Jump to content

2010 Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix


ZD1400RT

Recommended Posts

19illustrationbigabudha.jpg

2010 Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix

post-73-051767700 1289588552_thumb.jpg

Dobro večer zmijoljupci! Isprike na zakašnjenju topica. Evo nas i na zadnjoj utrci Formule 1. Kad ovako dođu posljednji trenuci sezone uvijek imam feeling da mi je sezona proletjela. I dok diljem svijeta vlada siromaštvo u Abu Dhabiju sve vrvi od prebogatih ljudi koji su došli malo začiniti svoje živote sa jednom od najnapetijih završnica sezona u F1. Glavni akteri su Weber i Alnoso. Weber koji je za razliku od Vettela pokazao iskustvo i što znači hladna glava u kritičnim trenucima te Alonso koji je briljirao u drugom dijelu sezone kada je i Ferrari napravio savitljivo prednje krilo po uzoru na RB bolide.

Najviše se priča o pravednosti u sportu i Massinom propuštanju Alonsa u Njemačkom. Na prvi pogled mi je to izgledalo jadno, ali kad sam razmislio onda i logično. Formula 1 je timski sport tj. momčadski i tu pojedinac nije veči od momčadi, već je dio momčadi i da bi momčad mogla funkcionirati svi moraju nešto dati. Vettel je Weberu mogao dati 7 bodova u Brazilu, ali predivne ljudske osobine poput zavisti i sebičnosti su prevladale u Vettelu. Doduše, postoji mogućnost i da Vettel osvoji naslov pa mu se "prašta". Sve u svemu propuštanja vozača smo se nagledali i više nego što mislimo. Prošle godine u dominantnom (na račun prevare) Brawnovom bolidu, Barichello je konstanto imao probleme na bolidu dok je Buttonov savršeno radio. Kad je Button stekao neuhvatljivo prednost, odjednom je i Rubens počeo pobjeđivati, zamislite. Godinu prije Kimi se micao Massi, dok je još godinu prije Massa se micao Kimiju. isto tako i ne manje očit primjer mogli smo gledati 2005. i 2006. kada je Fisico micao Alonsu u Renaultu te također niz misterioznih kvarova ba Fisicovom bolidu, a prije toga njegovo kraljevstvo neću ni spominjati. Sve u svemu, osvoji li naslov Alonso, po meni je zasluženo i prema njemu i prema Ferrariju.

Situacija koja trenutno je, za nas gledatelje je savršena jer ćemo možda gledati borbu za naslov između timskih kolega, a ako se ne varam toga nije bilo još iz dana Williams Renaulta. To bi bio show, nepredvidljivi Vettel vs. nepopustljivi Weber :bigl:

A cijelu tu priču mogu začiniti Hamitlton, Button, Massa i Kubica pa još ako nekome grune motor :fucka:

Želim vam ugodan vikend!

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

post-73-037950400 1289588753_thumb.jpg post-73-096177100 1289588764_thumb.jpg

Evo i rezultata današnjih treninga na kojima Renault izgleda dobro, pa čak i Petrov. Nadam se da će imam bolju taktiku nego u Brazilu!

Link to comment
Share on other sites

Vettel grize ko' lud...Bit će napeto

Staza ovako ...u nacrtu ..izgleda kao pištolj... Nadam se da će pucati na sve strane

Link to comment
Share on other sites

formula 1 je timski sport ali nije to nogomet ... propuštanje je namještanje ... ipak, teško je izbjeći propuštanja, jer nagledali smo ih se u eri schumachera i kod alonsa, ali takve stvari se uvijek mogu izvesti u rukavicama, ne tako očito kao Alonso Massa, iako držim da je Massa to namjerno tako napravio, da ukaže na pressing koji Alonso vrši na tim ... Vettel nije ni trebao propusti Webbera u brazilu, ali bilo je očito da tim nema namjeru dozvoliti Webberu da se s njim utrkuje i zbog toga bi mogli popušiti sve ... Webber, hladna glava?! vidili smo kako je hladna bila u Koreji :zubo: ...

ali što je je, Alonso je nakon velikog broja pogrešaka, odlično odvezao drugi dio sezone, taktički i vozački, a ni RedBullovi mu nisu odmogli :D ... i stvarno je mogao bez tog propuštanja i plakanja preko radija u Njemačkoj

Alonsu čak djelomično ide na ruku što je Ham jako konkurentan ovaj vikend ako je suditi u treninzima, tako da bi mogao i on pomrsiti račune redbullovima

Link to comment
Share on other sites

žao mi je kubice i njegovih kvalifikacija ko da je izgubio naslov prvaka! ako sutra sve bude ok s Ferrarijem, Alonso uzima naslov prvaka! :) (po meni)

žao mi je Webbera i teško je znat jesi li prilagodili posebno bolid Vettelu ili ne, al bio je brz, što me nebi čudilo da mu sutra opet otkaže motor tokom utkre.. M Schumacher opet brži od Rosberga :roll:

Link to comment
Share on other sites

Situacija koja trenutno je, za nas gledatelje je savršena jer ćemo možda gledati borbu za naslov između timskih kolega, a ako se ne varam toga nije bilo još iz dana Williams Renaulta.

Imali smo timski dvoboj za naslov prvaka izmedju Hamiltona i Alonsa u McLarenu 2007, ali im je racune pomrsio Kimi u Ferrariu.:D

Link to comment
Share on other sites

Napete kvalifikacije. Hamilton kaže da ide na pobjedu i da nema što za izgubiti. Moglo bi biti svega... jedva čekam... :hura:

Imali smo timski dvoboj za naslov prvaka izmedju Hamiltona i Alonsa u McLarenu 2007, ali im je racune pomrsio Kimi u Ferrariu.:D

Istina! Viroza čini svoje :)

Link to comment
Share on other sites

Startaju li svi na mekim gumama? Nekako mi je prevelika razlika između prvog i drugog vozača po momčadima.

Link to comment
Share on other sites

baš nikako nisam htio da vettel osvoji naslov i eto ga.. naši komentatori ga dižu u nebesa, a Alosna koji je po meni bolji vozač, su vrhunski zeznuli kad su ga pozvali u boks.. definitivno prerano i sve kaj su imali u rukama se predali red bullu.. sami su si krivi za takvu pogrešku i krivu procjenu.. ne kužim ni kak je renault danas na pravcu bio tako brz da im ni mclaren ni ferrari nije mogao ništa.. :)

uglavnom dosadna utkra sa jako malo preticanja, baš se ništa spektakularno niej dogodilo osim sudara schumia i sutila..... bzvze.....

Link to comment
Share on other sites

Šumi legenda, ostatak utrke bezvze, svaka čast renolu, a u ferariju mislim da bi trebali neki otkazi past jer im taktičari nisu baš najbistriji.

Bolje da su Alonsu rekli na početku skreni na Buttona, onda bi garant samo otišao ravno. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Meeni je i vise nego drago sto je Sebastian postao prvak,a Alonso je svojim ponasanjem na pocetku i kraju utrke pokazao da je pi*ki*a...ka!

Kad je toliki frajer kaj nije uspio prijeci Petrova toliko krugova prije kraja utrke?! Slazem se da su ga i njegovi "takticari" zeznuli sa ulaskom u boks!

No,u svakom slucaju mislim da je posteno zavrsila ova sezona F1 i nadam se da ce sljedece sezone biti jos zanimljivije!

PS: Renault je pokazao ove godine da ima vrhunske motore i Petrov i Kubica su se drzali dosta dobro!

Edited by Mladen
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva utrka! Ključ ovakvog raspleta je po meni okretanje Shumachera koji je izazvao SC te su pod SC-om Petrov i ekipa mijenjali gume bez velikog zaostatka te se time našli u boljoj poziciji od Alonsa i Webera. Moje čestitke idu Adrianu Newyu koji je dizajnirao predominantan bolid. Bolid toliko dominantan da je Vettelu oprostio puste greške i kvarove te opet osvojio naslov.

Renault mi je bio ugodno iznenađenje i drago mi je da su pružili otpor Ferrariju i McLarenu. Možda Alonso nije mogao prestiči Petrova jer je imao istrošeni motor dok su Petrov i Kubica imali samo jednom korištene motore.

Link to comment
Share on other sites

Ma ovo je završilo pošteno da poštenije ne može biti. Nisam ljubitelj njemca ali svjetski prvak je zasluženo. Alonso mi je malo pao u očima nakon onoga sa Petrovom na kraju utrke. Naši dečki su odlično odvozili i svaka im čast. Samo se nadam da će i iduće sezone ostati momčad renault, ali po nekim glasinama nažalost neće biti tako. :frown:

Link to comment
Share on other sites

Ma ovo je završilo pošteno da poštenije ne može biti. Nisam ljubitelj njemca ali svjetski prvak je zasluženo. Alonso mi je malo pao u očima nakon onoga sa Petrovom na kraju utrke. Naši dečki su odlično odvozili i svaka im čast. Samo se nadam da će i iduće sezone ostati momčad renault, ali po nekim glasinama nažalost neće biti tako. :frown:

:dobroje: Nisam baš shvatio što je Alonso htjeo objasnit Petrovu ali svakako nije bila lijepo za vidjet i mogao je čestitat Vettelu kao što su to odradili McLarenovci , Renault danas iznad očekivanja a Petrov si je vjerovatno sredio i sljedeću sezonu u Renaultu :cool:

Link to comment
Share on other sites

Damn you, you Russian MF. :zubo:

hahaha kud baš danas odvozio najbolju utrku života haha ali drago mi je

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi fora da su se nakon toga pomlatili, brijem da bi Alonso dobio batina :rotfl:

To sigurno i da nastavimo gledati sportski događaj u vidu boks meča :rotfl::fucka:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.