Jump to content

Clio Sport 182


Guest Wrbex

Recommended Posts

Guest Wrbex

Ovak kupujem auto, pa izmedju ostalog malo gledam i novog Clia Sport 182ks...

Pa reko da navratim i pitam ako netko ima, a vjerovatno i znate.

U biti sto me zanima, ima li auto nekih poznatih bug-ova?

Malo se bojim uzeti tako mali auto....oduvijek vozim malo vece aute, pa ne znam kako se to ponasa po cesti pri vecim brzinama 150+, te kocenja s velikih brzina 150+ na cca 50.

Jel ubijaju ove odvratne ceste kod nas taj auto? Najradije bih prvo probao auto pa se onda odlucio ali naravno da je to kod nas nemoguca misija.

Inace sam u pocetku gledao 147GTA..medjutim kod nas se ne moze nabaviti nova, pa sam gledao polovno godinu dana staro na mobile, i jedna mi je izmakla ispred nosa, pa sam se u medjuvremenu ohladio malo od GTA jer je cifra malkoc veca, a garancija je samo 2 godine...

Sad se dvoumim izmedju Civc Type R-a i Clia...Ako bi uzimao Civic-a opet bi uzeo jedno godinu dana starog iz Njemacke...a clia bi novog uzeo.

Kazem jedino me malo j**e sto je to maliiiii auto. A nigdje ne mogu vidjeti na sto to lici.

Eh da i jedno pitanje, jel ima u standardnoj opremi pokazivac temperature ulja?!

Eto toliko za pocetak.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wrbex

eh da jos sam zaboravio pitat par sitnica...

Kaze

sportski straznji spojler + sportske trake?!! Koji qurac su sportske trake? vezecie za mobitel ? :-) pretpostavljam pragovi, ali bolje da pitam jer u salonu (Lozic Osijek) nemaju pojma.

Dalje

Aerodinamicna letva ispod prednjeg odbojnika + sportska šasija

Sto je ta letva? samo neka plastika (spojler) ili nesto korisno?

Sto se podrazumjeva pod sportskom šasijom? Lik u salonu opet nema pojma ali slazemo se da bi u pitanju mogle biti samo opruge i amortizeri?

Jesam u pravu?

Plus ja bi si eventualno uzeo jos grijanje guzice.

Trenutno je neki popust 12kkn tako da auto s ovom gore dodatnom opremom ispadne 142900,00Kn....eh i + dodatna garancija 2700kn

Link to comment
Share on other sites

Sportski straznji spojler, je malo veci zadnji krovni spojler.

Sportske trake - dvije bijele trake preko auta (po uzoru na R8 Gordini)

Je komad crne plastike ispod branika

sportska šasija - Cup šasija (Znatno drukčije opruge, amortizeri i geometrija)

Uostalom pogledaj ovo:

- Clio 182 Cup: http://www.renaultsport.co.uk/roadcars/clio182cup/

- Clio 182: http://www.renaultsport.co.uk/roadcars/clio182/

Ovo je vlasništvo kolege Wurlie-a: http://www.renault-club.net/forum/index.ph...pe=post&id=1070

Link to comment
Share on other sites

Ovak ja ti furam novi clio sport i mogu ti samo ovo rec zivi srot od auta!!!!!

Naravno mislim samo na svoj clio a za ove ostale ti nemrem rec jer ih ja ne vozium :hey:;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wrbex
Ovak ja ti furam novi clio sport i mogu ti samo ovo rec zivi srot od auta!!!!!

Naravno mislim samo na svoj clio a za ove ostale ti nemrem rec jer ih ja ne vozium :hey:  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Malo sam prosurfao forumom i skuzio sam da ti imas neka zesca sranja s autom? Vidim zadnje je stradala klima? Sto je jos bilo?

BTW: gledam malo na onim linkovima sto je dao IP i gledam ovu opciju

"Recaro Sport Trendline front seats (These seats do not have height or lumbar adjustment nor lateral airbags. If this option is selected, the rear seat will be in 'Graphic Night' upholstery with no rear headrests)"

za 550 funti...a kod nas to nisam vidio medju opcijama...a to bih svakako volio uzeti.

Nadalje u salonu mi lik kaze da u seriji idu recaro profilirana sjedala. Ok dopustam da su recaro i da su malo bolje profilirana. Ali koja su onda ovo sto se nude kao opcija?!

Link to comment
Share on other sites

Guest Wrbex

Evo nasao sam i sliku s tim sjedalima...

mainimage_options.jpg

I u cup-verziji kostaju 850 funti...a u "obicnom" 182 550 funti?! Ko tu koga?

Evo i link za CUP verziju

http://www.renaultsport.co.uk/roadcars/cli...cup/options.htm

i obicnu

http://www.renaultsport.co.uk/roadcars/clio182/options.htm

Ima netko objasnjenje?

EDIT:

evo jos jedan link za sjedala

http://www.renaultsport.co.uk/roadcars/cli...news/story4.asp

Edited by Wrbex
Link to comment
Share on other sites

Te siceve u Hrvatskoj ne mozes dobit. Uzmi uvjetno podatke sa te stranice, jer se neki dijelovi odnose na Britansko trziste, primjerice Clio 182 Trophy je ogranicena serija koja nije dostupna u Hrvatskoj, zapravo dostupna je samo u GBR (500 komada) i u

Link to comment
Share on other sites

Guest Wrbex
Te siceve u Hrvatskoj ne mozes dobit. Uzmi uvjetno podatke sa te stranice, jer se neki dijelovi odnose na Britansko trziste.

<{POST_SNAPBACK}>

A zastooo?!?! Mi zivimo u jebenoj Hrvatskoj?! U kojoj NE mozes sljedece:

Kupit novu Alfu 147 GTA iako svugdje to mozes?

Kupiti Civic Type R s xenon svjetlima iako to svugdje mozes?

Kupit Clio Sport s pravim Recaro sjedalima iako to svugdje mozes?

Zasto?!?! Zasto zivimo u banana drzavi?!

A taman sam se ponadao :-( :wall::tup:

Link to comment
Share on other sites

Malo sam prosurfao forumom i skuzio sam da ti imas neka zesca sranja s autom? Vidim zadnje je stradala klima? Sto je jos bilo?

BTW: gledam malo na onim linkovima sto je dao IP i gledam ovu opciju

"Recaro Sport Trendline front seats (These seats do not have height or lumbar adjustment nor lateral airbags. If this option is selected, the rear seat will be in 'Graphic Night' upholstery with no rear headrests)"

za 550 funti...a kod nas to nisam vidio medju opcijama...a to bih svakako volio uzeti.

Nadalje u salonu mi lik kaze da u seriji idu recaro profilirana sjedala. Ok dopustam da su recaro i da su malo bolje profilirana. Ali koja su onda ovo sto se nude kao opcija?!

<{POST_SNAPBACK}>

Ovak zanima te kaj je sve otislo na autu...

1. Servo pumpa

2. Katalizator

3. Prednji lonac

4. Vilice

5. Kontrolna ploca sad bu se opet trebala mjenjat

6. Mjenjane cijevi od klime

7. Tenpomat crko dva puta

8. Uvija ti se karoserija tak da mi ispadaju neke plastike (pri extremnijoj voznji)

9. Trebat ce mjenjat neku brtvu ili tak nekaj na grani, a mozda cak i cijelu granu jer motor proizvodi nekakv pistav zvuk. To su trenutno sredili sa nekom mascu ali su rekli da ce to kroz kojih 5000km opet proprdit

10. Rucica mjenjaca oguljena

11. Lakirana vrata

12. Ravnanje vratiju virila prema van. Ovo pod 11 i 12 je isto tvornicka greska

13. I sad opet proprdio auspuh

14. Puca mi kod prvog paljenja (bilo kad dok auto stoji duze od 8h ugasen)

15. Kod armature skoro stalno nekaj kvrca

16. Ujutro se auto gusi tocnije kad stisnem gas auto usporava i padaju okretaji

17. NEDA MI SE VISE PISAT!!!!

18. Kupi si Yamahu R1 ili Kawasaki Ninja ZX6R

Ovo za opremu ti ovisi od zemlje do zemlje mislim na britansko trziste i balkansko

Link to comment
Share on other sites

A zastooo?!?! Mi zivimo u jebenoj Hrvatskoj?! U kojoj NE mozes sljedece:

Kupit novu Alfu 147 GTA iako svugdje to mozes?

Kupiti Civic Type R s xenon svjetlima iako to svugdje mozes?

Kupit Clio Sport s pravim Recaro sjedalima iako to svugdje mozes?

Zasto?!?! Zasto zivimo u banana drzavi?!

A taman sam se ponadao :-( :wall:  :tup:

<{POST_SNAPBACK}>

Zato kaj si balkanac i tocka. ;)

Link to comment
Share on other sites

Spermića isto uzmi sa rezervom, njegov Clio treba egzorcistu pod hitno. Ima na forumu izmedu 10 i 15 Clia Sport i nitko se drugi nije zalio...uostalom reci ce ti sami oni koji nisu na godisnje, a trenutno su cini se apsolutno svi na godisnjem...

Auto je sjajan, trebaš ga probat obavezno.

Link to comment
Share on other sites

Spermića isto uzmi sa rezervom, njegov Clio treba egzorcistu pod hitno. Ima na forumu izmedu 10 i 15 Clia Sport i nitko se drugi nije zalio...uostalom reci ce ti sami oni koji nisu na godisnje, a trenutno su cini se apsolutno svi na godisnjem...

<{POST_SNAPBACK}>

:nene::nene: bio sam kod bake od rimA-ae inace stara vracara i nije rijesila problem :nene::nene::laugh::lool::klap:

Link to comment
Share on other sites

:nene:  :nene:    bio sam kod bake od rimA-ae inace stara vracara i nije rijesila problem  :nene:  :nene:  :laugh:  :lool:  :klap:

<{POST_SNAPBACK}>

:lool::lool: rimA-ina baka... :laugh:, kod tebe je stanje toliko ozbiljno da ti treba slu

Link to comment
Share on other sites

Guest Wrbex

2 Spermic> Jesi ti uzeo novog s 0km? Ili si ufurao neki "salnoski" model itd?!

Jer ja sam vozio dosta "salnoskih" modela i da mi ga daju za 30% nizu cijenu ne bih uzeo niti jedan auto.

I zasto sam pobogu balkanac?!

Zasto mi je IP uopce dao onaj link....zasto civic Type R ima takve siceve u seriji, a za klimu trazeo 1600

Link to comment
Share on other sites

2 Spermic> Jesi ti uzeo novog s 0km? Ili si ufurao neki "salnoski" model itd?!

Jer ja sam vozio dosta "salnoskih" modela i da mi ga daju za 30% nizu cijenu ne bih uzeo niti jedan auto.

I zasto sam pobogu balkanac?!

Zasto mi je IP uopce dao onaj link....zasto civic Type R ima takve siceve u seriji, a za klimu trazeo 1600

Link to comment
Share on other sites

Guest Wrbex
Sorry krivo sam se izrazio nisi balkanac ko balkanac vec balkanac zato kaj zivis u takvoj zemlji u kojoj nemres regat niti hebeni clio V6

Ma nisi se ti krivo izrazio...skuzio sam odmah sto si rekao, a ja sam krivo postavio "pitanje" trebalo je glasit

Zasto zivim u jebenom blakanu i to jos u HR, ovo za V6 nisam ni znao...kreteni...

Auto je kupljen sa 0 km

Moje saucesce :-(

Sicevi su ti isti sam kaj sport ima kozu

Blah...znaci bash i nisu nesto...

Link to comment
Share on other sites

Moje saucesce :-(

To je tebi smjesno :laugh::lool:

Blah...znaci bash i nisu nesto...

Upravo tako! RC ti ima siceve ko ovaj clio trophy

Ma nisi se ti krivo izrazio...skuzio sam odmah sto si rekao, a ja sam krivo postavio "pitanje" trebalo je glasit

Zasto zivim u jebenom blakanu i to jos u HR, ovo za V6 nisam ni znao...kreteni...

Tocnije nema homologaciju

pozdrav :hey:

Link to comment
Share on other sites

Guest Wrbex
To je tebi smjesno :laugh:  :lool: 

Upravo tako! RC ti ima siceve ko ovaj clio trophy

Tocnije nema homologaciju

pozdrav :hey:

<{POST_SNAPBACK}>

Ma nije mi nista smjesno...imam ja dosta sranja s Mazdom 6 2.0D GT, navigacija, xenon, grijanje siceva, pranje farova, bose itd....

Svako malo neki ku**c ne radi, pa se sama od sebe ugasi na 140km/h, "suncobrani" naprijed pod shajbom padaju, prozori ne rade, auto dimi ko golf I, trosi pun qurac ulja...itd....ne da mi se pisati.

Vjeruj mi znam sto je to kad dobijes takav auto.

Znaci ti sportski sicevi (nadoplata) u 1.6 su isti kao i u sportu? :-( steta sto se ne mogu naruciti ovi recaro :-(

Ali volio bih da mi netko objasni zasto se ne mogu naruciti ti sicevi?!? Koji je jebeni razlog za to?

Link to comment
Share on other sites

Ma nije mi nista smjesno...imam ja dosta sranja s Mazdom 6 2.0D GT, navigacija, xenon, grijanje siceva, pranje farova, bose itd....

Svako malo neki ku**c ne radi, pa se sama od sebe ugasi na 140km/h, "suncobrani" naprijed pod shajbom padaju, prozori ne rade, auto dimi ko golf I, trosi pun qurac ulja...itd....ne da mi se pisati.

Vjeruj mi znam sto je to kad dobijes takav auto.

Znaci ti sportski sicevi (nadoplata) u 1.6 su isti kao i u sportu? :-( steta sto se ne mogu naruciti ovi recaro :-(

Ali volio bih da mi netko objasni zasto se ne mogu naruciti ti sicevi?!? Koji je jebeni razlog za to?

<{POST_SNAPBACK}>

KO kaze da ih nemres narucit???

Odes dole u francusku i ak vidis neki clio trophy sa tim sicevima zapamti regu i naruci kod mene siceve za samo 4999eur-ova ;)

Link to comment
Share on other sites

Ili kupi auto vani pa ga uvezi, naravno to ovisi o cijeni :bigl:

Link to comment
Share on other sites

2 Sjeme & ipe...kaj ste se vi okomili na mene, aj Sjemenu je krivo kaj sam ga mazno u nedelju al ti ipe??? :oo:

Mo

Link to comment
Share on other sites

Wrbex,

ja sam prije tri tjedna dobio novi 182 sa cup opcijama (sasija, spojleri, sportske trake). Prije toga sam imao 172 prve generacije iz 2001.

Kao sto je vec napisano, opcije su razlicite za razlicita trzista. Recaro siceve zaboravi osim ako ih ne kupis sam. U UK dolaze sa straznjom klupom od Authentique modela, te skoro potpuno onemogucavaju sjedenje odostraga. UK je najvece trziste za Renaultsport modele, tako da imaju poseban status.

Ako si gledao 147GTA, onda si sasvim sigurno spreman na djelomicno nestabilno ponasanje malog i relativno laganog auta, s prednjim pogonom i motorom naprijed. Respektabilni novinari se slazu da 182 sa cup sasijom ima najbolji ovjes od svih u klasi, ukljucujuci i 147GTA i CTR. 147GTA nisam vozio ali mogu potvrditi da je, po mom misljenju, 182 puno lakse kontrolirati nego CTR, najvise zbog progresivnosti.

Ono sto Renault nema, a to je evidentno cim sjednes u njega, je solidnost interijera. Dosta stvari krcka, kod sasvim novog auta (moj je imao 6.7km). S tim se moras pomiriti. Na Hondi to najvjerojatnije nece biti slucaj.

Standardna sjedala u kombinaciji koza/alcantara su odlicna.

Ja nemam primjedbi na auto, jer sam ocekivao krckanje armature. Ostalo je super, ali to je zato sto je meni najvazniji bio ovjes, pa motor, pa tek unutrasnjost. Ovjes i motor su zaista za klasu ispred svega u konkurenciji.

Pitaj ako te jos sto zanima.

Pozdrav,

wurlie

Edited by wurlie
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.