Jump to content

klik kod kretanja u 197-ici


Zrmi RS

Recommended Posts

Grga, Grga, Grga .....

ja se samo nadam da Grga nije baš zbog tebe dobio otkaz .... ipak ti je čovjek na oba auta promijenio hrpu toga :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    35

  • DU-roller

    10

  • Coupe RS

    8

  • jure

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Grga, Grga, Grga .....

ja se samo nadam da Grga nije baš zbog tebe dobio otkaz .... ipak ti je čovjek na oba auta promijenio hrpu toga :D

Da Grga jer je majsor i pol, kao sto svatko ima svog majstora....

Da specijalno je zbog mene dobio otkaz...

Na autu ce se promjenit sve Nato pa i najmanji saraf ako nevalja...

Link to comment
Share on other sites

a čuj 90 % majstora će ti u garanciji reći da je normalno, a po isteku bilo kakve garancije neće baš to valjati i morati ćeš platiti i svi će se kvarovi pronaći ali ćeš dobiti cijenu tog dijela :)

Link to comment
Share on other sites

a čuj 90 % majstora će ti u garanciji reći da je normalno, a po isteku bilo kakve garancije neće baš to valjati i morati ćeš platiti i svi će se kvarovi pronaći ali ćeš dobiti cijenu tog dijela :)

Gle uporan sam ja.Naci cu ja majstora koji to nece reci.Pozdrav kolega :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj zvuk čuo na RS PhaseII i problem isto nije nitko mogao riješiti nego sam ga sam otkrio!Radilo se o nosaču motora koji se nalazi s desne strane motora ispod akomulatora koji je zavidan sa tri vide,dvije vide na kraku šasije dok je treća bila zavidana na desnu muldu.Problem je bio u tome što su sve tri vide bile lagano odvidane nemam pojma zbog čega i zašto ali taj bi se zvuk čuo kad bi kretao iz nule i dodavanjrm gasa naglo naravno nosač se micao i tako lagano čupao mali komad lima sa mulde i baš taj komadić lima je davao zvuk kao da se pali klima,a što je najbolje dan prije auto je bio ostavljen u ovlaštenom autoservisu na promjeni zupčastog i sveg ostalog u to vrijeme i naravno mehaničari govore da nisu taj dio auta uopće dirali ali nije se ni moglo samo odvidati!Sad ne mora značiti da je tako na RS 197 ali takav zvuk i simptomi su bili kod mene!:nezna:

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj zvuk čuo na RS PhaseII i problem isto nije nitko mogao riješiti nego sam ga sam otkrio!Radilo se o nosaču motora koji se nalazi s desne strane motora ispod akomulatora koji je zavidan sa tri vide,dvije vide na kraku šasije dok je treća bila zavidana na desnu muldu.Problem je bio u tome što su sve tri vide bile lagano odvidane nemam pojma zbog čega i zašto ali taj bi se zvuk čuo kad bi kretao iz nule i dodavanjrm gasa naglo naravno nosač se micao i tako lagano čupao mali komad lima sa mulde i baš taj komadić lima je davao zvuk kao da se pali klima,a što je najbolje dan prije auto je bio ostavljen u ovlaštenom autoservisu na promjeni zupčastog i sveg ostalog u to vrijeme i naravno mehaničari govore da nisu taj dio auta uopće dirali ali nije se ni moglo samo odvidati!Sad ne mora značiti da je tako na RS 197 ali takav zvuk i simptomi su bili kod mene!:nezna:

Znaci meni se nedogadja tako jel nego u voznji pri brzini od 5km/h bez ikakvog trzanja....

Link to comment
Share on other sites

Znaci meni se nedogadja tako jel nego u voznji pri brzini od 5km/h bez ikakvog trzanja....

E onda nemaš problem koji sam ja imao nego neki drugi a koji..........

Link to comment
Share on other sites

E onda nemaš problem koji sam ja imao nego neki drugi a koji..........

Upravo to pokusavamo ustanovit a za sada sumnjam na poluosovinu...

Link to comment
Share on other sites

da, ja izgleda imam taj problem s nosacem o kojem pricate. al stvarno ne znam nacin kako da ga promjene. moram li doci i sama reci da je nosac u pitanju i da ga promjene il sta? jer kad dodjem s autom i to se cuje, hladno kazu da je to normalno. mislim, ne znam gdje da odem i da me napokon ne prave budalom??!! a ne pada mi na pamet vozati se do broda, karlovca i slicno jer nemam ni viska vremena, a ni viska novaca.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno da vam se za neki takav problem na autu neda maknuti iz Osijeka i zaletit do Broda, Zagreba ili gdje već??? Ono...naprimjer na koncert Depeche Mode-a se potegne odakle god...a za naći dobrog koncesionara/servisera koji će uspješno dijagnosticirati/otkloniti kvar na vašem relativno novom autu vam se neda. I to dok je još pod jamstvom? Kad vam istekne jamstvo onda ćete tom istom Loziću ili kome već platiti 500 kuna+ pdv + ruke za zamjenu nosača motora.

Link to comment
Share on other sites

A sta ti se desava kod naglog starta i kad auto vrtis do kraja? Meni se cini da ti je to mali luft u poluosovini koji se moze nekad javiti a nekad ne....malo je tesko ustanoviti problem ovako preko foruma....Sjedni serviserima za vrat i ne pustaj dok ti to ne otklone....

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno da vam se za neki takav problem na autu neda maknuti iz Osijeka i zaletit do Broda, Zagreba ili gdje već??? Ono...naprimjer na koncert Depeche Mode-a se potegne odakle god...a za naći dobrog koncesionara/servisera koji će uspješno dijagnosticirati/otkloniti kvar na vašem relativno novom autu vam se neda. I to dok je još pod jamstvom? Kad vam istekne jamstvo onda ćete tom istom Loziću ili kome već platiti 500 kuna+ pdv + ruke za zamjenu nosača motora.

zasto bih se vozala okolo po hrvatskoj kad u osijeku ima 2 ovlastena koji su ovlasteni i koji bi taj posao trebali obaviti? kad tad ce mi to zamjeniti. a kad budem placala, onda cu birati gdje cu ici. i moj je problem gdje cu ga voziti i zasto, i hocu li ici na koncert lepe brene i imati za koncert, a auto servisirati u dvoristu kod susjeda, to je moj problem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Zasto je tesko maknuti se iz Osijeka?

1.Zato sto se covjek boji da nepredje x km da to bude NORMALNO

2.Zato sto to kosta ajme vremena i novaca kojih nemamo

I ako je nesto normalno onda mi objasni barem sto je to i kakav je to zvuk i cega a ne reci to tako mora biti.Pa ako mora onda si dovoljno strucan da mi kazes sto je to i zasto se zvuk javlja.A vjeruj mi da zvuk nije iz razloga zajebancije tu negi iz nekog razloga,ako je vec normalan. A nije...

Link to comment
Share on other sites

nije da sad prcam direktno tebe... nego pricam opcenito... kak to da ljudi imaju 170k kesa (il mogu placat kredit za taj iznos), imaju za kasko, imaju za 12-13litara benzina svakih 100km, imaju za skupo ulje i skuplje servise, imaju za dodatne produzene garancije, imaju za tuning... a nemaju par sati il jedno popodne i par sto kuna za popravit tolko voljen i placen auto :nezna:

polazim od sebe... nemam niti skupi auto, nit skupe dorade, a uz sve to imam posranu placu, a imam kredite, rezije i sl... pa mi nije bed za sredit auto otici 100 il 200 km u neku stranu... eto... sorry na ot, al ubi me, ne kuzim... zivio i sretno ti s pilom ubuduce! :hey:

Link to comment
Share on other sites

Ne prcas ali pricas idiotarije....

Sto mislis gdje mi sad zivimo u idili?Prvo mi smanje placu za 1000kn.Drugo me jebu u servisima da je sve normalno,trece gorivo ide gore, imam i drugih obaveza i kredita,radim i dezuram u bolnici nemam vremena odlazit do Zg-a da me mozda opet zajebe netko.Zaista mi tata neplaca nista za ovaj auto pa da se mogu jebavat i vozikat non stop.Nadam se da ti je dovoljno.Ali bez brige rijesit cu ja to kako god.Samo sto danas nema ocito pravih servisa ili ih ja nisam nasao.

Uostalom ovakav slamperaj na ovakvom autu i ponasanje koje sam iskusio od pojedinih ljudi govori mi sve sto trebam znati za ubuduce.I sad se vrati na temu ako znas, a ako ne nemoj vise kenjat bez ljutnje...

Link to comment
Share on other sites

Ne prcas ali pricas idiotarije....

Sto mislis gdje mi sad zivimo u idili?Prvo mi smanje placu za 1000kn.Drugo me jebu u servisima da je sve normalno,trece gorivo ide gore, imam i drugih obaveza i kredita,radim i dezuram u bolnici nemam vremena odlazit do Zg-a da me mozda opet zajebe netko.Zaista mi tata neplaca nista za ovaj auto pa da se mogu jebavat i vozikat non stop.Nadam se da ti je dovoljno.Ali bez brige rijesit cu ja to kako god.Samo sto danas nema ocito pravih servisa ili ih ja nisam nasao.

Uostalom ovakav slamperaj na ovakvom autu i ponasanje koje sam iskusio od pojedinih ljudi govori mi sve sto trebam znati za ubuduce.I sad se vrati na temu ako znas, a ako ne nemoj vise kenjat bez ljutnje...

e jesi seljo, pa makar i ban popusil...

i daj se nauci koristit interpunkciju, razmake i to... e da, bez ljutnje (sad mi je savjest čišća :tup: ) :doh:

Link to comment
Share on other sites

Samo primjer jednoga od takvih....i meni je savjest cista ko suza :fucka:

NIsam isao u skolu kad su se ucili ti znakovi

Link to comment
Share on other sites

Ni nakon 4 stranice rasprave ti nije jasno da taj problem nećeš riješiti preko foruma? Misliš da negdje u forumskim bespućima ima neko ko ima taj problem, a da dosad nije vidio ovu temu? Ili neće namjerno da ti se javi?

I onda se nerviraš, pri tome ne znaš prihvatiti kritiku i poneku sugestiju pa u raspravi stvarno ispadaš primitivac...

Shvati, ne zna niko o čemu pričaš, nemaju tog iskustva na svojim sportovima i ovlašteni servis je tvoja tražena adresa... a ne neka sa www...

Link to comment
Share on other sites

stvarno ste skrenuli s teme.

@pere

odgovor je jednostavan. auto mi nije na prvom mjestu.

@zrmi

stani malo na loptu i strpi se. rjesit ces to kao i ostale stvari.

Link to comment
Share on other sites

Ni nakon 4 stranice rasprave ti nije jasno da taj problem nećeš riješiti preko foruma? Misliš da negdje u forumskim bespućima ima neko ko ima taj problem, a da dosad nije vidio ovu temu? Ili neće namjerno da ti se javi?

I onda se nerviraš, pri tome ne znaš prihvatiti kritiku i poneku sugestiju pa u raspravi stvarno ispadaš primitivac...

Shvati, ne zna niko o čemu pričaš, nemaju tog iskustva na svojim sportovima i ovlašteni servis je tvoja tražena adresa... a ne neka sa www...

:hail: :hail: :hail: šta drugo reč :)

Link to comment
Share on other sites

Zrmi, aj bar nazovi jedan broj, 047/651-595, ZAK u Karlovcu, trazi iskljucivo Antona Kostelca, opisi mu kvar i pitaj dali mu sta pada na pamet, reci da si iz Osjeka i da ovi tvoji nemogu skuzit ili nece... ako ti kaze da zna kaj je, odi do KA da ti to rijese, popit cemo kafu, popusit ces samo pare za gorivo i 7kn za veliku kavu s mlijekom ;)

Link to comment
Share on other sites

Zrmi, aj bar nazovi jedan broj, 047/651-595, ZAK u Karlovcu, trazi iskljucivo Antona Kostelca, opisi mu kvar i pitaj dali mu sta pada na pamet, reci da si iz Osjeka i da ovi tvoji nemogu skuzit ili nece... ako ti kaze da zna kaj je, odi do KA da ti to rijese, popit cemo kafu, popusit ces samo pare za gorivo i 7kn za veliku kavu s mlijekom ;)

čitam ovu temu i jako mudro zboriš :hura:

Link to comment
Share on other sites

zasto bih se vozala okolo po hrvatskoj kad u osijeku ima 2 ovlastena koji su ovlasteni i koji bi taj posao trebali obaviti? kad tad ce mi to zamjeniti. a kad budem placala, onda cu birati gdje cu ici. i moj je problem gdje cu ga voziti i zasto, i hocu li ici na koncert lepe brene i imati za koncert, a auto servisirati u dvoristu kod susjeda, to je moj problem. ;)

Kako zašto??? Pa zato jer je to TVOJ auto koji si skupo PLATILA i koji je očito NEISPRAVAN a tvoji obližnji serviseri NESPOSOBNI ili NEZAINTERESIRANI da ti u jamstvenom roku BESPLATNO otklone kvarove. Zato tražiš dalje servisera koji ZNA i HOĆE se potrudit da se ti kvarovi BESPLATNO otklone dok je auto još pod jamstvom. Pitaj mene di bi se ja sve odveo da ustanovim da su mi svi serviseri u Dalmaciji nesposobni a auto mi je nov i skupo plaćen. Otišao bih do Zagreba, Broda, Osijeka, LJubljane...nebitno gdje ako će se moj problem riješiti i ako ću biti zadovoljan i neću više gubit živce po forumima kao što vi tu gobite. Puno je gora situacija da se nakon isteka jamstva opet vozaš u potrazi za normalnim servisom i odjednom skužiš da i takvi postoje ali nažalost jamstvo je isteklo pa sad taj POPRAVAK moraš PLATITI iz svog džepa. A maloprije ste rekli da nemate novaca na bacanje. E pa očito ga imate viška kad vas nije briga što vam jamstveni rok teče a auti su vam nespravni...a sve zbog toga što se ko pijani plota držite tog LOzića ili koga već unatoč tome što je već rečeno da se dotičnima neda baš previše zayebavati s vašim autima. Ovo s koncertom je bio samo primjer...

Zasto je tesko maknuti se iz Osijeka?

1.Zato sto se covjek boji da nepredje x km da to bude NORMALNO

2.Zato sto to kosta ajme vremena i novaca kojih nemamo

I ako je nesto normalno onda mi objasni barem sto je to i kakav je to zvuk i cega a ne reci to tako mora biti.Pa ako mora onda si dovoljno strucan da mi kazes sto je to i zasto se zvuk javlja.A vjeruj mi da zvuk nije iz razloga zajebancije tu negi iz nekog razloga,ako je vec normalan. A nije...

Nemaš novaca za put do dobrog servisera...a imat ćeš novaca kad ti istekne jamstvo kupiti te neispravne dijelove sam iz svog džepa. Oprosti...uz dužno poštovanje ovo mi zvuči skroz glupavo. Nemaš vremena??? Nemaš 2-3 sata otkako ti se pojavio taj problem da odeš to riješiti??? Nemaš 200 kuna za gorivo do Broda i nazad??? A imat ćeš nakon isteka jamstva za 200 kuna goriva do Broda + dio koji ćeš zamjeniti + pdv + ruke + što ćeš opet biti bez auta dok se to ne sredi.

Vjerujem da taj zvuk postoji i da to nije normalno...ali isto tako mi nije normalno da još uvijek obilazite jedne te iste servisere a već vam je jasno što misle o vašim problemima i koliko ih boli qrac za vaše probleme. Koliko vam odbijanaca treba da shvatite da oni NEĆE popraviti taj vaš auto, bar ne dok je pod jamstvom. U HR sigurno postoji servis koji to može, zna i hoće...i ja bih ga već našao da sam na vašem mjestu. Ne, to nije normalno i to nije ok što je odnos nekih servisa prema klijentu takav - ali trenutno je tako, balkanizam na djelu i mi mali ljudi to nećemo popraviti ni ispraviti - naše je da se snađemo na drugi način.

nije da sad prcam direktno tebe... nego pricam opcenito... kak to da ljudi imaju 170k kesa (il mogu placat kredit za taj iznos), imaju za kasko, imaju za 12-13litara benzina svakih 100km, imaju za skupo ulje i skuplje servise, imaju za dodatne produzene garancije, imaju za tuning... a nemaju par sati il jedno popodne i par sto kuna za popravit tolko voljen i placen auto :nezna:

polazim od sebe... nemam niti skupi auto, nit skupe dorade, a uz sve to imam posranu placu, a imam kredite, rezije i sl... pa mi nije bed za sredit auto otici 100 il 200 km u neku stranu... eto... sorry na ot, al ubi me, ne kuzim... zivio i sretno ti s pilom ubuduce! :hey:

Baš tako. Ja sam na upola manjoj plaći nego neki tu an forumu i imao sam star i jeftin auto...pa sam ga na kraju ipak odvezao u Zagreb na servis kod Belinića...doduše malo sam to kasno shvatio i trebao sam to ranije napraviti ali ono, to je bilo jedino kvalitetno rješenje. Ako nemaš dobrog majstora tu - traži dalje. Da nedajBože imam nekih većih zdravstvenih problema sigurno se nebih liječio u šibenskoj općoj bolnici obzirom da znam kako se tamo radi i na koji način to funkcionira. Zayebi ti to što bi svugdje trebalo biti isto - kad nije isto.

@pere

odgovor je jednostavan. auto mi nije na prvom mjestu.

@zrmi

stani malo na loptu i strpi se. rjesit ces to kao i ostale stvari.

Ok...auto ti nije na prvom mjestu. Ali ako se ne varam, platila si ga. A neispravan je. Nešto ti lupka u autu dok se voziš. Jel ti auto barem na petnaestom mjestu? Ako je - i to je dovoljno da ga popraviš, dok možeš još i besplatno. Ako ti se jednostavno neda onda tebi na dušu da voziš 110000 kuna vrijedan neispravan auto...koji nećeš jednog dana moći ni prodati nekome po tržišnoj cijeni jer ni taj mogući kupac nije gluh i vjeruj mi neće mu ništa značiti to što se ti kuneš da Lozić kaže da je auto ok. A ni Zrmiju se neće ništa riješiti samo od sebe i preko noći. Može još 30 puta otići u ovlašteni osječki servis...opet će dobiti odyeb. Što prije ti shvatite - to bolje za vas i vaš džep naravno. Jer nakon isteka jamstva više nemaš jedan problem (servisera) nego dva problema (servisera i novac) a vi kako hoćete.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.