Jump to content

clio 182... :))


Guest

Recommended Posts

evo razloga zbog kojeg sam tu na forumu i općenito u renault svijetu!!!

prije tjedan dana sam kupio clia 182.. ne moram posebno pisati o samom autu vjerujem da svi znate što ima od opreme i kako ide... uglavnom jako zanimljiva i živčana igračka...hihi.gif

auto navodno ima 33000km iako mi je dosta uništen za tu kilometražu, na tehničkom paše kilometraža, a i logaritmi nisu pobrkani...

kupio sam ga sa nekoliko nedostataka koje sam vidio u startu i sa još nekoliko koje nisam vidio pa se to sve radi i auto će kroz nekih 10-15 dana izaći potpuo novi... neće ni ličiti na ono na što sad liči-tako sam i sa prošlim autom radio i sviđa mi se tocool.gif

prvi koraci:

veeeeliki servis- svo remenje u autu,zatezači, sve tekućine,brtve, novi hladnjak (ovaj je dosta oštećen), kao i hladnjak klime, pumpa vode,svi filteri u autu...bla bla (sve originalni dijelovi)

kočnice nove: brembo karbonizirani diskovi i trw pločice te pletena crijeva...

karoserijskidijelovi: na autu je falilo 256489745214864 stvari tipa poklopav gepeka (ona daska na koju se inače kače zvučnicizubo.gif, neka plastika ispod radia,mlaznice za pranje farova itd itd... to je sve pkupovano...

felge i gume: AEZ Xylo 8x17" i Pzero nero 205/40-17 (kad njih stavim na auto sa serijskim ovjesom od gume do blatobrana imam nekih 3cm

opruge: nakon problema sa gewindama i jako dugog čekanja na istee odluka je pala na opruge za prvu ruku... lowtec -25 do -30

boja: auto će se odmah bojati u J37... inače to je ona po meni brutalna žuta sa novog clia rs-ahihi.gif

volan: kupljen momo millenium evo...razlog-oni prihvati na volanu za palčeve su od neke mekane gume i pohabani su, koža je ok ali ovo je baš pohabano i uništeno, pošto sam shvatio da dijelovi za taj auto su rijetkost odlučio sam tempomat prebaciti na kontrolnu tablu... ako netko slučajno ima originalni volan neka se javi, radije bih stavio taj nego onaj momo...

na autu ima radova dosta ali evo radi se punom parom i dovest ću ga odlično stanjedobroje.gif

slike uskoro.. imam samo par slika ali eto kad prebacim na komp postavit ću tu...

Edited by stipa
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BALEV

    18

  • nata

    17

  • GTT

    16

  • twingara

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

volan: kupljen momo millenium evo...razlog-oni prihvati na volanu za palčeve su od neke mekane gume i pohabani su, koža je ok ali ovo je baš pohabano i uništeno, pošto sam shvatio da dijelovi za taj auto su rijetkost odlučio sam tempomat prebaciti na kontrolnu tablu... ako netko slučajno ima originalni volan neka se javi, radije bih stavio taj nego onaj momo...

Zašto ne pretapeciraš taj svoj volan? Te gume su skoro na svima otišle...

Link to comment
Share on other sites

Brijem da sam o tvom autu pričao s kolegom Gotlerom... Baci neke fotke. :cool:

da o mom ste autu pričali... stavit ću ili večeras ili sutra...

perkan meni fale komaadi te gume gdje dolaze palčevi, ne znam može li se to napraviti...

Edited by stipa
Link to comment
Share on other sites

nemoj brate AEZ xylo na taj afto :zubo:

kao ni momo milenium :)

sve ostalo, samo naprijed :)

zašto ne xylo? dns probao staviti i super mu stoje...

volan bih volio staviti serijski ali čitav, a to ću teško naći...

Edited by stipa
Link to comment
Share on other sites

Šta ksajlu fali,felga uopće nije ružna. :nezna:

EDIT: A ni volan nije loš.

Serijskog skini,sredi i vracaj nazad svejedno. ;)

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

cestitke na autu :hura:

slazem se za volan, nije to to, original je puno bolje!

a kad smo kod toga imas PM!

Link to comment
Share on other sites

ma imao sam ja AEZ xylo, pa se malo zajebavam :)

ali volan definitivno neki duboki, ovaj milenium je neki fensi smensi :)

Link to comment
Share on other sites

Bezveze će mu stajati te felge i zaobiđi momo volane jer su preodvratni svi. Imaju ti braća Belinići novi duboki volan za 500 kn :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Bezveze će mu stajati te felge i zaobiđi momo volane jer su preodvratni svi. Imaju ti braća Belinići novi duboki volan za 500 kn :dobroje:

:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

pokušat ću srediti serijski volan to mi je cilj... ovo je samo ukoliko ne uspijem... hmm duboki volan ne znam kako staviti jer glava volana za clio od issote je nekih 10ak cm + dubina volana... vidio sam slike gdje stoje duboki volani jako dobro ali nisam vidio kako su uštimani... imaju li povrat žmigavaca na glavi i koja je glava u pitanju??

evo slika felgi 298317_2104016354159_1057994100_31901620_394769147_n.jpg

s tim da će auto ići još 3 cm dolje! po meni to ne izgleda loše, a ako se bude utrkivalo uzet ću 2 ultralegere sa r1r ili r888 i to će biti ok... felge se jako skupe u odnodu uloženo/dobiveno, a u situaciji u kojoj sam ja, ovo je bilo najisplativije...

Edited by stipa
Link to comment
Share on other sites

ma nemas brige s povratom zmigavaca ni nista, univerzalna glava za clia (oko 300kn momo) i gore duboki volan i to je to... nikakvih problema, osim sto moras rijesit da ti ne svijetli SERV+airbag

Link to comment
Share on other sites

ma nemas brige s povratom zmigavaca ni nista, univerzalna glava za clia (oko 300kn momo) i gore duboki volan i to je to... nikakvih problema, osim sto moras rijesit da ti ne svijetli SERV+airbag

momo prema kataloškom broju (bar u molydonu kažu) nema glavu za clio zato sam uzeo issotu :frown:... jel tko prebacivao kontrole tempomata... meni sve radi preko abs-a..

Link to comment
Share on other sites

Ajme, jel to onaj koji je bio na krovu na Sljemenu?

Ako si ga kupio u MAX auto, onda nisi napravio bas dobru kupovinu.

po okviru tablice na kojem pise auto max porec ispada da je tamo kupljen..

taj auto se dosta dugo prodavo u oglasima i debelo ispod cijene

Link to comment
Share on other sites

Ajme, jel to onaj koji je bio na krovu na Sljemenu?

Ako si ga kupio u MAX auto, onda nisi napravio bas dobru kupovinu.

da, znam da me dobro zribao, ali šta je tu je, nisam imao koga ptati o tom autu, kad sam ga kupio vidio sam sve i krenio raditi, za tu cijenu koliko je već uloženo mogao sam kupiti auto bez mane, ali škola se plaća...

evo auto je sad u centru, pola šasije promjenjeno kod mene, bio je savijen prednji most malo, on je nov sad... gdje god je bilo tragova varenja to je sve kupljeno novo... ostalo je odraditi lakirerski dio...

Link to comment
Share on other sites

kad si tvrdoglav i nećeš slušati a fino si se mogao voziti u novijem modelu al jbg i taj je otišao dan nakon što si ju zvao :p

Link to comment
Share on other sites

kad si tvrdoglav i nećeš slušati a fino si se mogao voziti u novijem modelu al jbg i taj je otišao dan nakon što si ju zvao :p

mjenjač ne valja na tom clio nato...

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.