Jump to content

Porez na prijenos


Guest Pivi

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cicovspu

    6

  • dolac

    5

  • Smuchac

    4

  • SOVA

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

naravno da ima veze, neces stavit 2000kn u kupoprodajnon, onda bi ti i ja namjerno izvuka iz kataloga cijenu i sa uzitkon ti da uplatnicu, stavis neku malo nizu cijenu i miran si, nece te niko zezat...

Da ali on ti svejedno pogleda u katalog i naplati po svome... ako je u njemu u katalogu vrijednost 10000kn a ti staviš 8000kn šta nije puno smanjeno, on će ti opet nakeljit da platiš za 10000 kn.

Link to comment
Share on other sites

ima veze cjena ma ugovoru

ako je cjena na ugovoru veča od kataloške opalit će ti porez po cjeni na ugovoru,a ako je cjena manja nego u katalogu računa se po katalogu.

ja sm prije točno godinu dana kupio svoj clio (1.5 dci,'02)i kataloška vrijednost je bila 19.500,00 kn

Link to comment
Share on other sites

baš sam ja tražio kad se otvorila tema... na googleu nema... možda preko nekog torrenta bi se dala naći neka verzija al ježi ga kad je svake godine novi

Link to comment
Share on other sites

To si u pravu da će naplatit ako je u ugovoru veća od kataloške...uglavnom tia sam reć da je teško da će neko uspit proć da plati manje od kataloške, više da ali manje ne.

Link to comment
Share on other sites

dns/sutra idem u poreznu vidit kod nekog drugog na šalter kolko cijene twingo iz 2001. jer se i ja bojim da su mene zeznuli.. čitam da su gore cliači iz 2002. god 19500 kn a meni za twinga iz 2001 rekli 23k kn.. :roll:

Edited by dolac
Link to comment
Share on other sites

Kako doći do tog kataloga,ima li gdje na netu?...ili je to veća tajna od kataloga naših Mig-ova :fucka:

mozes nazvat centar za vozila hrvatske i pitat

tel: +385 (1) 48 33 444

Link to comment
Share on other sites

upravo zvao centar za vozila hrvatske, tehnička služba tel:01 48 17 367, striček veli da prate vrijednost do deset godina unatrag i npr. Twingo 43 kw iz 2001 vrijedi po važećem katalogu 11 600 kn. Vrlo korisna informacija. THX.

Link to comment
Share on other sites

napisao sam gore kako je meni bilo (vrijednost u papiru 1000kn, porez 50kn) i dovidenja

Link to comment
Share on other sites

upravo zvao centar za vozila hrvatske, tehnička služba tel:01 48 17 367, striček veli da prate vrijednost do deset godina unatrag i npr. Twingo 43 kw iz 2001 vrijedi po važećem katalogu 11 600 kn. Vrlo korisna informacija. THX.

o mamicu im ljubim a meni su za twingo iz 2001. ali 16v zaračuniali 23k kn :mad:

sutra sam im tam nacrtan! :mad:

Link to comment
Share on other sites

da! najskuplji 16v iz 2001. god je 13600kn.. kome se sad javit i šta mi je radit? i ma tko kakav savjet? da li otić sad na šalter na poreznu ili?

Link to comment
Share on other sites

odi vidi i probaj... al poznavajući državnu aparaturu neće ti vratiti višak ...

Link to comment
Share on other sites

odi vidi i probaj... al poznavajući državnu aparaturu neće ti vratiti višak ...

onda idem odvjetniku..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ja sam za svojeg Megana 2 1.9dci 2004 platio 1600kn poreza.Al mi kaže frend da ima nekog tipa kaj je procjenitenj i da se da s njim dogovorit.Drugi frend bio kod njega sa BMW-om 525d 2003 i platio je 1500kn.Na poreznoj mu nisu mogli ništa jer je imao potvrdu od procjenitelja.

Link to comment
Share on other sites

Ovisi od porezne do porezne, ali uglavnom ti gledaju godište koje je auto pa najskuplji koji je bio neovisno da li je tvoj osnovna ili full oprema. U mojem slučaju Laguna 1.6 16V RXE 1999. godina vrijedi po tablici 11000 a gledali su mi 2.0 16V Dynamique koja vrijedi 13100 kuna ista godina. Pa sam platio 655 kuna poreza umjesto 550

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za svojeg Megana 2 1.9dci 2004 platio 1600kn poreza.Al mi kaže frend da ima nekog tipa kaj je procjenitenj i da se da s njim dogovorit.Drugi frend bio kod njega sa BMW-om 525d 2003 i platio je 1500kn.Na poreznoj mu nisu mogli ništa jer je imao potvrdu od procjenitelja.

nemaš se šta tu dogovoriti

ukoliko je auto razbijeno, izgrebano itd napraviš procjenu

sa tim papirima u poreznu i od vrjednosti na koju je auto procjenjen

placač 5% poreza

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.