Jump to content

Megane II RS (2005 god)


Guest

Recommended Posts

nisam siguran dali je to pravo mjesto za ovu temu, nadam se da nisam fulao previse. znaci mene zanima neki savjet sa strane vlasnika takvog auta, na sta moram najvise pazit kod kupnje takvog automobila? auto je u savrsenom stanju sto se tice karoserije limarije i unutrasnjosti i motor izgleda ok po onome sto sam ja uspio vidit. auto je chipiran na 250 KS i ima 75k kilometara. sada vas molim za savjet, ako se odlucim do sljedeceg vikenda auto bi mogao bit kod mene.

Covjek trazi u zamjeni moj Audi A4 3.0 V6 quattro 2002 god (koj bi trebao vrjedit od 10 do 11 k eura) i jos 2 k eura nadoplate mislite da je cijena ok.

Jos moram reci da mi je ovaj auto san od kad sam dobio vozacku dozvolu prije 2 godine sam imao priliku kupit jednog crvenog RS-a iz pule ali na kraju sam uzeo Golfa V GTI jer je bio u autokuci i oni su mi preuzeli Clia u salonu. Sad mi je prava prilika. josa da vas cujem i odem po auto :)

posto mi forum neda da stavim directno ovdje slike evo vam link pa mozete ih vidit.

http://paxy20t.pixa....15/%20Megane-RS

Edited by PAXY
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Coupe RS

    7

  • chkoze

    6

  • GTT

    5

  • marrky112

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

nisam siguran dali je to pravo mjesto za ovu temu, nadam se da nisam fulao previse. znaci mene zanima neki savjet sa strane vlasnika takvog auta, na sta moram najvise pazit kod kupnje takvog automobila? auto je u savrsenom stanju sto se tice karoserije limarije i unutrasnjosti i motor izgleda ok po onome sto sam ja uspio vidit. auto je chipiran na 250 KS i ima 75k kilometara. sada vas molim za savjet, ako se odlucim do sljedeceg vikenda auto bi mogao bit kod mene.

Covjek trazi u zamjeni moj Audi A4 3.0 V6 quattro 2002 god (koj bi trebao vrjedit od 10 do 11 k eura) i jos 2 k eura nadoplate mislite da je cijena ok.

Jos moram reci da mi je ovaj auto san od kad sam dobio vozacku dozvolu prije 2 godine sam imao priliku kupit jednog crvenog RS-a iz pule ali na kraju sam uzeo Golfa V GTI jer je bio u autokuci i oni su mi preuzeli Clia u salonu. Sad mi je prava prilika. josa da vas cujem i odem po auto :)

posto mi forum neda da stavim directno ovdje slike evo vam link pa mozete ih vidit.

http://paxy20t.pixa....15/%20Megane-RS

Mislim da je to dosta velika cijena za megana sve zavisi koliko stvarno vrijedi tvoj audi,imam takav auto i stvarno odlicno se vozi i ide,a platio sam ga dosta ispod te cijene.

Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poštovanje Megsu ,ja bih ako je rabljen uzeo samo stock auto.Kad pogledam financijsku konstrukciju ako dobijaš tu lovicu za svoju pilicu i još 2 jezera za nadoplatu mogao bi opaliti i na malo jače :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poštovanje Megsu ,ja bih ako je rabljen uzeo samo stock auto.Kad pogledam financijsku konstrukciju ako dobijaš tu lovicu za svoju pilicu i još 2 jezera za nadoplatu mogao bi opaliti i na malo jače :ahaa:

Potpis na ovo!

ovaj megane sa slika ima promjenjena zadnja svijetla,možda samo zbog izgleda,a možda i zbog...tko zna...u svakom slučaju i ja bih takav auto uzeo samo stock ,a i tip te puno traži :jez:

Link to comment
Share on other sites

za svjetla nisam primjetio... hmm a kakva su mu orig??

uglavnom vidit cu sa likom ako se da nesto korigirat cijenu. a sto se tice odrzavanja megana sta mi mozete reci ima neke probleme koje su poznate za njega ili ide samo redovno servisiranje itd... ima li netko iskustva sto se toga tice?

Link to comment
Share on other sites

post-7112-010950400 1296319230_thumb.jpg

:hey:

Iako nisam upućen,niti sam ikad sjedio u Meganeu RS,zanima me koja je ono ćuka unutra između kolimetraže i obrtaljke? Hvala.

U originalu bi trebalo bit ovako:

http://crameye.free.fr/Volant.jpg

Malo mi se čini nestručno čičkan ovaj RS,pa radije nemoj ili pak jako detaljno ispitaj cijelu priču. Najprije,jel bio udaren ikad pa dalje.

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

ona cuka u sredini oznacava tlak turbine to je dodano, ali je dobro ispalo, u zivo dobro izgleda. u osiguranju sam provjerijo i govore da nije niakd bio karamboliran.

Link to comment
Share on other sites

ZA toliko skoro ( malo vise ) sam ja prodao urednog F1 R26 koji je ipak puno vise od sporta plus kaj je bio full uredan ...

mislim, F1 R26 sa bojom , naljama, šperom itd. + 2 godine mlađi, točnije 6/2007

ovo ne vrijedi prek 10 ...

Link to comment
Share on other sites

ZA toliko skoro ( malo vise ) sam ja prodao urednog F1 R26 koji je ipak puno vise od sporta plus kaj je bio full uredan ...

mislim, F1 R26 sa bojom , naljama, šperom itd. + 2 godine mlađi, točnije 6/2007

ovo ne vrijedi prek 10 ...

:dobroje: traži r26 puno bolji auto od sporta...

Link to comment
Share on other sites

Takodjer smatram da Megane II RS koji nije R26 230 i koji je stariji od 5 godina trenutno ne vrijedi na trzistu rabljenih preko 10000 eura. Jbg...tako stoje stvari.

Link to comment
Share on other sites

eh ja da imam casha bi si rado uzeo R26 ili cak bi mozda uzeo novi megane RS, ali stvar je u tome da moram prodat audija i kako stoje stvari u RH mogu to postici samo zamjenom jer auto mi je po oglasnicima vec duze od 5 mjeseci i nitko ne nudi cash... tako da moram uzet sta se nudi. trenutno imam u vidu ovog megane ili jedan audi S3 2003 godiste. rade bi meganea uzeo jer je novii ima manje kilometara i vise mi se svida nego ovaj S3 sto je starija linija...

Link to comment
Share on other sites

Pitati nekog koncesionara mislim da ima jedan na lageru 2010 samo je sport 175000 ili nešto više ako nije prodan.Treba to temeljtije odraditi da se ne razočaraš poslije.

Link to comment
Share on other sites

ja ti nisam rekao da uzmes r26, shvačam tvoju situaciju , rekao sam da r26 puno vise vrijedi, znaci moj sa svom opremom, 2007 godina, sa svime ulozenim 14000

ako ide u zamjenu, ja za taj megane nebi dao vise od 9000€, jer nije R26, jer je 6-a godina i tak ...

uzmi 2, 2.5t€ i jezik za zube , smajl na fejs ...

odrzavanje,

gume: 18" ko 18" ... nista posebno skupo

ulje: 5w40 standardno, umes 5 litara bilo kojeg

svječice: na 60 000 km ( oko 600 kn )

filter ulja, zraka, ventilacije, goriva sve ispod 300 kn

za R26, komplet pločice OEM oko 1700 kn , diskovi prednji oko 1000 kom znaci za sport jeftinije + kaj mu pase sve zamjenske kaj je 50% jeftinije

nosaci motora jeftini, znaci manje od 2000 kn komplet ( sva 4 )

odrzavanje ko da vozis clia 1.4 16V , nis posebno tj. naspram audia jeftino ce ti bit, bar je meni bilo naspram bmw-a e39

Link to comment
Share on other sites

i ja bi se manio čorava posla, pitaj frajera jel ima sve original...

ova čuka je bzv unutra jer mu je dolje dio sa LCD ekranom za vrata, eventualno pritiska guma, pitanje jel to kaj buseno, isto tak vidi jel ima original lonac i felge , plus kaj vidi zakaj je mijenjao zadnja svjetla ...

ovak se auto čini urednim ...

Link to comment
Share on other sites

mislim da je svatko skužio drugačije...daj reci tko kome treba nadoplatit...ti liku ili on tebi :nezna:

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Čovjek sa Meganeom traži Audi + 2000 eura nadoplate za svoj auto. Dakle, cijeni svoj Megane oko 2000 eura više nego Audi.

Link to comment
Share on other sites

Čovjek sa Meganeom traži Audi + 2000 eura nadoplate za svoj auto. Dakle, cijeni svoj Megane oko 2000 eura više nego Audi.

A većina nas misli da bi zapravo situacija trebala biti obrnuta jer mislimo da Megane vrijedi manje nego što tip traži! :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

A većina nas misli da bi zapravo situacija trebala biti obrnuta jer mislimo da Megane vrijedi manje nego što tip traži! :dobroje:

Gle, čovjek je napisao da mu Audi vrijedi 10-11 tisuća...pa ako bi lik s Meganeom njemu nadoplaćivao još 2000 eura to bi značilo da lik svoj Megane cijeni 8-9 tisuća a ja još nijedan 225 RS 2005-og godišta nisam vidio za te novce. Dakle, bit će da je obrnuto, da lik cijeni Meganea 12-13 tisuća pa zato traži Audi plus 2000 eura. Tako sam ja skužio...

Link to comment
Share on other sites

da, svi mislimo da bi lik trebao bit sretan da dobije audija pod račun i još doplati ...

il tak il ga nebu sljedecih godinu dana prodao ni za 10 tisuca ...

ljudi koji kupuju taj auto traze R26, eventualno F1 , a sigurno ne 6 godina star sport za 13 ...

Link to comment
Share on other sites

Tocno tako lik trazi od mene audia i jos 2000 eura. Na auto su lampe mjenjane jer mu jedna bila razbijena. I po onome sto sam vidio na netu to su lampe od zadnje verzije cup. Na auto su kocnice od r26 prednje i zadnje. Ovjes od cupa ostalo je sve origibal. I kaze lik da je auto bio od vlasnika nekog renault servica u zagrebu. Sad cu mu ja nudit maximalno 1000 eura jer i ja mislim da vrjedi malo vise od mog audija jer je moj malo ostecen iznutra ona konzola klime i ye stvari. Megan ima i dva seta felgi i guma. Mislim da je ipak uredu auto.

Link to comment
Share on other sites

Tocno tako lik trazi od mene audia i jos 2000 eura. Na auto su lampe mjenjane jer mu jedna bila razbijena. I po onome sto sam vidio na netu to su lampe od zadnje verzije cup. Na auto su kocnice od r26 prednje i zadnje. Ovjes od cupa ostalo je sve origibal. I kaze lik da je auto bio od vlasnika nekog renault servica u zagrebu. Sad cu mu ja nudit maximalno 1000 eura jer i ja mislim da vrjedi malo vise od mog audija jer je moj malo ostecen iznutra ona konzola klime i ye stvari. Megan ima i dva seta felgi i guma. Mislim da je ipak uredu auto.

nek me kolege vlasnici isprave ali mislim da ti kočnice nisu od R26, eventualno rotori ak su bušeni prednji i zadnji. Klješta nisu. Prednji farovi mi se isto čine da nisu original, imaju unutra crne okvire, a kolko sam upoznat crne okvire su imali samo R26 i R26R. Sport i F1 ne. Sad kozmetika ne znači puno, mislim da ti je važnije da je mehanički ok. Imaš par R26ica i F1 po oglasniku od auto kuća pa probaj sa njima razgovarati i vidjeti da li može tvoj pod račun.

Link to comment
Share on other sites

crne lampe je imao i hans na karavanu , znaci od 2007 godine ...

2paxy, ti nemas cup ovjes kakav ima r26, fali ti špera, fali ti antiroll, fale ti drugačiji amortizeri i opruge ...

F1 i R26 imaju iste kočnice samo kaj R26 ima standardno busene ...

zadnje lampe su najobičnije kakve su se ugrađivale s redizajnom od 2006 godine

ugl, meni osobno taj auto ne vrijedi puno, pa čak ni 10 s obzirom na godinu, da očito nije serijski a upgradeovi nisu neznam kaj, sport je znaci daleko od F1 ili R26 i po ovome svemu precjenjen, a mozda je tvoj audi krama pa budi sretan kaj ti daje zamjenu, neznam ...

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.