Jump to content

Mapiranje megane 1.5 dci


zac

Recommended Posts

Istina, zna kako prevarit covjeka, tu je najbolji. Meni je tri puta radio i umjesto da prizna da nema pojma kaj treba napravit skinuo mi je 15 ks, pa ko je tu lud??? I sad nece vratiti lovu, jel to posten covjek kojeg bi trebalo preporuciti?

I kako je moguce da takav znalac ne zna napraviti mapu a Gubic sve iz prve narihta u svega 3 sata?! A za to jos i racun dobijes, za razliku od Tibora!

 

junak, jos jednom... ti si jedan nezadovoljan na ne znam kolko zadovoljnih, nemos protiv statistike :zubo:

a sve ti to ima i veze kak se postavis u problemu... dok ja imam posla s bahatom musterijom, kaj mislis da mu lizem dupe? da se razmemo, ne mislim da si ti kaj kriv, al kad se pogode neke okolnosti, uvijek moze proizaci s**nje iz kitice cvijeca... steta da si tak proso...

a da je lik prevarant i da nema pojma, ne bi bil tak uspjesan u tome kaj radi, zivil na u kucici s pogledom, vozil porsh i uzival u zivotu... nek bi radil ko ostatak naroda za crkavicu s potrtim koljenima jer je probal shebat krive ljude...

 

al ok, kuzim kak je to dok ti gutnes... badava sve price... ae zivio!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zac

    8

  • Legolas

    7

  • pere

    6

  • Max

    6

Top Posters In This Topic

Pa naravno da živi u kući s pogledom kad obrće desetke tisuća, a ne plaća poreze, koliko sam shvatio...

To je jad ove države, da te nitko ne pita. odakle ti imovina...

Link to comment
Share on other sites

A cuj, ja sam jedan o mnogih koji je naje.. a to otvoreno kaze. Da se razumijemo, ja sam vrlo strpljiv i nisam nista htio na silu, samo ono sto je obecao. Na zalost, popusio sam i to mi je skola. A njemu neka bude na dusi i to kaj je mene prevario i to kaj opcenito radi. Ja vise necu nista reci na ovu temu...

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da živi u kući s pogledom kad obrće desetke tisuća, a ne plaća poreze, koliko sam shvatio...

To je jad ove države, da te nitko ne pita. odakle ti imovina...

a ti ne bi da znas i mozes?

 

I zato jer posal od 3ure kosta 3iljade kuna.

Lipa satnica, nema sta.

koje tri ure?! ja bil sa stopericom u rukama za 15 minuta :D

 

max, chipanje je uvijek rizik, neko mora i gutnut... meni je zao da se to desilo tebi... al opet, bolje tebi nek meni, ne?? (sala!!! :zubo: )

skola je oza tebe, nadajmo se zadnja takva! :dobroje:

 

je, mozemo prestat o ovom :)

Link to comment
Share on other sites

@pere: ne, ja ne bi ni da mogu... fino bi otvorio obrt i radio, svi se čudimo zakaj nam država tone, a većina će ukrasti čim mu se pruži prilika...

Neću više u off

Link to comment
Share on other sites

Ako je čipanje 15min onda je to nesto copy- paste šema.to mi se ne svija. Mislim da Gubić radi tuning po auto i kako oces? Il se varam?

Link to comment
Share on other sites

ma ne!! prevec sam stavil! 3 minute max!! :D

mapa je mapa, copy paste... kaj mislis da ak se jedna mapa za odredjeni motor razvija, testira, optimizira i tak sve dok se ne dodje do nekih optimalnih parametara, da se za svaki takav auto sve radi ponovo?? hehe

Link to comment
Share on other sites

Gubic nekoliko sati radi na autu i isprobava razlicite kombinacije. Zato i napravi kak se spada!

Link to comment
Share on other sites

Da, a to copy- paste smece nek obisi macku o rep...

Hvala sta je neko to spomenija, tamo sigurno necu vodit auto.

Link to comment
Share on other sites

2 Goran89
Copy paste mape, kako ih ti nazivas, rade svi ako je u pitanju serijski automobil jer su razlike nikakve(tj zanemarive)

ako je auto preradjen onda jedino mapiranje na valjcima dolazi u obzir ili mapiranje preko logiranja parametara auta kad se isti vozi

Sto se tunera u HR tice, njih 95% radi sa generickim mapama.
Oni koji odradjuju nesto vise od toga na serijskom ECU je TH performance, Gubic, Tibor. Ne pada mi nitko drugi na pamet trenutno.
Od te trojice sam radio sa Tiborom i THom i sa oboje imam odlicna iskustva. Gubic kada je poceo raditi mapiranja je imao jako puno reklamacija i zato nikada nisam otisao do njega, kakav je sada ne znam, ne spominje ga se bas ni u negativnom ni u pozitivnom kontekstu unazad zadnjih 2-3 godine.

Jos jedna dobra alternativa je RSR motorsport u Sloveniji koji isto radi sa generickim mapama ako su serijski auti u pitanju (cijena oko 350-450€) ili radi individualna mapiranja ako su u pitanju preradjeni automobili, ali to povecava cijenu mapiranja kao sto i produzuje proces.

 

Link to comment
Share on other sites

Razlika ima u istim autima sa istim motorima, dovoljno je stat na valjke i vidit ces da niti jedan auto nece pokazat iste krivilje. I sad da mi netko stavlja gotovu mapu na takvo upitno stanje- nema sanse, i da mi za taj copy paste posao naplati 300-400eura hahahaha ne pada mi napamet iz dva razloga, em ne znam sta dobivam em je cigancenje toliko naplacivat nikakav posao.

Meni je Clio drugi auto radjen u St u jednog covjeka. Prvi je bio trkaci Polo, mapa je radjena 4puta jer svaki put kad bi nesto radio na njemu od usisa ili ispuha bi ponovo stelali mapu. Auto ima sa takvim nacinom u 3godine 15000km i sve 5. Ako je trkaci auto izdrza bez iti jednog problema onda se nema sta dodat. Clio je nedavno radjen i ponovo cu kad ispuh prominim.

Otac je radija u njega Vectru opc, auto je otkida i nikad problema.

Uglavnom, mape su radjene po mom autu i njegovom trenutnom stanju, i za to cu platit a ovo drugo nista. A kad budem ima 600eura viska onda cu ic za zg i na valjke ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam napisao, razlike su minimalne, tvoje je da platis ili ne platis 300-350€ za to. Nitko te ne tjera.
Cijena je takva kakva je, ne radim mapiranja niti imam ista od toga, moj post je takav da se ljudima objasni o cemu se radi kod mapiranja i sto tko od ljudi radi.

Link to comment
Share on other sites

Ma sve ok. Ja samo govorim da je po meni skupo za takve kopirane i upitne mape toliko placat, ali svak ima svoje misljenje i svoje novce koje ce trosit kako oce.

Link to comment
Share on other sites

Dal je itko zavirio koji oni software i hardware koriste za to?

Link to comment
Share on other sites

ko veli da se 1.5 ne preporuca dizat?! glupost...

 

1.5 100ks ima bolju turbinu, dizne i veci hladnjak... nemojte me sad lovit za svako slovo, al dok sam se interesiral za taj motor naso sam sve detalje i 100tka je osjetno bolja od 65tke i 82jke... bez ikakvih posljedica po motor se moze dici za 15-20 konja... samo je bitno i dalje cuvat turbinu, propisno hladit/grijat i redovito servisirat auto... naravno da ak se nacipa na +30% i svakodnevno ganja da nece dugo... al nebi nista duze nit s orginal postavkama...

 

kupi, nasviraj i uzivaj! :dobroje:

doma je 82jka nacipana 20-25% u samom startu (kod tibora)... sad ima 200k i jos sve radi kak spada... redovno servisiranje svake godine il 20-25kkm

e bas sam tebe imao na pameti kad sam pitao dal su to isti motori jer znam da ti svog uredno vec 100 godina vozis i nikad nista, a tu pisu da motor ne moze podnijet to :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Dal je itko zavirio koji oni software i hardware koriste za to?

 

nista sto moze skinuti s neta a da valja

Link to comment
Share on other sites

gorane, da se mjeri snaga na motoru, a ne na valjcima, onda bi rezultati bili gotovo identicni... makar se i ovak razlike u istim uvjetima (temperatura, gume i sl) mogu svesti na minimum... naravno ak pricamo o serijskim autima, kao sto je bio moj.... u slucaju da su promjenjeni parametri tipa usis ili ispuh, naravno da se copz/paste mapa jos moze optimizirati za konkretan slucaj... al u debeloj vecini nepotrebno...

 

btw, forumska cijena je bila daleko niza od cifre koju ti spominjes... plus, ak je neko radil na toj mapi, investiral svoje znanje, vrijeme, HW, SW i kajjaznam kaj, a sad to stanca, zakaj to ne platit? kakve veze ima dal to traje 3 minute il 3 dana?? da je moj bio prvi i da je na njemu sve zivo testiral i mjeril onda bi to vise vrijedilo? meni ne, vise mi ovo pase, stavit na auto nest provjereno i amen...

 

al eto, sto zena, dvjesto sisa... kome pase nek vata, kome ne, ne mora... nek vozi s tih par konja manje (big deal) il plati vise pa je "siguran" :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

nista sto moze skinuti s neta a da valja

 

Ma ne pitam ja to ovak da skinem s neta i da HW naručim s ebaya i da krenem u te vode. :D

Nego ja i frendovi ozbiljno razmišljamo uć u taj biznis sa originalnim SW i HW. Najveće pitanje je koliko je to isplativo i koliko stvarno dobrih majstora ima u okolici.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne pitam ja to ovak da skinem s neta i da HW naručim s ebaya i da krenem u te vode. :D

Nego ja i frendovi ozbiljno razmišljamo uć u taj biznis sa originalnim SW i HW. Najveće pitanje je koliko je to isplativo i koliko stvarno dobrih majstora ima u okolici.

 

Baš šam htio napisat čim sam ti vidio post - "to se Blue sprema u chip vode".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

evo da se javim nakraju od svih tih tuning majstora kupio sam race chip najeftiniji ubacio u auto mogu nastimavat snagu kako meni pase i to sve za 129 E razlika prije i poslje OGROMNA

http://www.racechip.com/

imaju 3 modela cipova ja sam uzeo najeftiniji nezna kako funkcioniraju ovi jaci ali i sa ovim sam zadovoljan Lp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...



×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.