilo kojoj polici osiguranja ćeš dobit frišku figu. povucite paralelu sa ovim slučajem i to je to... trenutni zakoni su takvi kakvi jesu i svi ih se moraju pridržavat.

to što mi živimo u zemlji di je najnormalnije voziti 30km/h preko dopuštene brzine i gdje se policijske kazne rješavaju sa 200kn u prometnoj je druga stvar.

pročitajte još jednom što sam napisao u prošlom postu:

@marina... nhf, ali su stvari jednostavno takve.

nemoj misliti da što što radim u allianzu mijena moju perspektivu sagledavanja činjenica, štoviše posebno sam se raspitao oko (hipotetske) situacije kao što je tvoja kako bi ti na bilo koji način pomogao, ali eto... tak je kak je.

mislim ja ti ne mogu reć nemoj ići preko deranja, tužbe i novina, ali isto tako pročitajte još jednom ovaj post sa razumijevanjem i vidjet ćete jasno gdje leži problem ;)

p.s. da se ne bi povukla sad neka naširoka rasprava oko mojeg "lobiranja", ja nemam nikakve veze niti sa štetama, niti sa prodajnim kanalom, niti marketingom...

Nema to veze gdje ti radiš.

Ja sam njima već rekla da ću ih dati u novine, obratiti se udruzi za zaštitu potrošača, rekla sam im na njihov besplatni telefon što im slijeduje, da ću pokrenuti raspravu na nekim forumima, a danas sam im faksirala i dopis i upozorila ih da šaljem za Njemačku opis mog slučaja. Pa neka se razmišljaju.

U najgorem slučaju ja ću tužiti onoga tko je prouzročio prometnu nezgodu, pa neka se on sa osiguravajučim društvom dogovori tko će njemu novce vratiti. Što se tiče toga što sam upravljala jačim vozilom nego što mi zakon dopušta, to me policija kažnjava sa 1000 kn, a osiguravajuće društvo me prilikom sklapanja police osiguranja ni jednom nije upozorilo na to da mi u hipotetskom slučaju neče isplatiti odštetu. Bitno im je bilo uzeti novce. Ja prometnu nezgodu nisam skrivila i netko treba platiti popravak moga auta, a ja to sigurno neću biti. Tjerati ću to koliko god bude trebalo.

Ovo što si ti napisao oko upravljanja pod utjecajem alkohola ili droge to i piše u Osiguranju automobilske odgovornosti, ali ovaj moj slučaj niogdje ne piše i ja sam im to napisala citiram:

Tražim od Vas da mi pismeno odgovorite u kojem Zakonu ste pronašli uporište za smanjenje procijenjene vrijednosti materijalne štete samo zato što sam mladi vozač i što sam vozila jači auto. Konkretno za moj slučaj gdje nisam kriva, a ipak mi se smanjuje isplata. Zašto prilikom sklapanja Police obaveznog osiguranja od automobilske odgovornosti niste me kao mladog vozača upozorili da kao takav vozač neću moći u potpunosti ostvariti svoja prava koja mi zakonski pripadaju kao i svim ostalim vozačima, te da osim u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama postoji možda i razlika između mladih vozača i ostalih vozača u Zakonu o obveznom osiguranju od automobilske odgovornosti, ili možda ne?

Onda mijenjajte Zakon i prilikom sklapanja Police osiguranja od automobilske odgovornosti jednostavno u tim slučajevima odbijte mladom vozaču mogučnost da sa Vama sklopi istu ili mu povečajte premiju osiguranja. No Vama je očito važnije da uzmete novac, a onda kasnije se ograđujete raznoraznim Zakonima.

Na Vašoj internetskoj stranici sam pronašla „Osiguranje automobilske odgovornosti“, Uvjeti za obvezno osiguranje od automobilske odgovornosti i proučila sam ga te ne pronalazim elemente mog slučaja, pogotovo u dijelu gdje se govori o „Isključenju iz osiguranja“ članak 2. i „Gubitku prava iz osiguranja“ članak 3.

Edited by MarinaRS
Link to comment
Share on other sites

opet ponavljam - tvoje ne-znanje je greška zastupnika koji ti je prodao osiguranje.

međutim sa druge strane, ni taj zastupnik nije to morao spominjat pošto je tak jasna stvar da ak si u prekršaju - ništa od svega toga.

jel ti zastupnik mora reć - e nemoj pit jer ti inače neće vrijedit kasko ili bilo koji proizvod ;)

Link to comment
Share on other sites

opet ponavljam - tvoje ne-znanje je greška zastupnika koji ti je prodao osiguranje.

međutim sa druge strane, ni taj zastupnik nije to morao spominjat pošto je tak jasna stvar da ak si u prekršaju - ništa od svega toga.

jel ti zastupnik mora reć - e nemoj pit jer ti inače neće vrijedit kasko ili bilo koji proizvod ;)

A što je sa onim koji je izazvao prometnu nezgodu. Sudac i sudski vještak nisu našli elemente moje krivnje u tome što sam vozila jači auto a koji bi mogli utjecati na izazivanje prometne nezgode. Za piče ok, jet to i piše u Zakon o osiguranju, ali ovo moje nigdje ne piše.

Link to comment
Share on other sites

gle :D

ti si samim upravljanjem prejakog vozila u prekršaju i kao takva si podležna svim vrstama otklonima štete... nemoj misliti da je to u drugima kućama drugačije.

iskreno meni ni iz džepa ni u džep ako ti promijeniš osiguranje, ali ti samo kažem da idućih 4 godine ti nitko, ali baš nitko, neće izaći u susret... zašto bi i trebali? ti si jednostavno u prekršaju sa 100ks prejakim autom ;)

Link to comment
Share on other sites

opet ponavljam - tvoje ne-znanje je greška zastupnika koji ti je prodao osiguranje.

međutim sa druge strane, ni taj zastupnik nije to morao spominjat pošto je tak jasna stvar da ak si u prekršaju - ništa od svega toga.

jel ti zastupnik mora reć - e nemoj pit jer ti inače neće vrijedit kasko ili bilo koji proizvod ;)

no, kako ces ti dokazat da ti on usmeno nije ukazao na taj problem?

ljudi, mislim da nista od toga, savjetuj se na vise strana, jer svaki odvjetnik ce te nagovorit na taj proces ( on dobiva lovu dobila ti ili izgubila sudsi spor ).

ne bih volio da na kraju nit lovu dobijes , a plus to si duzna odvjetniku, odvjetniku branitelja plus sudske troskove.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.