Jump to content

Dali koristite pojas u toku voznje?


vedranmika

Dali koristite pojas u toku voznje?  

376 members have voted

  1. 1. Dali koristite pojas u toku voznje?

    • 1- Stalno vezan/a
      268
    • 2- Samo po gradu
      0
    • 3- Samo van grada
      20
    • 4- Rijetko
      18
    • 5- Ne koristim pojas
      9


Recommended Posts

Izgleda da sam jedini koji se ne veze...

2 scenarija kada se vezem:

murija ispred mene

brza voznja

Mene pojas sputava... smeta mi, jos kad k tome dodamo bolesne guzve koje znaju nastati u nasem ljepom gradu... no way

(jast for d rekord platio sam kaznu )

Link to comment
Share on other sites

Stalno vezan. Da nije korisno ne bi ga ugrađivali :bigl:

Toliko sam navikao da mi jednostavno smeta kada se ne ve

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je napomenuti da uvođenjem pojasa nije se smanjilo broj fatalnih ishoda auto nesreća...

Pojas je zapravo zakon za manje brzine (kod kojih pojedinci tvrde da se mogu zadr

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam jedini koji se ne veze...

2 scenarija kada se vezem:

murija ispred  mene

brza voznja

Mene pojas sputava... smeta mi, jos kad k tome dodamo bolesne guzve koje znaju nastati u nasem ljepom gradu...  no way

(jast for d rekord platio sam kaznu )

<{POST_SNAPBACK}>

Murija me nikad nije zaustavila zbog pojasa, a kad me zaustave zbog prekrsaja odma napomenu i pojas kao dodatnu kaznu :bigl:

A pojas fakat smeta pogotovo po gradu, ja ga koristim jedino nekad kad ga dobro stisnem negdje po zavojima a i tad rijetko,jednostavno smeta, davi, ne osjecam se slobodno. :dhand:

Link to comment
Share on other sites

Hm, pri vecoj brzini ti nece pomoc ni airbag ni pojas, ni bilo kakva kombinacija to dvoje ili necega treceg.. :frown:

Inace, airbag najbolje radi u kombinaciji s pojasom, jer kad covjek nije vezan, unatoc airbagu, inercija mu gura tijelo prema naprijed, pa svejedno dolazi do gadnih udaraca glavom u sajbu ili krov (kad tijelo poskoci)..

Sjecam se prije 10-ak godina kad su airbagovi pomalo poceli ulaziti u standardnu opremu novih auta, pa je po autonovinama bilo xxx pitanja "Moj novi automobil ima zracni jastuk. Moram li se i dalje vezivati?" :laugh::zubo:

Ne samo zbog sigurnosti, vec i zbog zakona koji nalaze da treba biti vezan.. .Koji tukci... :tup:

Sto se tice pojasa, cuo sam puno slucajeva gdje je netko imao nesrecu i ispao je iz auta, ili ga je bacilo na neko drugo mjesto u automobilu, a da je bio vezan, poginuo bi... Fora je u tome da skoro nijedna takva nesreca nije bila direktno frontalna, vec se radilo o raznoraznim izlijetanjima, prevrtanjima, klizanjima... pa ti ocito ne kuze da ih je spasila cista sreca, a ne vezanje/nevezanje...

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ovi koje sam ja spomenuo su izjavljivali kako se zbog toga vise ne vezuju u autu...

Ovi drugi ocito nisu nista izjavili... :wall:

Link to comment
Share on other sites

...da, a još više puta si čitao da je netko poginuo, jer je ispao iz auta...

<{POST_SNAPBACK}>

Prvi moj rodjak iz Sesveta... :frown: poklopio ga vlastiti auto...

Sto se mene tice, uvijek, cak i na apsolutno bolesnim relacijama, tipa od parkinga ispred zgrade do trafike (citavih mislim 20m :zubo: ) ili tome slicno...

Cesto mi se znalo desit da sjednem u garazi, zavezem se, izadjem i onda se moram odvezat da zatvorim garazu... :tup:

Jednom sam imao (ne)priliku da letim po autu u sudaru jer nisam bio vezan... nikad vise.... :dhand:

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam jedini koji se ne veze...

2 scenarija kada se vezem:

murija ispred  mene

brza voznja

Mene pojas sputava... smeta mi, jos kad k tome dodamo bolesne guzve koje znaju nastati u nasem ljepom gradu...  no way

(jast for d rekord platio sam kaznu )

<{POST_SNAPBACK}>

Kad se naviknes na njega, smeta ti kada nisi vezan. A guzve nemaju veze s tim.

Link to comment
Share on other sites

Evo danas sam se vozio vezan po gradu , ova me anketa zabrinula :bigl:

mada mi jos uvjek smeta .. :roll:

Edited by vedranmika
Link to comment
Share on other sites

E, to sam zaboravio... Clio ima uzasno osjetljive zatezace pojasa, i cim se ides malo brze okrenut za voznju u rikverc, zategne te... Majku mu, kako me iznervira to nekad... :mad:

Link to comment
Share on other sites

E, to sam zaboravio... Clio ima uzasno osjetljive zatezace pojasa, i cim se ides malo brze okrenut za voznju u rikverc, zategne te... Majku mu, kako me iznervira to nekad... :mad:

<{POST_SNAPBACK}>

i Twingo isto tako :zubo::roll:

Link to comment
Share on other sites

Vidim da smo mi renaultovci dosta savjesni vozači. I ja se uvijek ve

Link to comment
Share on other sites

Guest solaris

always and forever!!!!cim sjednem u auto ni ne razmisljam nego automatski se vezem bila u kombiju ili autu.vozac,suvozac???!!!!!ne bitno!!!!

STALNO!!!!!!!!!!!1 poznanica mi je poginula u prometnoj prije 2 mj skoro, jer se nije vezala, a imala je 18 godina :place:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam rijetko vezan,policija me prisjetila vec par puta ali sam se izvukel(šogor mi je policajac i bratic pa se izvucem na njih).Kad idem na dalje relacije onda se vezem

Link to comment
Share on other sites

(...)

U biti često vozim djecu pozadi, no tko će njih vezati onako razigrane i nemirne? A trebalo bi. Nadam se da se neću opeći.

Morati ću ih educirati i natjerati da se ve

Edited by akiramar
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se opasno poceo vezati, ne bas uvijek ali cesto mi dodje da se vezem.

Ova me anketa malo opametila :hura::hura:

Link to comment
Share on other sites

Ajde hvala bogu da je bar nekoga!!!

Inace uvijek sam vezan i ja i suvozac.

Link to comment
Share on other sites

E, to sam zaboravio... Clio ima uzasno osjetljive zatezace pojasa, i cim se ides malo brze okrenut za voznju u rikverc, zategne te... Majku mu, kako me iznervira to nekad... :mad:

<{POST_SNAPBACK}>

To nije zatezač nego blokiranje. Kad voziš u rikverc, sustavu je isto kao da kočiš.

Zatezači se uključuju prilikom sudara...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.