Jump to content

Porez na prijenos


Guest Pivi

Recommended Posts

Evo kako sam kupio renault clio 1.5 dci, 2003 godište, 3 vrata, danas sam bio do porezne platit porez i malo me iznenadila visina poreza koji su obračunali.

Neznam koliko ste vi plačali, ali prema njima kataloška cijena moga clia je nešto preko 40.000 kn i zaračunali su mi su mi 2050 kn poreza.

Po meni je to potpuno nerealno.

Koliko ste vi platili porez i znate li katalošku vrijednost navedenog clia?

Edited by Pivi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cicovspu

    6

  • dolac

    5

  • Smuchac

    4

  • SOVA

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moj je 2002. godina, prva rega 2003. Kupio sam ga u 1. mjesecu 2009. godine i platio porez 1000kn, jer je auto bio procijenjen na 20000kn. Tak da je ovo definitivno previse.

Link to comment
Share on other sites

Za svog Meganea II Ph. 1 1.6 16V s full opremom iz 2003 sam dao 1800 i neke sitne za o porez. Znači,odrli su ti kožu (moje mišljenje). :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Čovjek iz porezne se poziva na katalog "Centra za vozila hrvatske", ali ja mislim da je on nešto krivo gledao unutra.

samo iz koje je godine taj katalog?!?!

Link to comment
Share on other sites

I moje je mišljenje tj. gotovo sam siguran da su mi obračunali previše zato sam i pokrenuo ovu temu.

Sad dobro, čovjek kad kupi auto onda i ne igra toliku ulogu dali će dat 200-300 kn više za porez ali stvar je principa.

Neznam iz koje je godine katalog, on je nešto gledao vrijednost iz 2007, pa odbivao... ja sam mu reko da mi se čini previše, pa je kao provjerio još jednom i kaže to je to.

Uglavnom poslao sam upit jednom čovjeku koji se bavi time da mi pogleda vrijednost pa ću napisat ovdje kad mi odgovori, a ako netko od vas zna/dozna točnu informaciju iz kataloga prije mene neka napiše.

Hvala

Edited by Pivi
Link to comment
Share on other sites

I moje je mišljenje tj. gotovo sam siguran da su mi obračunali previše zato sam i pokrenuo ovu temu.

Sad dobro, čovjek kad kupi auto onda i ne igra toliku ulogu dali će dat 200-300 kn više za porez ali stvar je principa.

Neznam iz koje je godine katalog, on je nešto gledao vrijednost iz 2007, pa odbivao... ja sam mu reko da mi se čini previše, pa je kao provjerio još jednom i kaže to je to.

Uglavnom poslao sam upit jednom čovjeku koji se bavi time da mi pogleda vrijednost pa ću napisat ovdje kad mi odgovori, a ako netko od vas zna/dozna točnu informaciju iz kataloga prije mene neka napiše.

Hvala

placas 5% od cijene koja stoji u kupoprodajnom ugovoru...

Link to comment
Share on other sites

ne plaća ako je cijena u kupoprodajnom sumnjiva poreznicima... onda oni gledaki po katalogu...

da je tako svi bi u ugovor pisali 1000kn i :dobroje:

Edited by cicovspu
Link to comment
Share on other sites

Plača se 5 % poreza od vrijednosti u njihovom katalogu.

Ako on (tip u poreznoj) kaže da je kataloška vrijednost tvog vozila 40000 onda 5 % ispada ravnih 2000 kn. Od kud mu onih 50 neznam ali porez je taj

Druga je rasprava o tome da li je on krivo gleda pa ti kao osnovicu uzeo vrijednost za neki drugi model/godinu/opremu

Link to comment
Share on other sites

(u ugovoru 1000kn :ahaa:)

Kako dosjetljivo. :D

Mogo si stavit i polovnu čunga lungu a ne 1000kn. :plazi:

Para koju navedeš u ugovoru nema veze s iznosom koji ce ti porezna uprava naplatit. ;)

Link to comment
Share on other sites

@Smuchac

Ima veze utoliko što će ti obračunati porez prema iznosu navedenom u ugovoru ako je njegov iznos veći nego u katalogu CVH, tako da je u svakom slučaju bolje staviti manji iznos (ako se ne zna kolika je kataloška vrijednost).

A ova vrijednost Clia dci iz 2003. stvarno izgleda kao da je obračunata 2007. godine.

Edited by Tommy
Link to comment
Share on other sites

Ja sam svasta dosad kupovao i šta god da sam stavljao u ugovor,nikad nisam uocio neku osjetnu razliku u porezu pa sam zato i napisao ovo gore... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

meni nije ni pogledao ugovor cijenu u njemu, već je odmah počeo kopat po nekoj knjižurini... :(

Link to comment
Share on other sites

ja sam za meganea platio 700kn prijepis...ali sam radio preko jednog UO...njima platio 200kn, s time da su mi rjesili prijepis i nove tablice i prometnu i knjizicu...sa punomoci me sve ispalo 1200kn...a taj dan normalno odradio svoj posao dok su oni sve papire rjesili...u ugovoru je pisalo 10000kn, a oni su ga procjenili na 14000kn ah te veze :D

nadalje kad sam kod istih trazio ponudu za kasko, procjenili su mi auto na 137k kn

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na sva tria uta koja sam ima plaća porez oko 1000kn... nema veze šta piše u ugovoru..čiča izvuče katalog, poliže prst i počme listat i bubne cijenu...da ti uplatnicu i pičiš u poštu...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na sva tria uta koja sam ima plaća porez oko 1000kn... nema veze šta piše u ugovoru..čiča izvuče katalog, poliže prst i počme listat i bubne cijenu...da ti uplatnicu i pičiš u poštu...

naravno da ima veze, neces stavit 2000kn u kupoprodajnon, onda bi ti i ja namjerno izvuka iz kataloga cijenu i sa uzitkon ti da uplatnicu, stavis neku malo nizu cijenu i miran si, nece te niko zezat...

Link to comment
Share on other sites

^ Nema strogog pravila, kad sam ja Equusu prodo autu stavili smo nešto manju cijenu od stvarne, ali realnu za taj auto da je bio u malo lošijem stanju ili bez bilsteina itd., ali lik uopće nije gledao ugovor nego samo njihov katalog i po tome je riješio cijenu.

Link to comment
Share on other sites

Ovdje nije poanta u tome jeli gledao u katalog ili nije, a je gledao je. Poanta je da je očito gledao i napravio krivo.

Evo primio sam informaciju da moj auto u prošlogodišnjem katalogu ima cijenu 26720 kn, dakle ove godine je još i jeftiniji, a čovjek je meni kao osnovicu za izračun poreza uzeo 40.000 kn.

Dakle radi se o nekih 750 kn razlike u iznosu za plačanje. U ponedjeljak idem na poreznu...

Edited by Pivi
Link to comment
Share on other sites

Ovdje nije poanta u tome jeli gledao u katalog ili nije, a je gledao je. Poanta je da je očito gledao i napravio krivo.

Evo primio sam informaciju da moj auto u prošlogodišnjem katalogu ima cijenu 26720 kn, dakle ove godine je još i jeftiniji, a čovjek je meni kao osnovicu za izračun poreza uzeo 40.000 kn.

Dakle radi se o nekih 750 kn razlike u iznosu za plačanje. U ponedjeljak idem na poreznu...

Nema druge nego pisati žalbu!

Ali stvarno ti je precijenija clija.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.