Jump to content

Ugradnja svjetla u pretinac i dodatnog u gepek


borny

Recommended Posts

:tup:, ma ne kužimo se. Samo kažem da je ovaj za koji sam stavio kat.br. oblika kao rupa. Sliku nisam metnul jer je tek toliko da je, jedva se nešto skuži, a neke konkretne dokumentacije o montaži i spajanju nema. A za stranicu prije sam rekao jer sam mislil da nisi vidio post :dobroje:.
Link to comment
Share on other sites

Da vidim jel sad jasno...

Prekidač za koji si napisao kataloški broj je "plosnati", ali ga nisi stavio jer se niš ne vidi?

Ako je tako, možda ga i uspijem nabaviti preko Renaulta.

Vidio sma post, ali sam mislio da si ti htio staviti neku sliku, pa da si zaboravio :tup:

Lud zbunjenog :zubo:

Link to comment
Share on other sites

139kn u ovlaštenom oo.gif

Znači, DIY varijanta ili otpad...

Link to comment
Share on other sites

otpad :renault: kakav je to clio koji nema svijetlo u pretincu :hm: , ja u corsi b 1996 godiste imam u pretincu svijetlo... :beah: bum pital ujaka....

Link to comment
Share on other sites

otpad :renault: kakav je to clio koji nema svijetlo u pretincu :hm: , ja u corsi b 1996 godiste imam u pretincu svijetlo... :beah: bum pital ujaka....

Pa imao sam i ja u starom Cliu 1, 1991. god...

Pitaj, makar sumnjam da bu jeftinije. Nadam se da BALEV ima sa onog sporta.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako izvaditi pretinac :??:

Jedan šeraf je sakriven plastičnim poklopcem u donjem desnom kutu. Drugi je negdje ispod tweetera, ali do njega ne mogu jer mi smeta gornji dio armature.

A vjerojatno ih ima još, samo ih ja ne vidim...

Ima tko iskustva s time?

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ćeš morati provući žice ovak ili ovo od Evada #1 i treća opcija skidanje armature. Pogledao u Dialogys, nigdje nije prikazana opcija za pretinac, samo u kompletu :nezna:.

Link to comment
Share on other sites

Ovo od Evada neću staviti...

Sad je samo pitanje koliko je teško skinuti armaturu. Sumnjam da bih uspio spojiti bez skidanja, jer ne vidim nijednu žicu s gornje strane di je pretinac, a sve i da ih vidim, ne znam koja je od čega i mogu smao napravit glupost.

Baš krasno :frown:

Link to comment
Share on other sites

Armatura je dolje (hvala Rain :dobroje:).

Sad me muči gdje spojiti svjetlo pretinca... Neki snopovi žica se vide, ali nemam pojma koja žica je od čega, ne mogu baš na blef cvikati i prespajati...

Prekidač još uvijek nisma nabavio, ali sad barem znam rastaviti armaturu za buduće gluposti koje će mi padati na pamet.

Ima netko savjet kako da to spojim?

Link to comment
Share on other sites

Svjetlo u pretincu složeno, još samo da nabavim i ubacim prekidač.

Evo par fotki kako se skida armatura.

3 šerafa ispod ukrasne lajsne na kojoj piše "airbag", suvozačeva strana.

Lajsna se vadi čupanjem.

post-11796-012008900 1333994581_thumb.jp

1 šeraf ispod lajsne desno od volana, također se skida čupanjem.

post-11796-077205700 1333994584_thumb.jp

2 šerafa ispod gornje plastike volana. Plastika ide van čupanjem, ne treba se skidati 3 šerafa sa donje strane.

Iako, lakše se vraća ako ih se skine.

post-11796-063231600 1333994588_thumb.jp

Ukrasne plastike na A nosaču, čupaju se.

post-11796-052191500 1333994902_thumb.jp

Zaboravio sam fotkati 3 šerafa kod otvora za ventilaciju ispod vjetrobrana. Nalaze se unutar same plastike, po jedan na svakom kraju i u sredini.

Nakon gruntanja gdje bih mogao spojiti +12V, sjetio sam se upaljača. Paralelno spojio pomoću luster klema i provukao do gore.

Naravno, nešto moram sje*ati. Ovaj put, ne znam kako, riknula je žaruljica koja osvjetljava upaljač i pepeljaru, time ću se pozabavit neki drugi put.

post-11796-098834100 1333995262_thumb.jp post-11796-080466900 1333995266_thumb.jp

Spoj žica konektora i provučenih žica sa upaljača. Pretpostavljam da će mi dobro doći kad ubacim prekidač.

post-11796-060961900 1333995372_thumb.jp

Žice prema pretincu.

post-11796-064600200 1333995435_thumb.jp

I na kraju, svjetlo :klap:

post-11796-021742900 1333995486_thumb.jp

Bez prekidača, pali se čim dam kontakt, ali sam maknuo žaruljicu, strpit ću se još koji dan.

Link to comment
Share on other sites

Prekidač nabavljen, ali mi je sad prekasno za raskapat armaturu...

A mislim da ni stopica nemam. Gratis sam dobio još jedno svjetlo, pa kome treba, nek se javi (bez konektora).

post-11796-079431400 1334077580_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Mini projekt gotov :tulum:

Danas spojio prekidač, funkcionira odlično.

Ako će netko htjet radit to isto, dečko od kojeg sam kupio prekidač ih ima još nekoliko.

Link to comment
Share on other sites

Danas stigle led festonke, hvala pufy :dobroje:

Uživo ima više svjetla, malo fotić to pojede.

post-11796-002878200 1334776471_thumb.jp

post-11796-058545700 1334776473_thumb.jp

Može se uočiti tamna podloška na vratim pretinca. Ona je privremeno rješenje za besprijekorno funkcioniranje prekidača. Kao da je preplitak, vrata ga ne stisnu do kraja i voli se paliti-gasiti u vožnji.

Još razmišljam da li staviti nekog "divljaka" ili kemijati sa ovim, a možda i ostavim kako je.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.