Jump to content

Motori, motocikli, skuteri...


njambrosic

Recommended Posts

INA Hipenol GTL SAE 90 nije loše ulje.Dapače.

Link to comment
Share on other sites

Danas u drustvu Honde SW400 otisli do Bedekovcine na blagoslov... 

1712495875743-01.thumb.jpeg.405a8ef3c1a7022519c943c7c105336e.jpeg

 

Nakon toga u Samobor na kremsnite... 

1712495953176-01.thumb.jpeg.75934c9232a6617c7f2821da47a8ca76.jpeg

 

Odvozili malo vise od 150km... Tempo ugl. 120km/h pa je potrosnja porasla na 3.3l...

Prebacili 5000km, al sam zaboravio ovjekovjecit... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja danas po vjetru nekih 60 km 

Žena me poslala po ćevape. 🏍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@dolac ja u sve svoje skutere tocim ATF vec skoro 10 godina i nikad se u nijednom nista nije rasipalo ni poderalo nit ima ikakvih komadica spene a 3x lakse se vrti nego sa hipenolom

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://a.aliexpress.com/_EQSD6ND

 

Narucio komunikacije za kacigu. Kak je gospodja 80% vremena samnom na skuteru ne da mi se nadvikivat sa vjetrom i ostalim zvukovima. 

3 frenda koriste iste i imaju same rijeci hvale. 

Edited by ph-quick
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad namontiraš javi dojmove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 07. 04. 2024. at 21:08, josipp said:

@dolac ja u sve svoje skutere tocim ATF vec skoro 10 godina i nikad se u nijednom nista nije rasipalo ni poderalo nit ima ikakvih komadica spene a 3x lakse se vrti nego sa hipenolom

a kazu da je onda getriba nesto bucnija u odnosu na ovo gusce ulje.. ostat cu vjeran hipenolu za sada i gas dalje.. doduse ni sam ne znam vise kako cesto da mjenjam ulje u getribi.... :nezna:

On 09. 04. 2024. at 20:19, ph-quick said:

https://a.aliexpress.com/_EQSD6ND

 

Narucio komunikacije za kacigu. Kak je gospodja 80% vremena samnom na skuteru ne da mi se nadvikivat sa vjetrom i ostalim zvukovima. 

3 frenda koriste iste i imaju same rijeci hvale. 

potpisujem se na matu :D

ja nisam svoju senu update-ao od kad sam ju kupio i sad ju nemrem vise spojit nit n akomp nit na app.. spoji se bt na kacigu bez problema, ali s druigm intercomom nema sanse.. nemrem, probao hard reset, probao rest na samom zvucniku di stoji ono malo dugme koje treba pinom stisnut, i dalje nista.. sad ne znam sto dalje napraviti da ju probam updateat kako bi se mogo spojit s drugim intercomom.. ako tko ima kakvu ideju, slusam :)

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dolac said:

ako tko ima kakvu ideju, slusam

Ima ideju SENA, rado bi ti prodali novi uređaj 🤓

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, direstraits said:

Ima ideju SENA, rado bi ti prodali novi uređaj 🤓

a dobro me sluzila 5+godina, radi ko nova, ali nikad ju nisam updateao, ne znam da li je do toga.. morat ce se strpit jos bar 5 god da se odlucim na novu :D

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

SRL3 stoji priključen na punjaču i zakačen za @wifi i sam sebi skida update kad ima dostupno

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, direstraits said:

SRL3 stoji priključen na punjaču i zakačen za @wifi i sam sebi skida update kad ima dostupno

moja nije nikad na wifi bila spojena, dobio ju za rockas, osnovna verzija 3S, ali sam zvukom prezadovoljan. pa je bila situacija da je sena stajala 1,5god u kacigi bez koristenja.. a na kraju krajeva, do sada (ocito) mi nije ni trebala veza s drugim intercomom tak da sam definitivno razocaran, i dalje vjerujem da ima neko riješenje, ali moram još malo proguglat :) 

Link to comment
Share on other sites

Napada ko kam za vikend? 

Link to comment
Share on other sites

Sutra, kurs od 08.30 do 15.30. 

Shaken and disturbed :zubo:

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gerijatrijski kurs 20240413_091440.thumb.jpg.619d57aa23f753a3a2a20f94347da2d8.jpg

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Di si ti....nevidim te :bigl:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, petak said:

Di si ti....nevidim te :bigl:

Stopio se s okolinom. Kamuflaža.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u inkognito noupikspliz modu  

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Promjenio felge iz klasocno crne na narancaste :D

 

IMG_20240413_163026_144.jpg

IMG_20240413_163011_511.jpg

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Koliko troši?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

10 zivaca dnevno :D u sprecavanju klinca da ga otmu i odvezu u djir. 

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

U subotu smo draga i ja zapalili do Logarske doline... 

Krenuli oko pola 10 od kuce. Po AC do Bobovice. Pa na malu Breganu, preko Krškog na Zidani most, Laško, Celje. Onda malo vrludali do Velenja pa na Polzelu i nekak nastreljali na Logarsku. Tamo napravili krug, sjeli pojest. Nakon klope malo prosetali, pa sjeli i prezivali. Na kraju se sterali doma istim putem, ali malo skraceno; bez Velenja i Polzele... Turisticka voznja u dolasku, malo zivlja u odlasku. Po AC tempo 120-130, na jednom dijelu ju piknuo do 150 da vidim kolko ce nabrat sa nas dvoje na sebi. Sve ukupno 453 km. Potrosnja po BC-u 3l, po mnerenju od cepa do cepa 3.16l/100km.

1713010938532-01.thumb.jpeg.4787225d6869b95a33b2864c2cf50118.jpeg

1713032277213-01.thumb.jpeg.7aea8f6a93e935b6899cb40da4100450.jpeg

 

Danas isli u Goduvac na sajam. AC do Farkasevca 100-110 tempo, lokal lagano. Nakon Gudovca do Križa punici na rucak. Povratak preko Popovace i Siska. Sveukupno 210km.

Ovaj vikend 663km...

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

On 09. 04. 2024. at 20:19, ph-quick said:

https://a.aliexpress.com/_EQSD6ND

 

Narucio komunikacije za kacigu. Kak je gospodja 80% vremena samnom na skuteru ne da mi se nadvikivat sa vjetrom i ostalim zvukovima. 

3 frenda koriste iste i imaju same rijeci hvale. 

Ja sam nekih 6 godina imao takve komunikacije na svojoj i kacigi od supruge. Imale su jednu veliku manu a to je konektor za punjenje odn. slušalice i mikrofon. Konektor je isti i kod punjenja treba isključiti slušalice i mikrofon. Tu onda nastanu problemi jer je mikro konektor tako malen a u njemu ima čak osam kontakata koji su razmješteni ma otprilike 3 mm. Nakon izvjesnog vremena konektor na komunikaciji se odlemi i pojedini kontakti nemaju spoj pa najčešće ne radi punjenje ili se kontakt izgubi mikrofon, zvučnik... Već sam negdje na forumu pisao o tome i stavljao makro fotografije konektora koje sam nekoliko puta popravljao i mijenjao cijeli konektor na oba dvije komunikacije. Drugi veći nedostak tih komunikacija je što je postupak uparivanja dvaju komunikacija nekad bio vrlo težak dok bi se s mobitelom uparivala automatski, odmah nakon uključenja. Zvuk je bio glasan i čist pa je razgovor bio moguć sve do brzina do 120-130 km/h. Tek tada bi šum vjetra nadjačao zvuk. Baterija je mogla izdržati i duže ture bez punjenja pa sam vozio i putem razgovarao sa suprugom od Dubrovnika do Zagreba. Na uređaju od supruge sam jednom mijenja bateriju jer bila crkla. Komunikacija ima FM radio ali sam ga samo par puta isprobao jer mu nisam vidio svrhu. Po dolasku telefonskog poziva automatski se prekida interkom sa suvozačem i nakon par zvona automatski odgovara na dolazini poziv. Nakon završetka razgovora se ponovno uspostavlja interkom sa suvozačem.

Kad mi je već dosadilo popravljanje i nepouzdanost kupio sam nove uređaje za sebe i suprugu. 

Čak sam razmatrao i te koje ph-quick navodi jer aktualni modeli su izgleda doživjeli neke promjene i poboljšanja. Mislim da se sada za punjenje koristi USB - C konektor a možda su i još ponešto promijenili tako da ne mogu tvrditi da imaju nedostatke koje su imali stariji modeli tako da vas ne bih volio odvratiti od kupnje. Baš i ja čekam dojmove kad ph-quick dobije i montira komunikacije na kacige 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Decki, jel ima netko kakav savjet u vezi ovak neceg a da nije posprdan? 😂 Razmisljam nekaj uzet da imam tu od doma do posla za odletit, doslovno da ne moram ici busom i da mogu obavit po gradu ako kaj zatreba. Tu u CH se svi tricikli mogu vozit kao i u Hr s B kat pa su mi zato zanimljivi, nemam A i bome mi se ne da polagati. Druga opcija bi bila neki monstruozni el romobil koji moze podnijet do 150kg a takve je tesko pronaci. 
 

Yamaha:

https://www.facebook.com/share/MCFaXHyf5WGpHg3A/?mibextid=79PoIi

Piaggio 1:

https://www.facebook.com/share/56pV3BJWgs8S7rzb/?mibextid=79PoIi

 

Piaggio 2:

https://www.facebook.com/share/hZ6Hnroz17kKrje5/?mibextid=79PoIi

 

Romobil:

https://flj-scooter.com/products/flj-k6-13inch-fat-tire-6000w-electric-scooter-with-60v-40-80ah-battery-80-300kms-range-powerful-off-road-big-wheel-e-scooter-bike

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teško se ne sprdati na ovo al ajd da pokusam..

Ako je tako sa vozackom kao sto kazes onda uzmi jace vozilo radi uzbrdica i nosivosti, mozes povesti suprugu ili malog koji put.

Prednost romobila je sto ga mozes staviti u bunker i ponesti kad ides na go ali nema neki spremišni prostor pa bi musku torbicu morao ili ostaviti doma ili kupiti model sa patentom da je mozes ipak nositi preko ramena u vožnji bez straha da ti izlete ulošci sjajilo i ostalo..

:bigl:

  • Thanks 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

O tome sam i ja razmišljao. Niti meni A polaganje nije opcija. Sretno u potrazi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.