Jump to content

Renault megane 2012 - komande auto radia pri upravljaču


Dino Cmrečnjak

Recommended Posts

Pozdrav,

Možda će neki po drugi puta čitati moj post, jer sam prethodno isto objavio na jednom drugom forumu. Uglavnom, pred točno 1 mjesec sam kupio renault megane 2012 (facelift) berline oprema expression.

BTW. auto je zaista ispunio sva moja očekivanja, i to je ono što sam želio imati u garaži. :bigl:

Detaljno sam proučio svaki mogući detalj vezan uz auto, i primjetio sam da na auto radiu uz pomoć komandi pri upravljaču nemogu na autoradiu mijenjati memorirane radiostanice, već mi uz pomoć kotačića nudi samo odabir s popisa radio stanica koje na određenom mjestu mogu slušati. Dakle nudi one stanice koje nisu memorirane.

NAravno u uputama je navedeno samo da se okrene kotačić odpozadi upravljača i to je to. U međuvremenu sam zaista ili barem mislim da jesam potiskao svemoguće kombinacije i nisam uspio podesiti da mi šalta po popisu memoriranih stanica radia.

Da li se tko susreo s takvim nečim?

Doma imam isti model auta ali je godište 2010 i tamo je moguće listati po memoriranim stanicama, ali je i ručica drugačija.

Auto radio je original: bluetooth, mp3, usb.

Na CD ili MP3 kotačićem se može gore dolje pjesma.

Nije da me pretjerano to smeta, ali s druge strane moj prijašnji megane classic iz 1997 godine je imao šaltanje memoriranih radiostanica, ali istina Bog nije imao popis radio stanica koje su dostupne na određenim lokacijama. :bigl:

Jaaao fotke su divovske - ah bit će bit će. :)

Fotke:

aljdj6.jpg

izuet0.jpg

2ccqb05.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sredisnji kotacic na radiu okreni za jedan udesno tako da ti ove strelice budu gore dolje iznad broja memoriranih stanica(skroz desno) tada bi ti ta funkcija trebala mjenati memorirane radio stanice. Isto tako da su ti strelice podesene na podesavanje frekvencije tada bi ti ta funkcija iza volana bila za mjenjat frekvencije.

Link to comment
Share on other sites

Probaj pritisnuti kotacic, trebalo bi da mijenja izmedju opcija memorisane/dostupne/update. Mada, nisam siguran, tako je bar na Cliu III.

Link to comment
Share on other sites

Opa hvala na brzim reakcijama. Pokušat ću sutra ponovo ali kotačić na autoradiu desno ili lijevo za jedan pomak aktivira se lista trenutačnih radio stanica.

A što je zanimljivo kotačić na komandama pri upravljaču fino ide unutra i kao da pri tom pritiska neke gumbiće. Ali ne događa se ništa. :)

Imao sam za čuti da je i na Scenic 2012 ista stvar.

Link to comment
Share on other sites

probaj nekako doc do tog djela da ti izbornik nije na radio stanicama vec na memoriranim radio stanicama, mozda ide s ovim tipkama lijevo desno na radiu.

edit: tek sad sam skužio kakvu sam glupost rekao. Tako je i kod mene kad je na izboru na radio stanice pa kad mičem kotačič lijevo ili desno mjenjam stanice! Dakle treba na radiu ove tipke za lijevo-desno.

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Sta je s ovom tipkom media? Je li ona aktivna u radio modu?

Da aktivna je. S tom tipkom prebacuješ s radio na CD/MP3, ili USB eventualno bluetooth izvor mp3-ca. Isto vrijedi ukoliko slušaš CD pa želiš na USB.

Link to comment
Share on other sites

probaj nekako doc do tog djela da ti izbornik nije na radio stanicama vec na memoriranim radio stanicama, mozda ide s ovim tipkama lijevo desno na radiu.

edit: tek sad sam skužio kakvu sam glupost rekao. Tako je i kod mene kad je na izboru na radio stanice pa kad mičem kotačič lijevo ili desno mjenjam stanice! Dakle treba na radiu ove tipke za lijevo-desno.

Da ove tipke lijevo-desno su za pretraživanje radio stanica frekvencije - kratki pritisak ručno traženje, duži automatsko. :)

Link to comment
Share on other sites

Opa hvala na brzim reakcijama. Pokušat ću sutra ponovo ali kotačić na autoradiu desno ili lijevo za jedan pomak aktivira se lista trenutačnih radio stanica.

A što je zanimljivo kotačić na komandama pri upravljaču fino ide unutra i kao da pri tom pritiska neke gumbiće. Ali ne događa se ništa. :)

Imao sam za čuti da je i na Scenic 2012 ista stvar.

Meni je na Scenicu kad kotaćić na volanu gurneš put sebe ( ne prema unutra ) mijenja mod radio stanica

Link to comment
Share on other sites

Imas na zadnjoj strani komande (pilotu, je li) dva dugmeta koja ti omogucavaju horizontalno kretanje kroz menije i kojima mozes da se kreces i da menjas od memorisanih, liste stanica i automatskog trazenja. Ti dugmici bi trebali da budu u donjoj polovini.

U gornjoj polovini kod vozila sa navigacijom i BT-om imaju takodje dva dugmeta, kojima se pristupa imeniku i funkcijama telefona i naravno navigaciji.

Nadam se da si me razumeo

Link to comment
Share on other sites

Imas na zadnjoj strani komande (pilotu, je li) dva dugmeta koja ti omogucavaju horizontalno kretanje kroz menije i kojima mozes da se kreces i da menjas od memorisanih, liste stanica i automatskog trazenja. Ti dugmici bi trebali da budu u donjoj polovini.

U gornjoj polovini kod vozila sa navigacijom i BT-om imaju takodje dva dugmeta, kojima se pristupa imeniku i funkcijama telefona i naravno navigaciji.

Nadam se da si me razumeo

Tako je!

Link to comment
Share on other sites

Bas sam danas na putu s posla cackao: na poledjini komandi ima 2 dugmeta, lijevo (blize volanu) je za vracanje unazad u meniju, desno (blize radiju) je za horizontalno kretanje kroz menije. Bar je tako na L3.

Link to comment
Share on other sites

Meni je na Scenicu kad kotaćić na volanu gurneš put sebe ( ne prema unutra ) mijenja mod radio stanica

To moram isprobati, ako ne prema unutra onda prema van? Hm..

Imas na zadnjoj strani komande (pilotu, je li) dva dugmeta koja ti omogucavaju horizontalno kretanje kroz menije i kojima mozes da se kreces i da menjas od memorisanih, liste stanica i automatskog trazenja. Ti dugmici bi trebali da budu u donjoj polovini.

U gornjoj polovini kod vozila sa navigacijom i BT-om imaju takodje dva dugmeta, kojima se pristupa imeniku i funkcijama telefona i naravno navigaciji.

Nadam se da si me razumeo

Znam o čem se radi, tako to imaju generation modeli, moj nema te tipke u spodnjem dijelu. A ni općenito se nemogu kretati po meniu s komandama. Ja na komandama pri upravljaču imam: glasnoća plus/minus, skroz isključena glasnoća (mute), prihvaćanje poziva / odnosno odbijanje poziva, radio (FM1, FM2...), prebacivanje medija radio/CD,MP3, USB, Bluetooth, i kotačić pozadi kad je radio mod onda je samo lista novih stanica dostupna gore dolje, ili neki media mod (CD, MP3, USB, Bluetooth) pjesma gore dolje po listi - po redu.

Tako je!

Generation model? :) Ako se radio o modelu s avatara, vidim po katadiopterima crvenim da je generation.

Bas sam danas na putu s posla cackao: na poledjini komandi ima 2 dugmeta, lijevo (blize volanu) je za vracanje unazad u meniju, desno (blize radiju) je za horizontalno kretanje kroz menije. Bar je tako na L3.

Nema. :)

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj ovaj PDF: Radiosat

Na strani 11. u PDF-u imas sliku razlicitih izvedbi kontrola pri volanu. Kod mene je ovakva kao u donjem lijevom uglu, sa dugmadima prikazanim pod brojem 21. Na Cliu 3 imam ovu krajnju desnu verziju. Kod tebe je izgleda ovaj u sredini, bez opcije horizontalnog kretanja kroz menije. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Meni je na Scenicu kad kotaćić na volanu gurneš put sebe ( ne prema unutra ) mijenja mod radio stanica

Nije ni to pomoglo.

Pogledaj ovaj PDF: Radiosat

Na strani 11. u PDF-u imas sliku razlicitih izvedbi kontrola pri volanu. Kod mene je ovakva kao u donjem lijevom uglu, sa dugmadima prikazanim pod brojem 21. Na Cliu 3 imam ovu krajnju desnu verziju. Kod tebe je izgleda ovaj u sredini, bez opcije horizontalnog kretanja kroz menije. :roll:

Thnx. Sa stranice 11 priloženog PDFa moja ručica je kao kod tebe (donji lijevi ugao PDFa na str. 11) ali bez tipki u spodnjem dijelu 19 i iznad kotačića 21. :)

Vidi može bit da nešto novo ubace pa izbace nešto drugo. Npr. možda sad furaju USB priključak na radiu, pa su izbacili šaltanje memoriranih stanica pri upravljaču. :zubo: Ali počinjem se privikavati na ručno šaltanje, iako jest malo nespretno jer su tipke od 1 do 6 skroz na suvozačevoj strani. :)

Link to comment
Share on other sites

A je li mozes da se kreces horizontalno u meniju radija koristeci tipke na HU? Ove strelice ili glavno dugme?

Link to comment
Share on other sites

A je li mozes da se kreces horizontalno u meniju radija koristeci tipke na HU? Ove strelice ili glavno dugme?

Ne horizontalno, samo vertikalno (gore dolje). S time da po postakama radia gore dolje se mogu kretati isključivo s kotačićem na autoradiu i to okretanjem lijevo ili desno. Kotačić na komandama upravljača ima funkciju gore dolje samo u radio modu za listu novih stanica, i media mod pjesma naprijed nazad odnosno gore dolje po popisu.

Strelice ukoliko misliš na radiu to je samo za traženje novih stanica po frekvenciji lijeva za dolje, desna za gore.

Link to comment
Share on other sites

Je li se desi ista kad pritisnes ovaj glavni kromirani gumb na ploci dok si u meniju radija? Tj. da li se moze pritisnuti? :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Je li se desi ista kad pritisnes ovaj glavni kromirani gumb na ploci dok si u meniju radija? Tj. da li se moze pritisnuti? :nezna:

Da kad se pritisne, ima funkciju kao "OK" za ulazak dalje u "menu" odnosno potvrđivanje određene postavke. :)

Link to comment
Share on other sites

a kad stisneš one "duple strelice" / FFD-RWD? Prebacuje li to išta kad je u radio modu?

Link to comment
Share on other sites

a kad stisneš one "duple strelice" / FFD-RWD? Prebacuje li to išta kad je u radio modu?

S njima se traže nove radio stanice po frekvenciji (kratki pritisak), i automatsko traženje (duži pritisak), a ukoliko se pritisnu obje u "isto vrijeme" traži radio stanicu prema gore ili dolje ovisi koju si prije pritisnuo odnosno koju je prije prihvatio. :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam uspio iscitati iz ovog uputstva za R-link radio, moze se ici horizontalno u menijima, i to okretanjem dugmeta na HU, kad udjes u meni radija. Strana 13 u PDF-u. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam uspio iscitati iz ovog uputstva za R-link radio, moze se ici horizontalno u menijima, i to okretanjem dugmeta na HU, kad udjes u meni radija. Strana 13 u PDF-u. :nezna:

Kasnije ću postaviti skeniranu stranicu uputa. Ali stranica 13 govori o načinu rada CD ili drugog medija i u tom slučaju odlično funkcionira listanje pjesama prethodna iduća. Obrati pozornost na stranicu 10 pdf-a koji si postavio (odnosi se na radio mod) = "Station memory") , identičan tekst je i HR uputama. Očito je jedini način odabira radio stanica odabirom tipke od 1 do 6.

I još nešto čisto da rasčistimo HU dugme je..=? :bigl:

Link to comment
Share on other sites

E ne ide mi u glavu da ja to imam na Cliu 3 sa sirotinjskom avantage opremom i onom kantom od radija, a da ovaj fancy R-ovo-ono radio to uopce nema. :mad: Takve gafove mogu samo u Renaultu da naprave. :tup:

Moguce da ce biti neki update, pa ces moci skinuti noviju verziju SW-a koja ce podrzavati horizontalno kretanje u meniju radija. :nezna:

HU=Head Unit

Link to comment
Share on other sites

E ne ide mi u glavu da ja to imam na Cliu 3 sa sirotinjskom avantage opremom i onom kantom od radija, a da ovaj fancy R-ovo-ono radio to uopce nema. :mad: Takve gafove mogu samo u Renaultu da naprave. :tup:

Moguce da ce biti neki update, pa ces moci skinuti noviju verziju SW-a koja ce podrzavati horizontalno kretanje u meniju radija. :nezna:

HU=Head Unit

Hehe ni meni ne ide u glavu, tim više što megane 1997 koji sam vozio prije, je to imao na tom kotačiću... :) Ali može se i bez toga prošao sam već 1200 kilometara, i može se ručno prešaltati, ali istina Bog više slušam s USBa i MP3-a pa se normalno šalta... :bigl:

Thnx za 'head unit' :)

Edited by Dino Cmrečnjak
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.