Jump to content

klik kod kretanja u 197-ici


Zrmi RS

Recommended Posts

Nakon sto polako krenem i kad pustim kvacilo, znaci brzina negdje oko 5-10km/h javi se cudan zvuk u prednjoj lijevoj strani vozila.Zvuk je skoro isti kao paljenje kompresora klime.Moj bivsi voditelj servisa kaze da je lijeva poluosovina kao i jos jedan frend iz servisa.Bio sam jucer kod Toce i dosla je jos jedna plava 197-ica sa oko 20 000km.Cuje se isto.

Ja smatram da se to netreba cuti jer sam sjeo nedavno u auto od Keca i Marine RS i necuje se.Meni se to nikad nije culo i nije mi normalan zvuk.Isto kao sto mi se cuje i pomalo veci luft iz diferencijala ali nema veze.Ovaj klik me zanima jer bi se moogla biti poluosovina?

Jos jedna napomena koju sam primjetio sad kad sam se polako vozio-taj klik se javi nakon promjene bilo koje brzine, znaci moram stisnuti kvacilo,promjenit brzinu i polako otpustit i lagano lagano vozit.Nejavlja se ako se auto samo krece nakon ubacivanja u ler.

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    35

  • DU-roller

    10

  • Coupe RS

    8

  • jure

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nemam iskustva sa 197icama, ali je na starijim Renaultima uobičajena pojava bila da popusti semering poluosovine na strani mjenjača koji rezultira u takvom zvuku... bez ozbiljnijih drugih posljedica... na mojoj staroj 19ki se na isti način javljao takav zvuk... s tim da je imala debelo preko 100.000 km... ako se dobro sjećam, mislim da je otišla od mene sa nekih cca. 160.000 km...

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva sa 197icama, ali je na starijim Renaultima uobičajena pojava bila da popusti semering poluosovine na strani mjenjača koji rezultira u takvom zvuku... bez ozbiljnijih drugih posljedica... na mojoj staroj 19ki se na isti način javljao takav zvuk... s tim da je imala debelo preko 100.000 km... ako se dobro sjećam, mislim da je otišla od mene sa nekih cca. 160.000 km...

Imali smo mi demo 197-icu, imao mi je prijatelj i ista stvar se čula od prvog dana bez posljedica.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se to nije culo a necuje se ni u drugim 197-icama tako da zelim da to nestane.Isto kao sto zelim da luft u diferencijalu nebude toliki kao sto nije ni u ostalima.Steta sto mi nema tko pomoci nego je svima normalno samo meni nije ni voditelju servisa koji mi je radio auto.I recite vi meni sto da radim sada... :frown:

Link to comment
Share on other sites

Nakon sto polako krenem i kad pustim kvacilo, znaci brzina negdje oko 5-10km/h javi se cudan zvuk u prednjoj lijevoj strani vozila.Zvuk je skoro isti kao paljenje kompresora klime.Moj bivsi voditelj servisa kaze da je lijeva poluosovina kao i jos jedan frend iz servisa.Bio sam jucer kod Toce i dosla je jos jedna plava 197-ica sa oko 20 000km.Cuje se isto.

Ja smatram da se to netreba cuti jer sam sjeo nedavno u auto od Keca i Marine RS i necuje se.Meni se to nikad nije culo i nije mi normalan zvuk.Isto kao sto mi se cuje i pomalo veci luft iz diferencijala ali nema veze.Ovaj klik me zanima jer bi se moogla biti poluosovina?

Jos jedna napomena koju sam primjetio sad kad sam se polako vozio-taj klik se javi nakon promjene bilo koje brzine, znaci moram stisnuti kvacilo,promjenit brzinu i polako otpustit i lagano lagano vozit.Nejavlja se ako se auto samo krece nakon ubacivanja u ler.

Imao ja isti problem i uspješno mi ga otklonili u ZAK-u Karlovac... Naime radi se o nosaču motora i to onom gornjem kratkom post-10221-12707426080299_thumb.jpg

...ima malo lufta i kod promjene brzina ili samog stiskanja kvačila motor gubi opterećenje i napravi ko da ključem po metalu udariš."KLIK"..pošto sam i sam automehaničar nije bilo teško locirati o čem se radi..... pokušaj rukom gore dole ili naprijed natrag klimat nosač,ako ima lufta ima jedan metalni dio koji čekićem udariš da se učvrsti i riješen problem...samo nemoj po nosaču da ne pukne...

Edited by dado15dci
Link to comment
Share on other sites

Nije to u pitanju, to mi je promjenjeno.Taj klik se javi iz poluosovine iz donjeg dijela kad sam u pokretu i kotrljam se recimo jako sporo.Ali se javi kad promjenim brzinu i kad auto je vec u brzini i laganom pokretu.Ma znam da je poluosovina kao sto znam da imam previse lufta u diferencijalu.Samo mi nitko nemoze ili nece pomoci.Ili kaze da je to normalno.Ocito je skup kvar da bi se ista i poduzelo.Ali naci cu ja nacina, samo ocito je vozac automobila jedini koji izmislja i koji nezna kako je bilo u pocetku.

Link to comment
Share on other sites

Nije to u pitanju, to mi je promjenjeno.Taj klik se javi iz poluosovine iz donjeg dijela kad sam u pokretu i kotrljam se recimo jako sporo.Ali se javi kad promjenim brzinu i kad auto je vec u brzini i laganom pokretu.Ma znam da je poluosovina kao sto znam da imam previse lufta u diferencijalu.Samo mi nitko nemoze ili nece pomoci.Ili kaze da je to normalno.Ocito je skup kvar da bi se ista i poduzelo.Ali naci cu ja nacina, samo ocito je vozac automobila jedini koji izmislja i koji nezna kako je bilo u pocetku.

Taj koji govori da je normalno je bedast.... podigni auto dizalicom i cimaj kotač napred-nazad pa vidi jel stvarno poluosovina..mislim da to nije tako slab materijal da bi odlazilo sam tak jedino ako si startao puno ili nekaj...ili jednostavno zaleti se do karlovca i nek ti pravi majstori riješe problem!!! Popit ćemo kavu ili ako ti budu trebali dijelovi meni je Slovenija blizu pa ćemo pronać najjeftiniju opciju za popravak..

Link to comment
Share on other sites

Gle hvala ti na ovim rijecima.Danas sam se nasao s Kecom i njemu se necuje taj klik a kad sam bio kod Toce dosao je plavi isti kao moj i culo se i na njemu.Ja znam da se to netreba cuti.Meni se kod kretanja jako cuje diferencijal koji lupi i bas moram dodati gasa jebackog da balansiram da se on necuje.Sjeo sam u tog plavog u Brodu i na njemu se to cuje ali za razliku od moga puno puno puno manje.A i u Keca ajme manje.Ja znam da ja imam lufta u diferencijalu vise,mjene to zivcira, moj bivsi serviser je isto rekao da ima ajme vise i da se sad pojacalo.Jadan sam jer nisam nasao pomoc u Brodu a mislio sam barem da ce se nesto poduzeti.Sto da vise kazem i kod koga da idem neznam ali ja sam taj auto kupio,nisam ga koristio za trke i znam sto je normalno a sto nije.Jebiga otisao bih i na Mars kad bih znao da ce se nesto poduzeti.A ovako sam samo potrosio gorivo i novac.

Link to comment
Share on other sites

Gle hvala ti na ovim rijecima.Danas sam se nasao s Kecom i njemu se necuje taj klik a kad sam bio kod Toce dosao je plavi isti kao moj i culo se i na njemu.Ja znam da se to netreba cuti.Meni se kod kretanja jako cuje diferencijal koji lupi i bas moram dodati gasa jebackog da balansiram da se on necuje.Sjeo sam u tog plavog u Brodu i na njemu se to cuje ali za razliku od moga puno puno puno manje.A i u Keca ajme manje.Ja znam da ja imam lufta u diferencijalu vise,mjene to zivcira, moj bivsi serviser je isto rekao da ima ajme vise i da se sad pojacalo.Jadan sam jer nisam nasao pomoc u Brodu a mislio sam barem da ce se nesto poduzeti.Sto da vise kazem i kod koga da idem neznam ali ja sam taj auto kupio,nisam ga koristio za trke i znam sto je normalno a sto nije.Jebiga otisao bih i na Mars kad bih znao da ce se nesto poduzeti.A ovako sam samo potrosio gorivo i novac.

Ajd nazvat ću ja u Zak i pitat dečke tam za mišljenje pa ti javim sutra... Mene samo strašno živcira kad mi netko ide kao tebi npr reć da je to "normalno" a NIJE jer ti ga voziš svaki dan i znaš auto i svaku promjenu na njemu...Strašno!!!!! Znam da Osijek nije blizu jer sam prošle god radio na autoputu tamo i u Čepinu vodovod od vodotornja do križanja onog velikog...di su plodine i ona Benz pumpa. hehe!!

Link to comment
Share on other sites

mislim da se kod mene cuje ovo sto dado spominje. i koji to dio treba udarit da se ucvrsti? :)

Link to comment
Share on other sites

Ajd nazvat ću ja u Zak i pitat dečke tam za mišljenje pa ti javim sutra... Mene samo strašno živcira kad mi netko ide kao tebi npr reć da je to "normalno" a NIJE jer ti ga voziš svaki dan i znaš auto i svaku promjenu na njemu...Strašno!!!!! Znam da Osijek nije blizu jer sam prošle god radio na autoputu tamo i u Čepinu vodovod od vodotornja do križanja onog velikog...di su plodine i ona Benz pumpa. hehe!!

Cijenim trud zaista.Hvala ti.Ja ga vozim i znam to.Pa nebih izmisljao pobogu.Osobno mislim da bih bez beda mogao dijagnosticirati vise manje gotovo svaki kvar na tom autu jer ga znam napamet i nema sta nisam promjenio na njemu.Nije mi problem doci bilo gdje ako ce se nesto poduzeti a da moj voditelj servisa nije dobi otkaz koji je bio upucen u sve to ja bih to rijesio.

2 Spin guma je pukla a najlakse ces to promjeniti,mislim da nije skupo negdje oko 200kn je bio.Meni je pomoglo kad sam masti u spreju nafrljio unutra:)))

Link to comment
Share on other sites

meni su već dva puta promjenili taj nosač gore sad ne lupa, kad počne opet ću ga mjenjati dok ga ovi u renou ne naprave kvalitetnijeg :)

Link to comment
Share on other sites

mislim da se kod mene cuje ovo sto dado spominje. i koji to dio treba udarit da se ucvrsti? :)

Evo... post-10221-12707487327985_thumb.jpg post-10221-12707487531438_thumb.jpg ili ako je guma pukla promijene ti taj dio i amen

Link to comment
Share on other sites

ja sam mislio da se pravi znalci voze bez mjuze u ovakvom autu,neo vole slusati zvuk sportkog motora.tj katalizatora ili srednjeg londa mozda?Ili diferencijala, ili poluosovine?neznam nesto od ovoga sigurno

Link to comment
Share on other sites

ja sam mislio da se pravi znalci voze bez mjuze u ovakvom autu,neo vole slusati zvuk sportkog motora.tj katalizatora ili srednjeg londa mozda?Ili diferencijala, ili poluosovine?neznam nesto od ovoga sigurno

Budi amater i pojačaj muziku. Lakše je nego razbijati glavu sa klikom za koji ti u servisu kažu da je normalan. Ako je nešto puklo izvjesno je da će se razjebat više kroz par tisuća pa će klik postat boom, doom, tras, paf ili nešto tako i tada ćeš to promijeniti u garanciji. Naravno, ako ti ne zamjere felge, distance, federe i tako to pri priznavanju garancije.

Link to comment
Share on other sites

Nemam nista od navedenog i kakve veze imaju felge....uostalom rijesit cu to jer ako mi smeta smeta mi sad a ne kad se raspadne

Link to comment
Share on other sites

Nosač motora se čuje sasvim desno, i zvuk je kao da se kucka kovanicama.

Ako je nosač otišao, može se i rukom scimat i isto se cuje i vidi.

Zvuk koji dolazi ispod gasa, i lagani udarac, je Hans objasnio kao nekakav test (neznam čega ne pitaj) uglavnom u prvoj nakon 5 kmh se osjeti i to je to.

Link to comment
Share on other sites

hm, meni se jednostavno cuje kao tuk kod kretanja. i to obavezno dok auto nije ugrijan. kad se provoza i ugrije onda prestane bas kod svakog kretanja. al ponavlja se. onaj tko sjedi naprijed ima osjecaj da to dolazi odozada, a onaj tko je iza ima osjecaj da je odnaprijed. al sve je nekako s te desne strane. i da, odgovor iz servisa je "cuj, to ti je sportski auto i normalno je da se sve cuje jer je tvrd". poserem se ja na takav servis.

sutra cu dic haubu, sad je vec mrak. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

ja isto imam tuk na gasu negdje na 5km/h i o tome je već bilo riječi na forumu pa je objašnjeno kao nešto s elektronskim gasom i to treba biti tako, ali mislim da to nije na šta Zrmi misli.

Link to comment
Share on other sites

ja isto imam tuk na gasu negdje na 5km/h i o tome je već bilo riječi na forumu pa je objašnjeno kao nešto s elektronskim gasom i to treba biti tako, ali mislim da to nije na šta Zrmi misli.

pa da, dobro ti zboris. to u gasu imam i ja al on prica o necem drugom. :)

Link to comment
Share on other sites

Znam ja bolje nego ovi u servisu.Steta sto oni nece to rijesiti i neusude se.Ali zvat cu ja koga bude bilo potrebno.To nije tako bilo.Znam ja i za zvuk na gasu i za taj nosac i za ovaj moj zvuk.Idem kod lege na dugacki kanal sljedeci tjedan pa ce mi sa sigurnosu reci jel poluosovina.Ako je samo cu doci u servis i reci mjenjajte je.

Link to comment
Share on other sites

Kad znaš bolje od ovih u servisu popravi ga sam. Sorry, teško mi je vjerovat u teoriju urote svi servisi vs. zrmi.

Link to comment
Share on other sites

Kad ovo procitam odmah pozelim kupiti 197 da i ja uzivam u francuskom sarmu.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.