Jump to content

Razlike izmedju F7P i F7R


matrix023

Recommended Posts

Jebiga sad...

Od 1991. uz 1.8 16V motor u Clia se je trpalo po 135 ili pak 140 KS. F7P 722 je imao 135 KS a F7P 720 140 KS. 1993. se pojavljuje Willy za F7R 700 motorom sa 150 KS da bi 1994. u 1.8 16V Cliu ostao samo ovaj slabiji motor sa 135 KS a onog od 140 više ne stavljaju. Nakon toga se vuče Clio 1.8 RSi sa 107 KS jakim motorom F3P 758. također se pojavljuje 1.8 AT kasnije sa 90 KS i F3P Q7 motorom,al to više nema veze s našom pričom jer nakon 1999 se navedeni motori nisu ugrađivali niti je Clio 1 više pravljen.

1988 se pravi prvi R19 i sve do 1989 nema 1.8 motor. Tada nastupaju dva takva. Jedan je F7P 700 i F7P 704. Jedan ima 137 a drugi 135 KS i tako sve do 1994 kada ostaje F7P 704 sa 135 KS sam u ponudi i on ostaje do kraja devetnaestice ilitiga do kraja 1996 jer ih već od 1997 ne prave.

Di je sad problem?

Link to comment
Share on other sites

jbg momci nemojte se ljutiti ali to sve sto se zna moze da se procita sa neta....na retrorenault forumu sam se nacitao svega i svacega,jedan ima 130 ks drugi 143 treci 150 na valjcima....jedan pravi 15,4 na 400 drugi ne moze bolje od 16 treci 15.8 i svi su manje vise standard za izuzetkom kn i slicnih stvari. I sta je sad tu na kraju tacno? izgleda da nikad necemo znati...

Link to comment
Share on other sites

Zna se sve,a to šta ti sakupljaš dezinformacije naokolo kao i mnogi,u glavama se stvara zbrka i onda imamo po 6 različitih motora različitih snaga. Pogotovo kad netko ima sporije auto od nekog pa su neki motori i jači nego šta treba. Ovo moje gore ti je amen gospodnji. :dobroje:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

jbg momci nemojte se ljutiti ali to sve sto se zna moze da se procita sa neta....na retrorenault forumu sam se nacitao svega i svacega,jedan ima 130 ks drugi 143 treci 150 na valjcima....jedan pravi 15,4 na 400 drugi ne moze bolje od 16 treci 15.8 i svi su manje vise standard za izuzetkom kn i slicnih stvari. I sta je sad tu na kraju tacno? izgleda da nikad necemo znati...

odu konji lako s godinama i (ne)održavanjem, a za valjke je upitno kolko su vjerodostojni i jesu stali dva ili više auta "tvornička" (iako je upitno šta to znači za auto staro 20 god) na iste valjke u istim uvjetima pa vidili razliku? uvjek će postojat neke teorije zavjere i priče (kao da RS 197 stvarno ima 197KS :D )

Link to comment
Share on other sites

odu konji lako s godinama i (ne)održavanjem, a za valjke je upitno kolko su vjerodostojni i jesu stali dva ili više auta "tvornička" (iako je upitno šta to znači za auto staro 20 god) na iste valjke u istim uvjetima pa vidili razliku? uvjek će postojat neke teorije zavjere i priče (kao da RS 197 stvarno ima 197KS :D )

fala qurtzu da netko ima teoriju sličnu mojoj.

Link to comment
Share on other sites

jbg momci nemojte se ljutiti ali to sve sto se zna moze da se procita sa neta....na retrorenault forumu sam se nacitao svega i svacega,jedan ima 130 ks drugi 143 treci 150 na valjcima....jedan pravi 15,4 na 400 drugi ne moze bolje od 16 treci 15.8 i svi su manje vise standard za izuzetkom kn i slicnih stvari. I sta je sad tu na kraju tacno? izgleda da nikad necemo znati...

ja na 402 najbolje napravio 15.8 ali to nije nikakav podatak za usporedbu kolko auto ima konja jer nemaju svi isto vrijeme reakcije, a i dva ista auta sa istim postavkama i približno istom kilometražom nemaju isto ks.

post-7183-009871300 1295992096_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

iskreno koliko god da ima ili nema nije toliko ni bitno..znam kako ide i to je najbitnije :) mada smo malo i otisli u off trebale su mi samo neke informacije sto se tice cisto mehanickih podataka :fucka: najbolje bi se videlo na crti,valjda ste se potezali medjusobno pa znate kako koji auto ide naspram kojeg :)

Link to comment
Share on other sites

700 i 720 verzije F7P motora su bile verzije bez katalizatora. Ostali su imali katalizator i zadovoljavali Euro 2 normu.

Link to comment
Share on other sites

a ja se ponada da ima neki konkretniji dokaz o tih 142 ks :D

evo ti najkonkretnije vidis koja sila konja goni moja auto :rotfl::dobroje:

Edited by matrix023
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.