Jump to content

problem sa alnaserom


clio7774

Recommended Posts

Meni je bilo do kvačila na alnaseru samo šta je meni palija na zub a kad neće samo prozuji. Triba vidit to kad počne zujat dali ga automat vrati pa prozuji, ili ostane pa kvačilo klizne.

Link to comment
Share on other sites

Svakako ga triba rastaviti i pogledat u ćemu je problem. Ako ti kao šta kažeš uvijek ili vergla ili zuji (vrti u prazno) to je znak da ti je automat (elektromagnet) dobar i da je elektromotor alnasera dobar.

Razlog zujanju može biti lagano iskrivljena poluga u obliku vilice koja ubacuje zupčanik prema zamašnjaku pa nemože dovatit svaki put ili je prokliza sam zupčanik.

Link to comment
Share on other sites

meni anlaser je vrtio svaku prestupnu...sve rijede i rijede...zamjenio s rabljenim i prvi dan nije mi par puta upalio (na probi od 7-8 pokusaja 1x nije upalio, i isti dan kasnije jos 1-2x)...to je bilo pred tj dana i od tad svaki dan svaki put radi kako spada...zasto to nije radilo u pocetku? covjek koji mi ga prodao je rekao da ako treba cemo ga skinuti i reparirati sta treba...ali sad ako dodem kod njega da vidi kako ne radi, na kraju ce raditi svaki put, kao sta mi pali uredno zadnjih tj dana...

Link to comment
Share on other sites

Alnaser vam je vrlo jednostavan uređaj. Imate jedan elektromagnet i jedan elektromotor. Kad date ključem nalog za start ako nema nikakvog zvuka, onda je problem u automatu (zapekla mast zbog zuba vremena, prašine ili zbog niske vanjske temperature). Tada za prvu pomoć lagano čekić u ruke i ..... kao na donjoj slici.

Ako čujete klikanje, a on ne vrti onda je problem u četkicama elektromotora. Rastaviti, očistiti kolektore po kojima kližu četkice i zamjeniti četkice ako su se istrošile.

U nastavku imate link popraćen slikama za servisiranje/reparaciju alnasera. Ako imate mogućnosti i alata vrlo jednostavno za obaviti u stilu "Sam svoj majstor".

 

http://www.autostart.co.rs/reparacija-anlasera-postupak-rada/

 

post-14075-0-06883100-1390855906_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

upravo sam tu kucao neko vrijeme prije nego sam zamijenio ga :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.