Jump to content

Tuning kočionog sistema vašeg Renault-a


Hrci

Recommended Posts

On 15. 07. 2020. at 17:25, Optimista said:

Twingo je lagan auto, i dosta "spor". Ate ceramic bi ti odrađivale posao i više nego dosta, s obzirom da imaš bijele felge a one se odmah zaprljaju.

Meni s yellow stuff 2-3 jača kočenja, felga ima nokat prašine na sebi.

Prema ATE katalogu ih nema na njega. Nije poanta što je lagan i što ne ide preko 200 i brže od 10 sekundi do stotke, nego da ja mogu bolje stati i da mi kraći zaustavi put treba. Derem diskove i pločice Brembo već 40000 km i zadovoljan sam. Pakne su druga priča, one su me razočarale a i sada su potrošene i za zamjenu. 

Link to comment
Share on other sites

Nekako sumnjam i da 200 ide hmm 🤔

Edited by Display
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Naprasilo se, al nazalost nisam puno ih izvozio. Vidjet cemo kako ce se ponasat na drugom autu

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pasu li celjusti sa Megana 3 RS na clia 197 rs? Predpostavljam da ne. Ukoliko se ostaje na serijskoj dimenziji diska jel.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam*. Zašto bi išao na upgrade čeljusti a diskove ostavio serijske?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma mozda bih celjusto mjenjao. Nznm koliko vrijede moje brembo celjusti?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, marttin said:

Pitanje moje - idu li diskovi i celjusti meganea 4 rs na gt?

Dođi pa probamo😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko_Os said:

Dođi pa probamo😁

Kad ti budes u zgu ili negdje na moru u okolici paga i zadra javi se pa da vidimo sta sve mozemo zamijeniti s tvog na mog i obratno 😆

Ali pretpostavljam da idu i da bi velicina trebala odgovarati s obzirom da rs isto ide i u varijanti sa 18 cola.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zrmi RS said:

Ma mozda bih celjusto mjenjao. Nznm koliko vrijede moje brembo celjusti?

To nekakav upgrade ili?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, f7p said:

To nekakav upgrade ili?

Ma htio bih nove mozda uzeti. Razmisljam ako netko mozda ponudi dobru cijenu za moje 😁

Link to comment
Share on other sites

Ne pašu. Čemu uopće mijenjati? I sam si rekao da se voziš penzija. Rađe onda obnovi postojeće(gumice, klipovi, plastifikacija).

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Optimista said:

Ne pašu. Čemu uopće mijenjati? I sam si rekao da se voziš penzija. Rađe onda obnovi postojeće(gumice, klipovi, plastifikacija).

Iskreno, neisplati mi se to. Na stranici moto dynamics kupis nove. Dosuse 280e obje ili oko 160e jedna. Dobro nije bas mala razlika ali ove sam vec i obnavljao, a zivcira me i taj hod naprijed nazad plocica. Vjerojatno bih prodao za 200e obje kad bi bilo zainteresiranih....

Link to comment
Share on other sites

On 20. 07. 2020. at 16:15, Display said:

Nekako sumnjam i da 200 ide hmm 🤔

Krajnje brzine 200...mjereno GPSom

Link to comment
Share on other sites

On 23. 07. 2020. at 16:27, marttin said:

Pitanje moje - idu li diskovi i celjusti meganea 4 rs na gt?

Ne. 

Link to comment
Share on other sites

On 23. 07. 2020. at 18:48, Zrmi RS said:

Iskreno, neisplati mi se to. Na stranici moto dynamics kupis nove. Dosuse 280e obje ili oko 160e jedna. Dobro nije bas mala razlika ali ove sam vec i obnavljao, a zivcira me i taj hod naprijed nazad plocica. Vjerojatno bih prodao za 200e obje kad bi bilo zainteresiranih....

Kako to misliš da ti pločice hodaju naprijed nazad? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Josip. said:

Kako to misliš da ti pločice hodaju naprijed nazad? 

Kad idem nazad prvo kocenje i naprijed opet prvo kocenje. Malo se namjeste i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Nisam još vozio auto na kojem nema toga.
Zamisli da je fixna pločica bez zračnosti kako bi se odvojila od diska?

Link to comment
Share on other sites

Brembo kliješta nisu plivajuća kao na masovnoj proizvodnji. Kod tebe se vjerojatno radi o potrošenim štiftovima ili pogrešno montiranim pločicama. 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Brembo kliješta nisu plivajuća kao na masovnoj proizvodnji. Kod tebe se vjerojatno radi o potrošenim štiftovima ili pogrešno montiranim pločicama. 

Sigurno sam ih pogresno okrenuo. Evo do mora sam dosao, jos se cudim kak fino disk pojeden do kraja. De onak nisam tenkre. A stiftovi su novi.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ivan.martinko said:

Pa jel imaju neke limove da ih jos drze?

Pa jedan limic i 2 pina po celjusti. Ma iskreno zelio bih nove oem obojane hahhaah

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.