Jump to content

rega se blizi pa par pitanja o osiguranju


rubber duck

Recommended Posts

Yup , same here ,moze se nazicat popust .Cijena ne polici je takva kakva je, ali platis MANJE novca nego sto je navedeno.

sto i kako oni muljaju neznam

Link to comment
Share on other sites

Ne plate iz svog zepa vecinom. Ako netko zeli, osiguranje vozaca i 4 putnika trenutno gratis ;) u Zapresicu..

Link to comment
Share on other sites

Ja sutra idem platit osiguranje pa na tehnički. Tino, gdje si bio u Zaprešiću? Može i PM

Link to comment
Share on other sites

Ne plate iz svog zepa vecinom. Ako netko zeli, osiguranje vozaca i 4 putnika trenutno gratis ;) u Zapresicu..

Plate... jer je sve ostalo zabranila Hanfa... ;) dakle na AO nema gratisa, popusta, poklona... ništa... na kasko ti mogu napravit čuda, ali na AO ne smiju ništa... :hey:

Sad, dal to plati agent, zastupnik ili samo osiguranje, to je druga stvar...

Link to comment
Share on other sites

Plate... jer je sve ostalo zabranila Hanfa... ;) dakle na AO nema gratisa, popusta, poklona... ništa... na kasko ti mogu napravit čuda, ali na AO ne smiju ništa... :hey:

Sad, dal to plati agent, zastupnik ili samo osiguranje, to je druga stvar...

U pravu si tu. Nisam se slozil da plate iz svog dzepa (radim u osiguranju), kad se imala akcija nekog popusta il neceg to je islo mimo pravila Hanfe na neku rupu u svemu tome.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni se čini da je. Žena je bila sa Nissan microm 2005 god i platila je tehnički oko 900kn. Kolko se ja sjećam tehniči je bio oko 750-800kn.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao registraciju prije 2 tjedna i cijena bila svega par kuna viša nego prošle godine zbog višeg PDV-a.

E da, registraciju sam obavio u MUP-u pa time izbjegao i razne naknade koje naplacuju i STP.

TP i eko test - 298kn

Naknada za okoliš - 93kn

Cestarina - 379kn

MUP biljeg - 30kn

-------------------------

= 800kn

Link to comment
Share on other sites

ak ko traži popust na policu obaveznog osiguranja AO..Zaprešić, Croatia osiguranje, stanica za tehnički pregled, PM za detalje :D

Edited by tino
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja sam imao registraciju prije 2 tjedna i cijena bila svega par kuna viša nego prošle godine zbog višeg PDV-a.

E da, registraciju sam obavio u MUP-u pa time izbjegao i razne naknade koje naplacuju i STP.

TP i eko test - 298kn

Naknada za okoliš - 93kn

Cestarina - 379kn

MUP biljeg - 30kn

-------------------------

= 800kn

 

Nisam znao za tu mogućnost! Kolika je ušteda?

Link to comment
Share on other sites

Mala, oko 80-ak kuna, time izbjegavaš sve one sitne takse koje ti naplate u STP.  Kada radiš novu prometnu, knjižicu vozila, itd, ušteda je i veća. Meni je bilo usput a za 10 minuta čekanja isplatilo se. Samo nisam siguran da na isti način može obaviti registraciju van Zagreba.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kako točno funkcionira registriranje na taj način? Nije baš za baciti 80 kuna. 

Link to comment
Share on other sites

U STP-u napraviš redovni tehnički pregled i uplatiš naknadu za okoliš. Nakon toga se sa papirima iz STP-a i novom policom osiguranja zaputiš u Heinzelovu. Unutar MUP-a imaš kios i šalter pošte. Na kiosku kupiš biljeg od 30kn i opću uplatnicu (za cestarinu) koju ispuniš prema primjeru koji ćeš vidjeti tamo na staklu i odmah platiš na šalteru pošte. Nakon toga staneš u red za registraciju vozila i čekaš.

E da, stanicu za tehnički pregled imaš minutu vožnje od MUP-a, na Slavonskoj kod Tomića (BMW).

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Ako ne platis na tom kiosku poste cestarinu nego preko internet bankarstva ili na naki drugi nacin gdje nemas provizije (ukljucene naknade u paket neki od banke i sl) jos se tu ustedi 5-10 kn :00009019:

Link to comment
Share on other sites

Gdje se onda dobije ona naljepnica za staklo koja označava valjanost registracije? 
Naknada za ceste koliko vidim je 450 kn za auto od 1900 cm3.

 

Vjerovatno je ušteda koju spominjete u ovoj naknadi za uslugu registracije od 142,87 kn???

Link to comment
Share on other sites

Novu naljepnicu čovjek ti zalijepi odmah nakon što prođeš tehnički pregled, onda te sa papirima šalje na šalter za produžetak registracije na kojem ti kažeš da želiš platiti samo naknadu za okoliš a da ćeš registraciju obaviti na MUP-u. Naknada za ceste do 1600cm3 je 375kn a od 1601ccm3 pa nadalje je 450kn.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.